2
Super impreza
Kibic skomentował(a) 4 etap CCC Tour Grody Piastowskie – zamknięte drogi w Dzierżoniowie0 miesięcy 13 dni temu
Żenada
Anonim skomentował(a) Karne do poprawy0 miesięcy 23 dni temu
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast1 miesięcy 4 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 7 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 11 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala1 miesięcy 18 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”1 miesięcy 19 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 21 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany1 miesięcy 26 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą1 miesięcy 26 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Historia, tradycja

Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej

Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej Historia, tradycja Warto przeczytać

17. Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej  27-30 marca 2019 r., Krzyżowa

Zapominanie nie jest obce narracjom historycznym zarówno w Europie Zachodniej, jak i Wschodniej. W historii wielu narodów istnieją postacie, wydarzenia lub miejsca, które przez długi czas znajdowały się poza pamięcią, były omijane w dyskursie dotyczącym rozliczania się z przeszłością lub które nadal postrzegane są jako tematy tabu.

W Krzyżowej rozpoczyna się właśnie siedemnaste już Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej. Tegoroczne spotkanie, zatytułowane „Zapomniana historia”, poświęcone jest historycznym miejscom, ludziom i wydarzeniom, które do zbiorowej pamięci albo nie weszły wcale, albo weszły bardzo późno, jak również takim, o których pamięć wciąż toczą się spory. Uczestnicy seminarium będą rozmawiać o tym, jak radzić sobie z „historią zapomnianą” i zaprezentują projekty, które próbują przekazać tę historię szerokiej publiczności.

Cieszymy się, że już po raz siedemnasty możemy spotkać się w tak dużym i międzynarodowym gronie – podkreśla kierownik Miejsca Pamięci Fundacji „Krzyżowa” i organizator seminarium, Dominik Kretschmann. – Tematyka tegorocznego spotkania szczególnie wybrzmiewa tu, w Krzyżowej, która sama była miejscem „zapomnianym”. Historia Kręgu z Krzyżowej, antynazistowskiej organizacji opozycyjnej, została przywrócona pamięci dopiero w 1989 roku. I właśnie o takich przypadkach i sytuacjach będziemy rozmawiać z ekspertami z innych krajów europejskich.

Jak co roku, seminarium miejsc pamięci ma na celu otwartą wymianę doświadczeń. Tematem wykładów i dyskusji będą narracje narodowe i regionalne oraz ich wpływ na zrozumienie historii XX wieku.

Uczestnikami seminarium są pracownicy miejsc pamięci, muzeów, instytucji badających reżimy totalitarne oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z 13 krajów (m.in. z Polski, Niemiec, Rosji, Peru, Ukrainy, Włoch, Estoni, Gruzji).

Organizatorzy seminarium: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Akademia Ewangelicka w Berlinie, Federalna Fundacja ds. Badania Dyktatury SED, Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” i Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.


Galeria - Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej Historia, tradycja


Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja Zapomniana historia. XVII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej | Historia, tradycja
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl