2
Fajnie że grają młodym składem tylko żeby nie skończyło się to spadkiem.
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na sobotni mecz Bielawianki Bielawa0 miesięcy 2 dni temu
Gratulacje Panie Bienias. Kawał dobrej roboty
Rychu skomentował(a) Weszliśmy w dorosłość ;)0 miesięcy 3 dni temu
Łukasz w styczniu zrezygnował i nie ma go w klubie od tego czasu.
Krzysiek skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 9 dni temu
Masakra się dziej i tyle. Pewnie zarząd do wyborów się szykuje. Zobaczymy ilu z zarządu będzie startować by na stołek wskoczyć.
Anonim skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 11 dni temu
Co się dzieje w Lechii? Łukasz ogłosił stronę nieoficjalną... juniorzy odchodzą do Bielawianki. Zespół klejony na siłę. Nawet Borowy zagrał w sparingu Bielawianki. O co tu chodzi? Chcą kontrolowanie spuścić klub do IV ligi?
ja skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 12 dni temu
PiSowski komisarzyna dalej z pijakiem trzyma
Anonim skomentował(a) 74. rocznica Powstania Warszawskiego0 miesięcy 14 dni temu
"kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich" - kradli rowery sędziom sprzed sądu? ;-) A tak na poważnie, to wiecie dlaczego jest taka plaga kradzieży zwłaszcza drobnych? Ano dlatego, że mamy głupi przepis prawny który stanowi że kradzież do kwoty bodaj około 800 złotych to wykroczenie a nie przestępstwo podczas gdy wyłudzenie nawet jednej złotówki to jest przestępstwo: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/16/wyludzenie-niskiej-kwoty/ Z tym, że jak udowodnia serię kradzieży to sumują szkody.
Grzesiek skomentował(a) Dwóch nieletnich będzie odpowiadać za liczne kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.0 miesięcy 18 dni temu
Proszę zainteresować się gościem który codziennie mimo zakazów jeździ ciągnikiem siodłowym z naczepą rano i popołudniu. Może ma specjalne pozwolenie ale w trosce o mieszczkańców ul. Okrzei oraz innych osób proszę to sprawdzić zanim się coś stanie. Zakaz to zakaz a on łamie przepisy w biały dzień.
Boję się o dziecko skomentował(a) Posterunku Policji w Piławie Górnej po remoncie0 miesięcy 21 dni temu
Dramat. Rozjebali ich jak rolnik gnój po polu.
Howard Web skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 22 dni temu
Kibice Lechii śmiali się że Bielawianka gra z wiochami, a teraz ta wiocha poniżyła ich na własnym boisku :D
kibice Lechii XD skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 26 dni temu


REKLAMA

Dzierżoniów

„ŻYDÓWKI NIEMALOWANE Z POMARAŃCZAMI. RYSUNKI NA DREWNIE ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO”

„ŻYDÓWKI NIEMALOWANE Z POMARAŃCZAMI. RYSUNKI NA DREWNIE ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO” Dzierżoniów Kultura, sztuka, film  Dzierżoniów DOK

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Żyd Niemalowany Muzeum Wieczny  Tułacz w Warszawie, serdecznie zapraszają na wystawę „ŻYDÓWKI NIEMALOWANE Z POMARAŃCZAMI. RYSUNKI NA DREWNIE ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO”. Ekspozycja obejmuje 60 oryginalnych XIX-wiecznych rycin wg rysunków artysty,  który był wybitnym malarzem i rysownikiem Żydów polskich. Jego judaika są najbardziej  znanymi polskimi obrazami o tematyce żydowskiej. Najsłynniejsze są trzy: „Święto Trąbek”, „Pomarańczarka” i „Żydówka z cytrynami”, których ryciny prezentowane są na wystawie.

Twórczość rysunkowa Aleksandra Gierymskiego funkcjonowała publicznie w postaci rycin,  wykonanych w niezwykle pracochłonnej technice drzeworytu sztorcowego, stosowanego wówczas jako ilustracje w tygodnikach. Tematami prac Gierymskiego były architektoniczne  pejzaże Warszawy i innych polskich miast (Chęciny, Lublin, Kazimierz Wielki), portrety kobiet oraz mężczyzn, czy migawki XIX-wiecznego świata polskich Żydów.  

Tę wyjątkową wystawę można zobaczyć od 26.09.2017 do 30.10.2017 r. w „Galerii na piętrze” Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury ul. Świdnicka 23. Galeria czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00.
Wstęp na wystawę dla uczniów i grup zorganizowanych /10 osób/ 3 zł, indywidualnie 5 zł.
Bilety do nabycia w kasie DOK, tel. 74 64 65 019.
Celem ustalenia bezkolizyjnego terminu i godziny obejrzenia wystawy przez grupy oraz wysłuchania audio wykładu Prezesa Fundacji Pawła Szapiro, prosimy o kontakt telefoniczny:
Dział organizacji imprez 74/64 64 629 – 631, lub 74/64 65 015
Zapraszamy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl