2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 2 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 28 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 1 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Wzrasta jakość edukacji w Specjalnym Ośrodku w Piławie Górnej

Wzrasta jakość edukacji w Specjalnym Ośrodku w Piławie Górnej Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej bierze udział w projekcie „Wzrost jakości edukacji szkolnej”, dzięki któremu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mają wiele bezpłatnych zajęć dodatkowych wspomagających rozwój dzieci. Zajęcia te są prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych i form nauczania, które zachęcają do eksperymentowania, co przynosi lepsze efekty pracy uczniów.

– Dzięki udziałowi w projekcie pozyskaliśmy wyposażenie do sali integracji sensorycznej, które pozwoliło na poszerzenie oferty edukacyjnej i terapeutycznej placówki, ale też w znaczący sposób podniosło jakość i efektywność pracy z dziećmi – mówi Teresa Budzyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej. – Otrzymaliśmy także mobilną pracownię komputerową, kamerę cyfrową oraz wiele niekonwencjonalnych środków dydaktycznych, które pozwoliły na zapewnienie uczniom odkrywania wiedzy inaczej, ciekawiej.

Kompasy, zegary słoneczne, nawigacje, interaktywny globus, lornetki, soczewki, lupy wykorzystywane podczas zajęć z geografii i przyrody wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem. Laptopy i pomoce multimedialne uatrakcyjniają zajęcia z angielskiego i informatyki. Natomiast narzędzia do majsterkowania, zestawy ogrodnicze, magnetyczne klocki konstrukcyjne czy maszyny do szycia zachęcają do aktywności przez doświadczanie podczas zajęć dla najmłodszych „Zrób to sam”.

Nowoczesna baza dydaktyczna jest też wykorzystywana podczas zajęć dodatkowych wspomagających rozwój, na których dzieci pracują nad usprawnianiem mowy i wymowy, nad koordynacją wzrokowo-ruchową, a także – na zajęciach z psychologiem i pedagogiem – nad rozwojem społecznym i emocjonalnym.

W ramach projektu nauczyciele piławskiego Ośrodka uczestniczyli w kilku ciekawych szkoleniach na temat stosowania w nauczaniu nowoczesnych technologii, metody eksperymentu oraz indywidualnego podejścia do ucznia, które pozwoliły na pełne wykorzystanie otrzymanego sprzętu.

Projekt „Wzrost jakości edukacji szkolnej” realizowany jest w obu prowadzonych przez powiat ośrodkach szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej. Jego łączna wartość to 700 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi blisko 600 tys. zł. Pieniądze na jego realizację pozyskało Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki w partnerstwie z Powiatem Dzierżoniowskim.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i potrwa do grudnia 2018 roku.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/wzrasta-jakosc-edukacji-w-specjalnym-osrodku-w-pilawie-gornej.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl