2
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 3 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 3 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 3 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 4 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 8 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 9 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 10 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 24 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 24 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania12 godzin 38 minut 38 sekund temu


REKLAMA

Edukacja

Większa szansa na rozwój w Specjalnym Ośrodku w Dzierżoniowie

Większa szansa na rozwój w Specjalnym Ośrodku w Dzierżoniowie Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Lepsze efekty nauczania i rozwoju uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie będą możliwe dzięki pozyskaniu nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz realizacji wielu dodatkowych zajęć innowacyjnymi metodami.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie bierze udział w projekcie „Wzrost jakości edukacji szkolnej” finansowanym w 85 procentach środkami z Unii Europejskiej.

– Dzięki realizacji projektu nasz Ośrodek zyskał salę integracji sensorycznej, która była bardzo potrzebna. Już dziś widać jej ogromny wpływ na jakość uczenia się i codziennego życia naszych uczniów – mówi Bożena Karasek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie. – Urządzenia sensoryczne w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju układu nerwowego, stymulują zmysły i prowadzą do poprawy w zakresie motoryki czy koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także mają duże znaczenie w korekcji wad postawy. Dziecko odbiera ćwiczenia jako dobrą zabawę i chętnie wykonuje zadania, co przynosi wymierne efekty terapii.

Placówka otrzymała także 70-calowy ekran dotykowy z dostępem do Internetu, który spełnia funkcję tablicy i monitora. Wykorzystanie sprzętu podczas zajęć podnosi ich atrakcyjność, dzieci chętniej podejmują się samodzielnej pracy i z mniejszym stresem wykonują ćwiczenia „przy tablicy”. Wielofunkcyjność urządzenia umożliwia wykorzystanie wielu elektronicznych materiałów edukacyjnych podczas jednych zajęć.

Poza tym Ośrodek zyskał wiele innych pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do prowadzenia obserwacji, doświadczeń i eksperymentów, jak np. kamera cyfrowa, lornetki, soczewki, lupy, zestaw siłomierzy, a także zabawki naukowe interaktywne „Globus”, zestawy do tworzenia prostych konstrukcji i do składania origami oraz laptopy.

– Nowy sprzęt to ewidentna korzyść dla naszej placówki, ale najważniejszy jest wzrost zainteresowania dzieci różnymi dodatkowymi możliwościami poznawania świata – mówi dyrektor Bożena Karasek. – Udało się to osiągnąć dzięki kilku świetnym szkoleniom, w których wzięli udział nasi nauczyciele. Pozwoliły one na efektywne wykorzystanie pozyskanych pomocy w trakcie zajęć. Szczególnym zainteresowaniem dzieciaków cieszy się „Kodowania na dywanie” oraz aplikacja na telefon obrazująca w 3D.

Z otrzymanego wyposażenia i pomocy dydaktycznych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum korzystają w trakcie wielu zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu, które opierają się głównie na stosowaniu metody eksperymentu.

Projekt „Wzrost jakości edukacji szkolnej” realizowany jest w obu prowadzonych przez powiat ośrodkach szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej. Jego łączna wartość to 700 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi blisko 600 tys. zł. Pieniądze na jego realizację pozyskało Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki w partnerstwie z Powiatem Dzierżoniowskim.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i potrwa do grudnia 2018 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl