Pływanie

VIII MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU – PODSUMOWANIE

Pływanie 1701

W sobotę  15 grudnia 2018r w Bielawie na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się po raz ósmy MISTRZOSTWA  SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU.

Organizatorami imprezy byli:
–  Diecezja Świdnicka;
–  Parafia Wniebowzięcia NMP w Bielawie;
–  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

Celem organizacji zawodów było:
–  promowanie zasad bezpiecznego pływania wśród ministrantów i lektorów Diecezji Świdnickiej
–  popularyzacja pływania oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów i lektorów Diecezji Świdnickiej;
–  upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  poprzez ukazanie sportu , który może jednoczyć Wszystkich Polaków dla jednego celu jakim jest wspólnota narodowa.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał duszpasterz służby liturgicznej Diecezji Świdnickiej ks. Krzysztof Ora.

W sumie w mistrzostwach udział wzięło 60 ministrantów i lektorów z 16 parafii Diecezji Świdnickiej:
-Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Wałbrzych
-Nawiedzenia Nawiedzenia NMP, Lądek Zdrój
-Świętego Stanisława i Wacława, Świdnica;
-Świętej Katarzyny Aleksandryjskie, Kudowa Zdrój;
-Trójcy Świętej, Jedlina Zdrój;
-Świętej Anny, Ząbkowice Śląskie;
-Matki Bożej Królowej Polski, Stronie Śląskie;
-Świętego Andrzeja Boboli, Świdnica;
– Ducha Świętego, Świdnica;
-Matki Bożej Różańcowej , Kłodzko;
-Podwyższenia Krzyża, Kłodzko;
-Świętego Mikołaja, Jaszkowa;
-Bożego Ciała, Bielawa;
-Miłosierdzia Bożego, Bielawa;
-Ducha Świętego, Bielawa;
-Wniebowzięcia NMP, Bielawa.

Rywalizowano w 8 konkurencjach, w zależności od umiejętności i wieku.
KONKURENCJA NR 1
   25m stylem grzbietowym, rocznik 2009, 2010 i młodsi
I miejsce    ANTONI SZULC-21,72 Parafia  p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Kudowa Zdrój
II miejsce   KAROL SMOLIŃSKI-22,52 Parafia  p.w. Miłosierdzia Bożego, Bielawa
III miejsce  SZYMON SZYCHALSKI-25,52 Parafia  p.w. Nawiedzenia NMP, Lądek Zdrój

KONKURENCJA NR 2
  50m stylem grzbietowym, rocznik 2008, 2007 i 2006
I miejsce    JAKUB PLISZKA-39,71 Parafia p.w. Bożego Ciała, Bielawa
II miejsce    NATAN LOGAJ-46,41   Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej, Kłodzko
III miejsce   KACPER ZAGRODNY-46,43   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Kudowa Zdrój

KONKURENCJA NR 3
   100m stylem grzbietowym, rocznik 2005, 2004 i 2003
I miejsce   SZYMON KOSTUSIAK-1:15,22 Parafia p.w.  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce  ŁUKASZ KASTNER-1:19,56  Parafia p.w.    Matki Bożej Nieustającej Pomocy Wałbrzych
III miejsce TYMOTEUSZ JAŚKÓW-1:24,82  Parafia p.w.  Św. Andrzeja Boboli, Świdnica

KONKURENCJA NR 4
  100m stylem grzbietowym, rocznik 2002, 2001 i 2000
I miejsce MICHAŁ DUBANIEWICZ-1:27,70   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce  JAN ENGEL-1:39,28   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
III miejsce CYPRIAN POLONIESKI-2:33,62   Parafia p.w. Trójcy Świętej, Jedlina Zdrój

KONKURENCJA NR 5
  25m stylem dowolnym, rocznik 2009, 2010 i młodsi
I miejsce  KAROL SMOLIŃSKI-18,60   Parafia  p.w. Miłosierdzia Bożego, Bielawa
II miejsce KACPER ZAJĄC-21,10   Parafia  p.w. Nawiedzenia NMP, Lądek Zdrój
III miejsce STANISŁAW STRAMEK-21,42   Parafia  p.w. Św. Stanisława i Wacława, Świdnica

KONKURENCJA NR 6
  50m stylem dowolnym, rocznik 2008, 2007 i 2006
I miejsce    JAKUB PLISZKA-34,87    Parafia p.w.  Bożego Ciała, Bielawa
II miejsce    NATAN LOGAJ-35,22     Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej, Kłodzko
III miejsce   SZYMON KOCZOT-41,01     Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój

KONKURENCJA NR 7
  100m stylem dowolnym, rocznik 2005, 2004  i 2003
I miejsce   SZYMON KOSTUSIAK-1:05,29  Parafia p.w.  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce   PAWEŁ PASTUSZKA-1:11,50  Parafia p.w.  Wniebowzięcia NMP w Bielawie
III miejsce   ŁUKASZ KASTNER-1:12,43  Parafia p.w.  Matki Bożej Nieustającej Pomocy Wałbrzych

KONKURENCJA NR 8
  100m stylem dowolnym rocznik 2002, 2001, 2000
I miejsce MICHAŁ DUBANIEWICZ-1:19,09   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce MACIEJ SWERTETSCHKA-1:44,39   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
III miejsce CYPRIAN POLONIESKI-2:49,60   Parafia p.w. Trójcy Świętej, Jedlina Zdrój

Akcentem zamykającym część sportową była „Sztafeta Radości 18x25m na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, która miała charakter patriotyczno-sportowo-integracyjny.
 
KLASYFIKACJA GENERALNA
I  miejsce   –  parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Kudowa Zdrój (32 pkt.)
II miejsce   –  parafia p.w. Bożego Ciała, Bielawa  (12 pkt.)
III miejsce  – parafia p.w. Miłosierdzia Bożego, Bielawa  (  9 pkt.)

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I-III dokonali  kanclerz Kurii Świdnickiej ks. Stanisław Chomiak  i diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Krzysztof Ora.

Puchar ufundowany przez kanclerza Kurii Świdnickiej za miejsce I w Klasyfikacji Generalnej otrzymała  parafia p.w Św. Katarzyny  Aleksandryjskiej,  Kudowa Zdrój.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom mistrzostw i ich opiekunom za udział w zawodach.  Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji

w Bielawie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia i czuwali nad jej prawidłowym przebiegiem.

Opr. Grzegorz Różycki               

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl