2
Widocznie nie albo doszli do wniosku, że po co ładować kasę w tzw. gwiazdy :)
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na Dni Pieszyc 20180 miesięcy 1 dni temu
Pierwsza połowa przespana
Anonim skomentował(a) Remis Bielawianki Bielawa w ostatnim meczu domowym tego sezonu0 miesięcy 14 dni temu
Wiadomo co z tym bramkarzem, co go karetka zabrała?
Krystianos skomentował(a) Mimo awansu Pogoń nie odpuszcza!0 miesięcy 15 dni temu
Czy tego niby "Miasta " nie stać na chociaż jeden normalny zespół..
Lalala skomentował(a) Zapraszamy na Dni Pieszyc 20180 miesięcy 22 dni temu
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 25 dni temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 26 dni temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa0 miesięcy 30 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych1 miesięcy 3 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji1 miesięcy 4 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet1 miesięcy 6 dni temu


REKLAMA

News

Utrata kości i starzenie się

Utrata kości i starzenie się są nierozłączne: „Szkielet jest regulowaną systemowo masą zmineralizowanego materiału, który rodzi się, rośnie, osiąga mniej lub więcej wysoki szczyt, a następnie zmniejsza się szybciej lub wolniej, aby uzyskać odpowiednio wysokie lub niskie ryzyko złamania.

Real 1527209743

Starzenie się układu mięśniowo-szkieletowego – malejąca masa kości i mięśni, zwiększający ból stawów i sztywność oraz zmniejszająca się ruchliwość fizyczna – jest normalną częścią procesu starzenia się. Jednak jak szybko lub powoli spada masa kości zależy od różnych czynników. Podczas gdy anomalie genetyczne stanowią 70% wariancji siły szkieletu, inne czynniki, takie jak hormony, odżywianie, aktywność fizyczna i toksyny, odgrywają kluczową rolę w rozwoju kości i jej utracie.

Zrozumienie utraty kości rozpoczyna się od rozróżnienia dwóch podstawowych diagnoz: osteopenii (niska masa kostna) i osteoporozy (zaawansowana utrata tkanki kostnej). Następnie, mądrą rzeczą do zrobienia jest poznanie czynników ryzyka i środków zapobiegawczych.

Osteopenia vs. osteoporoza

Więcej klientów może przyjść do ciebie z diagnozą osteopenii niż z lepiej znaną osteoporozą. Osteopenia wskazuje na niską masę kostną, gdy całkowita gęstość mineralna kości nie opadła wystarczająco daleko, aby wywołać poważne obawy. Ważne jest, aby pamiętać, że diagnoza osteopenii nie oznacza, że ​​osteoporoza jest nieunikniona. Jednakże, jeśli klient wspomina o tej diagnozie, masz doskonałą okazję do wyjaśnienia, że ​​aktywność fizyczna i odżywianie są ważnymi modyfikowalnymi czynnikami, które mogą zapobiec dalszemu spadkowi.

Rozróżniamy osteopenię i osteoporozę za pomocą systemu T-score, który określa ilościowo BMD. Ponieważ T-score mierzy utratę masy kostnej, jest wyrażany jako liczba ujemna. T-score między -1 a -2,5 jest definiowane jako osteopenia, natomiast T-score poniżej -2,5 jest definiowane jako osteoporoza.

Istnieją dwa rodzaje osteoporozy, charakteryzujące się osłabieniem kości i zwiększonym ryzykiem złamań: pierwotne (utrata kości przez starzenie) i wtórne (spowodowane różnymi chorobami, lekami i środkami toksycznymi). Skupimy się wyłącznie na pierwotnej osteoporozie, ponieważ jest to bardziej powszechny typ, a także rodzaj, który specjaliści fitness mogą pomóc klientom poprzez aktywność fizyczną i odżywianie.

Osteoporoza jest często nazywana „chorobą cichą”, ponieważ zwykle nie jest diagnozowana aż do złamania. W rzeczywistości prawie 80% starszych osób, które doznały złamań kości, nigdy nie było badanych ani leczonych z powodu osteoporozy. Po złamaniu ryzyko zgonu i niepełnosprawności przyspiesza: 1 na 5 pacjentów z złamaniem szyjki kości udowej trafia do domu opieki, a 24% pacjentów z złamaniami biodra powyżej 50. roku życia umiera w roku po złamaniu.

Dlatego też specjaliści od fitnessu, którzy pomagają starszym ćwiczącym w konfrontacji z czynnikami ryzyka osteoporozy, mogą być ratownikami.

Aby przeczytać więcej o funkcjonowaniu szkieletu i suplementów kostnych, odwiedź stronę internetową Siberian Health.