Pieszyce

Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach

IMG 2581

W dniu 11 maja 2019 roku w Pieszycach został zorganizowany IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Turniej miał za zadanie uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja oraz popularyzować zapasy dyscyplinę olimpijska na terenie Pieszyc oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło 193 zawodników z 24 klubów z Czech oraz Polski. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wiceburmistrz Miasta Pieszyce Pan Krzysztof Galiak.

Do hali Zespołu Szkół w Pieszycach przyjechało 23 ekipy z Polski: MLKS Wisła Świecie, Piast Sieradz, Grunwald Poznań, ULKS Modliszki Wróblew, ULKS 28 Warta, ZKS Gogolin, Karkonosze Stara Kamienica, LUKS ORŁY Namysłów, KS, Lotnik Wrocław, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, Wiktoria Wałbrzych, Wiatr Wołów, Bizon Milicz, Opal Kudowa, Bursztyn Lewin Kłodzki, Heros Boguszów Gorce, KS Zieloni Stargard, Olimpijczyk Sulmierzyce, JUNIOR Dzierżoniów, ZKS Bielawianka, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Z zagranicznych ekip przyjechała drużyna TAK HELLAS Brno z Czech. Po raz kolejny przyjechała reprezentacja WISŁY Świecie, która jest z miasta partnerskiego. W dwóch kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2008-2011), młodziczki i młodzicy (rocznik 2005-2007).

Najlepszą zawodniczką IX Międzynarodowego Turnieju okazała się Wanesa Międła-SOWA Pieszyce oraz Mrackova Petra TAK HELLAS Brno.

Zapaśnicy z SOWY wywalczyli dwa złote medale: Wanesa Międła 32kg w dzieciach a w młodziczkach Wiktoria Szeliga 54kg. Srebrny krążek przypadł Juli Niespiałowskiej 28kg. Brązowe medale zdobyli w dzieciach: Oliwia Międła 25kg. Na piatym miejscu plasowali się: Zuzana Niespiałowska 25kg, Oliwia Genc 25kg, Izabela Michalak 46kg oraz Orłowski Bartosz 62kg. Dawid Konieczny 28kg -VII miejsce, Jakub Łukasik 36kg-X m., Michał Targoni 46kg VIIIm.

Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli dwa złote medale: Bartosz Goryczka 25kg w dzieciach oraz Weronika Smaczynska 62kg w młodziczkach. Srebrne medale zdobyli: Julia Parkitna 58kg, Joanna Nowak 62kg. Brązowe krążki otrzymali : Klaudia Kutyba 33kg, Bartłomiej Kutyba 25kg, Michał Łakomski 40kg, Karol Kurbiel 35kg, Klaudia Smaczynska 66kg, Maciej Wilk 68kg, Mateusz Smagieł 85kg, V miejsce w zawodach wywalczyli: Jakub Kutnik 28kg, Weronika Stasiek 46kg oraz Oskar

Najlepszym zawodnikiem z JUNIORA Dzierżoniów okazał się Mariusz Konieczny 75kg, który wywalczył srebrny medal. Brązowy medal zdobył Daniel Konieczny 57kg.

Na V miejscu uplasował się Antoni Kowalewski 41kg. VII lokata przypadła dla Michała Kaczora 44kg.

Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce Rokita Brzeg Dolny

II miejsce ZKS Gogolin

III miejsce ULKS SOWA Pieszyce

Współorganizatorami imprezy byli : Burmistrz Pieszyc, ULKS SOWA Pieszyce

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. Sponsorzy: Ekologiczne Centrum Odzysku Marek Drozdowski

PROMASZ Mariola i Wiesław Berezicki


Galeria - Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach Pieszyce


Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce Za nami IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach | Pieszyce
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl