2
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie15 godzin 10 minut 4 sekund temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie23 godzin 59 minut 10 sekund temu
Żenada jak potraktowali kibiców!!! Najpierw plakaty porozwieszane po całym mieście informujące o meczu, a później jakieś dziwne zakazy. Policji było tyle że mogliby na pewno zabezpieczyć nie jeden mecz na szczycie w ekstraklasie, a nie byli w stanie zabezpieczyć meczu czwartoligowego. Szok!! Mało tego, na miejscu zjawiła się pani która dowodzila tym całym zamieszaniem i zgodziła się na wpuszczanie 10 osób które miały być w formie ochrony ( dostali kamizelki) , szkoda tylko że wśród tycz dziesięciu osób były to osoby z Wałbrzycha. Ciekawe w jaki sposób nowy prezes zrekompensuje to kibica.
Kibic skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 1 dni temu
Ciekawe czy zrobi druzyne Bielawianki czy dalej bedzie to zaplecze Lechii
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Dobry wybór !
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Wreszcie nie ma sztuki Czesia !!! Mimo że jest Hałka nic się nie zmienia. Dalej będą rządzić te same osoby z drugiej linii ...POWODZENIA
kibic skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
wyjebcie tego Markowskiego
Kibic Bielawy skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Czas pokaże czy to dobry wybór.
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 4 dni temu
Oby na plus dla Bielawianki
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 4 dni temu
Ach ta nasza dzierżoniowska młodzież
Klo skomentował(a) 107. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie – 10.03.2019.0 miesięcy 12 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

News

Utrata kości i starzenie się

Utrata kości i starzenie się są nierozłączne: „Szkielet jest regulowaną systemowo masą zmineralizowanego materiału, który rodzi się, rośnie, osiąga mniej lub więcej wysoki szczyt, a następnie zmniejsza się szybciej lub wolniej, aby uzyskać odpowiednio wysokie lub niskie ryzyko złamania.

Utrata kości i starzenie się News Pozostałe informacje  artykuł sponsorowany

Starzenie się układu mięśniowo-szkieletowego – malejąca masa kości i mięśni, zwiększający ból stawów i sztywność oraz zmniejszająca się ruchliwość fizyczna – jest normalną częścią procesu starzenia się. Jednak jak szybko lub powoli spada masa kości zależy od różnych czynników. Podczas gdy anomalie genetyczne stanowią 70% wariancji siły szkieletu, inne czynniki, takie jak hormony, odżywianie, aktywność fizyczna i toksyny, odgrywają kluczową rolę w rozwoju kości i jej utracie.

Zrozumienie utraty kości rozpoczyna się od rozróżnienia dwóch podstawowych diagnoz: osteopenii (niska masa kostna) i osteoporozy (zaawansowana utrata tkanki kostnej). Następnie, mądrą rzeczą do zrobienia jest poznanie czynników ryzyka i środków zapobiegawczych.

Osteopenia vs. osteoporoza

Więcej klientów może przyjść do ciebie z diagnozą osteopenii niż z lepiej znaną osteoporozą. Osteopenia wskazuje na niską masę kostną, gdy całkowita gęstość mineralna kości nie opadła wystarczająco daleko, aby wywołać poważne obawy. Ważne jest, aby pamiętać, że diagnoza osteopenii nie oznacza, że ​​osteoporoza jest nieunikniona. Jednakże, jeśli klient wspomina o tej diagnozie, masz doskonałą okazję do wyjaśnienia, że ​​aktywność fizyczna i odżywianie są ważnymi modyfikowalnymi czynnikami, które mogą zapobiec dalszemu spadkowi.

Rozróżniamy osteopenię i osteoporozę za pomocą systemu T-score, który określa ilościowo BMD. Ponieważ T-score mierzy utratę masy kostnej, jest wyrażany jako liczba ujemna. T-score między -1 a -2,5 jest definiowane jako osteopenia, natomiast T-score poniżej -2,5 jest definiowane jako osteoporoza.

Istnieją dwa rodzaje osteoporozy, charakteryzujące się osłabieniem kości i zwiększonym ryzykiem złamań: pierwotne (utrata kości przez starzenie) i wtórne (spowodowane różnymi chorobami, lekami i środkami toksycznymi). Skupimy się wyłącznie na pierwotnej osteoporozie, ponieważ jest to bardziej powszechny typ, a także rodzaj, który specjaliści fitness mogą pomóc klientom poprzez aktywność fizyczną i odżywianie.

Osteoporoza jest często nazywana „chorobą cichą”, ponieważ zwykle nie jest diagnozowana aż do złamania. W rzeczywistości prawie 80% starszych osób, które doznały złamań kości, nigdy nie było badanych ani leczonych z powodu osteoporozy. Po złamaniu ryzyko zgonu i niepełnosprawności przyspiesza: 1 na 5 pacjentów z złamaniem szyjki kości udowej trafia do domu opieki, a 24% pacjentów z złamaniami biodra powyżej 50. roku życia umiera w roku po złamaniu.

Dlatego też specjaliści od fitnessu, którzy pomagają starszym ćwiczącym w konfrontacji z czynnikami ryzyka osteoporozy, mogą być ratownikami.

Aby przeczytać więcej o funkcjonowaniu szkieletu i suplementów kostnych, odwiedź stronę internetową Siberian Health.