2
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 20 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 21 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 21 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 24 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 25 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości2 godzin 39 minut 1 sekund temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”1 miesięcy 4 dni temu


REKLAMA

News

Utrata kości i starzenie się

Utrata kości i starzenie się są nierozłączne: „Szkielet jest regulowaną systemowo masą zmineralizowanego materiału, który rodzi się, rośnie, osiąga mniej lub więcej wysoki szczyt, a następnie zmniejsza się szybciej lub wolniej, aby uzyskać odpowiednio wysokie lub niskie ryzyko złamania.

Utrata kości i starzenie się News Pozostałe informacje  artykuł sponsorowany

Starzenie się układu mięśniowo-szkieletowego – malejąca masa kości i mięśni, zwiększający ból stawów i sztywność oraz zmniejszająca się ruchliwość fizyczna – jest normalną częścią procesu starzenia się. Jednak jak szybko lub powoli spada masa kości zależy od różnych czynników. Podczas gdy anomalie genetyczne stanowią 70% wariancji siły szkieletu, inne czynniki, takie jak hormony, odżywianie, aktywność fizyczna i toksyny, odgrywają kluczową rolę w rozwoju kości i jej utracie.

Zrozumienie utraty kości rozpoczyna się od rozróżnienia dwóch podstawowych diagnoz: osteopenii (niska masa kostna) i osteoporozy (zaawansowana utrata tkanki kostnej). Następnie, mądrą rzeczą do zrobienia jest poznanie czynników ryzyka i środków zapobiegawczych.

Osteopenia vs. osteoporoza

Więcej klientów może przyjść do ciebie z diagnozą osteopenii niż z lepiej znaną osteoporozą. Osteopenia wskazuje na niską masę kostną, gdy całkowita gęstość mineralna kości nie opadła wystarczająco daleko, aby wywołać poważne obawy. Ważne jest, aby pamiętać, że diagnoza osteopenii nie oznacza, że ​​osteoporoza jest nieunikniona. Jednakże, jeśli klient wspomina o tej diagnozie, masz doskonałą okazję do wyjaśnienia, że ​​aktywność fizyczna i odżywianie są ważnymi modyfikowalnymi czynnikami, które mogą zapobiec dalszemu spadkowi.

Rozróżniamy osteopenię i osteoporozę za pomocą systemu T-score, który określa ilościowo BMD. Ponieważ T-score mierzy utratę masy kostnej, jest wyrażany jako liczba ujemna. T-score między -1 a -2,5 jest definiowane jako osteopenia, natomiast T-score poniżej -2,5 jest definiowane jako osteoporoza.

Istnieją dwa rodzaje osteoporozy, charakteryzujące się osłabieniem kości i zwiększonym ryzykiem złamań: pierwotne (utrata kości przez starzenie) i wtórne (spowodowane różnymi chorobami, lekami i środkami toksycznymi). Skupimy się wyłącznie na pierwotnej osteoporozie, ponieważ jest to bardziej powszechny typ, a także rodzaj, który specjaliści fitness mogą pomóc klientom poprzez aktywność fizyczną i odżywianie.

Osteoporoza jest często nazywana „chorobą cichą”, ponieważ zwykle nie jest diagnozowana aż do złamania. W rzeczywistości prawie 80% starszych osób, które doznały złamań kości, nigdy nie było badanych ani leczonych z powodu osteoporozy. Po złamaniu ryzyko zgonu i niepełnosprawności przyspiesza: 1 na 5 pacjentów z złamaniem szyjki kości udowej trafia do domu opieki, a 24% pacjentów z złamaniami biodra powyżej 50. roku życia umiera w roku po złamaniu.

Dlatego też specjaliści od fitnessu, którzy pomagają starszym ćwiczącym w konfrontacji z czynnikami ryzyka osteoporozy, mogą być ratownikami.

Aby przeczytać więcej o funkcjonowaniu szkieletu i suplementów kostnych, odwiedź stronę internetową Siberian Health.