2
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 2 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 6 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 13 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 14 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 15 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 21 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 21 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 24 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 26 dni temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 27 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Edukacja

Większa szansa na rozwój w Specjalnym Ośrodku w Dzierżoniowie

Większa szansa na rozwój w Specjalnym Ośrodku w Dzierżoniowie Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Lepsze efekty nauczania i rozwoju uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie będą możliwe dzięki pozyskaniu nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz realizacji wielu dodatkowych zajęć innowacyjnymi metodami.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie bierze udział w projekcie „Wzrost jakości edukacji szkolnej” finansowanym w 85 procentach środkami z Unii Europejskiej.

– Dzięki realizacji projektu nasz Ośrodek zyskał salę integracji sensorycznej, która była bardzo potrzebna. Już dziś widać jej ogromny wpływ na jakość uczenia się i codziennego życia naszych uczniów – mówi Bożena Karasek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie. – Urządzenia sensoryczne w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju układu nerwowego, stymulują zmysły i prowadzą do poprawy w zakresie motoryki czy koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także mają duże znaczenie w korekcji wad postawy. Dziecko odbiera ćwiczenia jako dobrą zabawę i chętnie wykonuje zadania, co przynosi wymierne efekty terapii.

Placówka otrzymała także 70-calowy ekran dotykowy z dostępem do Internetu, który spełnia funkcję tablicy i monitora. Wykorzystanie sprzętu podczas zajęć podnosi ich atrakcyjność, dzieci chętniej podejmują się samodzielnej pracy i z mniejszym stresem wykonują ćwiczenia „przy tablicy”. Wielofunkcyjność urządzenia umożliwia wykorzystanie wielu elektronicznych materiałów edukacyjnych podczas jednych zajęć.

Poza tym Ośrodek zyskał wiele innych pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do prowadzenia obserwacji, doświadczeń i eksperymentów, jak np. kamera cyfrowa, lornetki, soczewki, lupy, zestaw siłomierzy, a także zabawki naukowe interaktywne „Globus”, zestawy do tworzenia prostych konstrukcji i do składania origami oraz laptopy.

– Nowy sprzęt to ewidentna korzyść dla naszej placówki, ale najważniejszy jest wzrost zainteresowania dzieci różnymi dodatkowymi możliwościami poznawania świata – mówi dyrektor Bożena Karasek. – Udało się to osiągnąć dzięki kilku świetnym szkoleniom, w których wzięli udział nasi nauczyciele. Pozwoliły one na efektywne wykorzystanie pozyskanych pomocy w trakcie zajęć. Szczególnym zainteresowaniem dzieciaków cieszy się „Kodowania na dywanie” oraz aplikacja na telefon obrazująca w 3D.

Z otrzymanego wyposażenia i pomocy dydaktycznych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum korzystają w trakcie wielu zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu, które opierają się głównie na stosowaniu metody eksperymentu.

Projekt „Wzrost jakości edukacji szkolnej” realizowany jest w obu prowadzonych przez powiat ośrodkach szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej. Jego łączna wartość to 700 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi blisko 600 tys. zł. Pieniądze na jego realizację pozyskało Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki w partnerstwie z Powiatem Dzierżoniowskim.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i potrwa do grudnia 2018 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl