2
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 3 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 7 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 8 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 9 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 30 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Wzrasta jakość edukacji w Specjalnym Ośrodku w Piławie Górnej

Wzrasta jakość edukacji w Specjalnym Ośrodku w Piławie Górnej Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej bierze udział w projekcie „Wzrost jakości edukacji szkolnej”, dzięki któremu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mają wiele bezpłatnych zajęć dodatkowych wspomagających rozwój dzieci. Zajęcia te są prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych i form nauczania, które zachęcają do eksperymentowania, co przynosi lepsze efekty pracy uczniów.

– Dzięki udziałowi w projekcie pozyskaliśmy wyposażenie do sali integracji sensorycznej, które pozwoliło na poszerzenie oferty edukacyjnej i terapeutycznej placówki, ale też w znaczący sposób podniosło jakość i efektywność pracy z dziećmi – mówi Teresa Budzyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej. – Otrzymaliśmy także mobilną pracownię komputerową, kamerę cyfrową oraz wiele niekonwencjonalnych środków dydaktycznych, które pozwoliły na zapewnienie uczniom odkrywania wiedzy inaczej, ciekawiej.

Kompasy, zegary słoneczne, nawigacje, interaktywny globus, lornetki, soczewki, lupy wykorzystywane podczas zajęć z geografii i przyrody wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem. Laptopy i pomoce multimedialne uatrakcyjniają zajęcia z angielskiego i informatyki. Natomiast narzędzia do majsterkowania, zestawy ogrodnicze, magnetyczne klocki konstrukcyjne czy maszyny do szycia zachęcają do aktywności przez doświadczanie podczas zajęć dla najmłodszych „Zrób to sam”.

Nowoczesna baza dydaktyczna jest też wykorzystywana podczas zajęć dodatkowych wspomagających rozwój, na których dzieci pracują nad usprawnianiem mowy i wymowy, nad koordynacją wzrokowo-ruchową, a także – na zajęciach z psychologiem i pedagogiem – nad rozwojem społecznym i emocjonalnym.

W ramach projektu nauczyciele piławskiego Ośrodka uczestniczyli w kilku ciekawych szkoleniach na temat stosowania w nauczaniu nowoczesnych technologii, metody eksperymentu oraz indywidualnego podejścia do ucznia, które pozwoliły na pełne wykorzystanie otrzymanego sprzętu.

Projekt „Wzrost jakości edukacji szkolnej” realizowany jest w obu prowadzonych przez powiat ośrodkach szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej. Jego łączna wartość to 700 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi blisko 600 tys. zł. Pieniądze na jego realizację pozyskało Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki w partnerstwie z Powiatem Dzierżoniowskim.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i potrwa do grudnia 2018 roku.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/wzrasta-jakosc-edukacji-w-specjalnym-osrodku-w-pilawie-gornej.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl