2
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 3 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 7 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 8 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 9 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 30 dni temu


REKLAMA

Dzierżoniów

Żagiew: 45 minut dobrej gry i karne do poprawy

Żagiew: 45 minut dobrej gry i karne do poprawy Dzierżoniów Piłka ręczna  Żagiew Dzierżoniów sport piłka ręczna Dzierżoniów

UKS Olimp Grodków 29:20 (13:8) MKS Żagiew Dzierżoniów

Niestety, Żagiew nie sprawiła sensacji na parkiecie lidera II Ligi. Olimp Grodków w decydujących momentach spotkania wykazał się większym spokojem, doświadczeniem oraz umiejętnościami i zdecydowanie wygrał. Jednakże, dzierżoniowianie znów potrafili wrócić do gry ze zdawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Gospodarze zaczęli zgodnie z oczekiwaniami – już po 10 minutach prowadzili 5:1. Co prawda chwilę później Żagiew potrafiła dojść rywala na dwie bramki, jednak nieskuteczna gra w ofensywie nie pozwoliła doprowadzić do remisu. Mało tego, faworyzowani szczypiorniści UKS, napędzani dobrymi interwencjami bramkarza, powiększyli przewagę do pięciu bramek i na przerwę zeszli z wynikiem 13:8.

Wypada dodać, że po MKS po raz kolejny miał problem z rzutami karnymi – w pierwszej połowie dwie „siódemki” zmarnował Bartosz Galik. W dalszej części meczu, być może na szczęście, nie było okazji do pomyłek z tego elementu gry. Dla porównania, Olimp w całym spotkaniu miał 4 karne, wykonane ze 100% skutecznością.

Początek drugiej połowy był jednak zaskakujący. Dzierżoniowska młodzież ruszyła na lidera z zaskakującą odwagą, ambicją i chęcią odwrócenia losów spotkania. W ciągu pierwszych ośmiu minut po przerwie, podopieczni Macieja Łazora nie stracili żadnej bramki. W ofensywie natomiast szaleli Batko i Błażkiewicz, których bramki doprowadziły do remisu 13:13!

Gospodarze nerwowo poprosili o czas, natomiast Żagiew znowu pokazała to, z czego słynie w obecnym sezonie – wyjście obronną ręką z fatalnej sytuacji.

Wyrównana walka bramka za bramkę trwała do 45. minuty. Wtedy to, po trafieniu skutecznego Kaźmierczaka, na tablicy widniał wynik 18:17 na korzyść miejscowych, W tym momencie dzierżoniowianie się zablokowali. Do końca spotkania zdołali dorzucić już tylko 3 gole, stracili ich natomiast aż 11.

Ostateczny wynik 29:20 na korzyść faworyta, lidera rozgrywek, nie może być zaskoczeniem. Mimo to, nie licząc końcowego przestoju przyjezdnych, Żagiew znowu pokazała się z niezłej strony. Kolejny raz można było zaobserwować niezwykły zwrot akcji, szarpnięcie, po którym odżyły nadzieje.

Co ciekawe, ostatnią bramkę dla MKS zdobył Łukasz Wojdak. Dla popularnego Ciapka było to premierowe trafienie w tym sezonie. Ponadto, na wyróżnienie znów zasłużył Batko, który w trudnych momentach ciągnął grę w ataku oraz tradycyjnie brał na swoje barki odpowiedzialność za zdobywanie bramek.

ŻAGIEW: Madaliński, Hejnowski, Libera – Batko 6, Kaźmierczak 5, M. Błażkiewicz 3, Klemenski 2, Matlęga 1, Rymsza 1, Wojdak 1, Galik 1, Durasiewicz, K. Błażkiewicz, Grycan, Nowak, Konieczny,

OLIMP: Młoczyński, Muszak – Prokop 7, Maciejewski 4, Hertel 4, Żubrowski 4, Kolanko 4, Chmiel 3, Świerczyński 2, Kulej 1, Koszyk, Starczewski, Mierzwiński, Ogorzelec, Urban, Turyniewicz

Bartłomiej Żygadło

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl