Motosport

Zapraszamy do Kamionek na samochodowy wyścig górski

Przed nami pierwsza tegoroczna runda BSK TECH Wyścigów Górskich 2019. W niedzielę 9 czerwca zawodnicy rywalizować będą na trasie z Kamionek do Przełęczy Jugowskiej.

– Trasa wyścigu to kultowy odcinek specjalny, którego nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać – mówi Szymon Mazur – prezes stowarzyszenia Bielawska Grupa Motosport, głównego organizatora wyścigu. – Na liście zgłoszeń, która jest nadal otwarta, znajduje się 56 zawodników, którzy wystartują w wyścigu i 14 załóg, które pojadą w formie treningu. Będziemy mogli oglądać ich w przeróżnych samochodach – od „maluszków” poprzez tylno napędowe samochody startujące w klasie RWD i mocne czteronapędowe samochody z klasy 5.

Nowością w tegorocznym cyklu BSK TECH Wyścigów Górskich jest Puchar Andrzej Dobosza, który w każdej edycji otrzyma zawodnik z najlepszym czasem podjazdu. Poza rywalizacją w Kamionkach zawodnicy zmierzą się również w Olszyńcu (7 lipca) i Rościszowie (8 września). 18 sierpnia odbędzie się czwarta runda wyścigów, ale jej trasa pozostaje na razie tajemnicą.

Wyniki zawodników będziecie mogli śledzić on-line na stronie https://kamionki.razdwaprojekt.pl/ Zapowiedziane są również relacje live video.
Start do podjazdów wyścigowych zlokalizowany będzie w Kamionkach nieco powyżej Hotelu Czarny Rycerz. Zamknięcie drogi dla ruchu publicznego nastąpi na wysokości Hotelu Sowia Dolina – eat drink & sleep.

Harmonogram zawodów:
1 podjazd: 9.30 (treningowy)
2 podjazd: 11:00
3 podjazd: 12.30
4 podjazd: 14:00
5 podjazd: 15.30

Utrudnień na drodze związanych z zamknięciem drogi należy spodziewać się w godzinach od 07.30 do  18:30. W tym czasie polecamy alternatywne drogi dojazdu w Góry Sowie (kier. Przełęcz Walimska i Woliborska).
Współorganizatorem wyścigu jest Gmina Pieszyce. Współorganizatorem całego cyklu jest Walim Rajdowy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl