2
Super impreza
Kibic skomentował(a) 4 etap CCC Tour Grody Piastowskie – zamknięte drogi w Dzierżoniowie0 miesięcy 9 dni temu
Żenada
Anonim skomentował(a) Karne do poprawy0 miesięcy 18 dni temu
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast2 godzin 18 minut 55 sekund temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 3 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 7 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala1 miesięcy 14 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”1 miesięcy 15 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 16 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany1 miesięcy 21 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą1 miesięcy 21 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Pływanie

VIII MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU – PODSUMOWANIE

VIII MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU - PODSUMOWANIE Pływanie

W sobotę  15 grudnia 2018r w Bielawie na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się po raz ósmy MISTRZOSTWA  SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU.

Organizatorami imprezy byli:
–  Diecezja Świdnicka;
–  Parafia Wniebowzięcia NMP w Bielawie;
–  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

Celem organizacji zawodów było:
–  promowanie zasad bezpiecznego pływania wśród ministrantów i lektorów Diecezji Świdnickiej
–  popularyzacja pływania oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów i lektorów Diecezji Świdnickiej;
–  upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  poprzez ukazanie sportu , który może jednoczyć Wszystkich Polaków dla jednego celu jakim jest wspólnota narodowa.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał duszpasterz służby liturgicznej Diecezji Świdnickiej ks. Krzysztof Ora.

W sumie w mistrzostwach udział wzięło 60 ministrantów i lektorów z 16 parafii Diecezji Świdnickiej:
-Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Wałbrzych
-Nawiedzenia Nawiedzenia NMP, Lądek Zdrój
-Świętego Stanisława i Wacława, Świdnica;
-Świętej Katarzyny Aleksandryjskie, Kudowa Zdrój;
-Trójcy Świętej, Jedlina Zdrój;
-Świętej Anny, Ząbkowice Śląskie;
-Matki Bożej Królowej Polski, Stronie Śląskie;
-Świętego Andrzeja Boboli, Świdnica;
– Ducha Świętego, Świdnica;
-Matki Bożej Różańcowej , Kłodzko;
-Podwyższenia Krzyża, Kłodzko;
-Świętego Mikołaja, Jaszkowa;
-Bożego Ciała, Bielawa;
-Miłosierdzia Bożego, Bielawa;
-Ducha Świętego, Bielawa;
-Wniebowzięcia NMP, Bielawa.

Rywalizowano w 8 konkurencjach, w zależności od umiejętności i wieku.
KONKURENCJA NR 1
   25m stylem grzbietowym, rocznik 2009, 2010 i młodsi
I miejsce    ANTONI SZULC-21,72 Parafia  p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Kudowa Zdrój
II miejsce   KAROL SMOLIŃSKI-22,52 Parafia  p.w. Miłosierdzia Bożego, Bielawa
III miejsce  SZYMON SZYCHALSKI-25,52 Parafia  p.w. Nawiedzenia NMP, Lądek Zdrój

KONKURENCJA NR 2
  50m stylem grzbietowym, rocznik 2008, 2007 i 2006
I miejsce    JAKUB PLISZKA-39,71 Parafia p.w. Bożego Ciała, Bielawa
II miejsce    NATAN LOGAJ-46,41   Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej, Kłodzko
III miejsce   KACPER ZAGRODNY-46,43   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Kudowa Zdrój

KONKURENCJA NR 3
   100m stylem grzbietowym, rocznik 2005, 2004 i 2003
I miejsce   SZYMON KOSTUSIAK-1:15,22 Parafia p.w.  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce  ŁUKASZ KASTNER-1:19,56  Parafia p.w.    Matki Bożej Nieustającej Pomocy Wałbrzych
III miejsce TYMOTEUSZ JAŚKÓW-1:24,82  Parafia p.w.  Św. Andrzeja Boboli, Świdnica

KONKURENCJA NR 4
  100m stylem grzbietowym, rocznik 2002, 2001 i 2000
I miejsce MICHAŁ DUBANIEWICZ-1:27,70   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce  JAN ENGEL-1:39,28   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
III miejsce CYPRIAN POLONIESKI-2:33,62   Parafia p.w. Trójcy Świętej, Jedlina Zdrój

KONKURENCJA NR 5
  25m stylem dowolnym, rocznik 2009, 2010 i młodsi
I miejsce  KAROL SMOLIŃSKI-18,60   Parafia  p.w. Miłosierdzia Bożego, Bielawa
II miejsce KACPER ZAJĄC-21,10   Parafia  p.w. Nawiedzenia NMP, Lądek Zdrój
III miejsce STANISŁAW STRAMEK-21,42   Parafia  p.w. Św. Stanisława i Wacława, Świdnica

KONKURENCJA NR 6
  50m stylem dowolnym, rocznik 2008, 2007 i 2006
I miejsce    JAKUB PLISZKA-34,87    Parafia p.w.  Bożego Ciała, Bielawa
II miejsce    NATAN LOGAJ-35,22     Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej, Kłodzko
III miejsce   SZYMON KOCZOT-41,01     Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój

KONKURENCJA NR 7
  100m stylem dowolnym, rocznik 2005, 2004  i 2003
I miejsce   SZYMON KOSTUSIAK-1:05,29  Parafia p.w.  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce   PAWEŁ PASTUSZKA-1:11,50  Parafia p.w.  Wniebowzięcia NMP w Bielawie
III miejsce   ŁUKASZ KASTNER-1:12,43  Parafia p.w.  Matki Bożej Nieustającej Pomocy Wałbrzych

KONKURENCJA NR 8
  100m stylem dowolnym rocznik 2002, 2001, 2000
I miejsce MICHAŁ DUBANIEWICZ-1:19,09   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
II miejsce MACIEJ SWERTETSCHKA-1:44,39   Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Kudowa Zdrój
III miejsce CYPRIAN POLONIESKI-2:49,60   Parafia p.w. Trójcy Świętej, Jedlina Zdrój

Akcentem zamykającym część sportową była „Sztafeta Radości 18x25m na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, która miała charakter patriotyczno-sportowo-integracyjny.
 
KLASYFIKACJA GENERALNA
I  miejsce   –  parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Kudowa Zdrój (32 pkt.)
II miejsce   –  parafia p.w. Bożego Ciała, Bielawa  (12 pkt.)
III miejsce  – parafia p.w. Miłosierdzia Bożego, Bielawa  (  9 pkt.)

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I-III dokonali  kanclerz Kurii Świdnickiej ks. Stanisław Chomiak  i diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Krzysztof Ora.

Puchar ufundowany przez kanclerza Kurii Świdnickiej za miejsce I w Klasyfikacji Generalnej otrzymała  parafia p.w Św. Katarzyny  Aleksandryjskiej,  Kudowa Zdrój.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom mistrzostw i ich opiekunom za udział w zawodach.  Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji

w Bielawie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia i czuwali nad jej prawidłowym przebiegiem.

Opr. Grzegorz Różycki               

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl