2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 7 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 6 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 6 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 2 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 3 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 3 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 6 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 7 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 11 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 11 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Większa szansa na rozwój w Specjalnym Ośrodku w Dzierżoniowie

Większa szansa na rozwój w Specjalnym Ośrodku w Dzierżoniowie Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Lepsze efekty nauczania i rozwoju uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie będą możliwe dzięki pozyskaniu nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz realizacji wielu dodatkowych zajęć innowacyjnymi metodami.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie bierze udział w projekcie „Wzrost jakości edukacji szkolnej” finansowanym w 85 procentach środkami z Unii Europejskiej.

– Dzięki realizacji projektu nasz Ośrodek zyskał salę integracji sensorycznej, która była bardzo potrzebna. Już dziś widać jej ogromny wpływ na jakość uczenia się i codziennego życia naszych uczniów – mówi Bożena Karasek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie. – Urządzenia sensoryczne w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju układu nerwowego, stymulują zmysły i prowadzą do poprawy w zakresie motoryki czy koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także mają duże znaczenie w korekcji wad postawy. Dziecko odbiera ćwiczenia jako dobrą zabawę i chętnie wykonuje zadania, co przynosi wymierne efekty terapii.

Placówka otrzymała także 70-calowy ekran dotykowy z dostępem do Internetu, który spełnia funkcję tablicy i monitora. Wykorzystanie sprzętu podczas zajęć podnosi ich atrakcyjność, dzieci chętniej podejmują się samodzielnej pracy i z mniejszym stresem wykonują ćwiczenia „przy tablicy”. Wielofunkcyjność urządzenia umożliwia wykorzystanie wielu elektronicznych materiałów edukacyjnych podczas jednych zajęć.

Poza tym Ośrodek zyskał wiele innych pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do prowadzenia obserwacji, doświadczeń i eksperymentów, jak np. kamera cyfrowa, lornetki, soczewki, lupy, zestaw siłomierzy, a także zabawki naukowe interaktywne „Globus”, zestawy do tworzenia prostych konstrukcji i do składania origami oraz laptopy.

– Nowy sprzęt to ewidentna korzyść dla naszej placówki, ale najważniejszy jest wzrost zainteresowania dzieci różnymi dodatkowymi możliwościami poznawania świata – mówi dyrektor Bożena Karasek. – Udało się to osiągnąć dzięki kilku świetnym szkoleniom, w których wzięli udział nasi nauczyciele. Pozwoliły one na efektywne wykorzystanie pozyskanych pomocy w trakcie zajęć. Szczególnym zainteresowaniem dzieciaków cieszy się „Kodowania na dywanie” oraz aplikacja na telefon obrazująca w 3D.

Z otrzymanego wyposażenia i pomocy dydaktycznych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum korzystają w trakcie wielu zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu, które opierają się głównie na stosowaniu metody eksperymentu.

Projekt „Wzrost jakości edukacji szkolnej” realizowany jest w obu prowadzonych przez powiat ośrodkach szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej. Jego łączna wartość to 700 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi blisko 600 tys. zł. Pieniądze na jego realizację pozyskało Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki w partnerstwie z Powiatem Dzierżoniowskim.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i potrwa do grudnia 2018 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl