2
ło panie, ale lanie
Anonim skomentował(a) Lechia zebrała baty w Bielsku … [1 video + 43 foto]0 miesięcy 3 dni temu
Brawo drużyna
Anonim skomentował(a) Przebudzenie Bielawianki Bielawa0 miesięcy 5 dni temu
Bardzo dobre sędziowanie na turnieju, pozdrawiam
Xyz skomentował(a) IV Memoriał Oskara Plinty – podsumowanie0 miesięcy 18 dni temu
I znowu w plecy
Marek skomentował(a) Sobota: mecz Bielawianka – Polonia Świdnica0 miesięcy 19 dni temu
Chciałbym aby Lechia spadła, IV liga z Lechią, Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Świdnica zapowiada się ciekawie. ps. kibice Lechii bez spiny to nie jest atak
Bielawianka skomentował(a) Porażka Lechii Dzierżoniów 0:10 miesięcy 22 dni temu
Oho, zaczęliśmy się podpisywać. Skąd my to znamy?:)
Widzę skomentował(a) Sukces Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego!0 miesięcy 23 dni temu
Będzie sieka na wyborach. Stawiam na drugą turę Rak kontra Łyżwa
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 30 dni temu
Kandydat jednocześnie popierany przez PIS i OBS? To niezgodne z naturą. To tak jakby kogoś popieralo i PiS i PO jednocześnie. Więc coś z tym PIS w Bielawie jest nie tak. To PIS tylko z nazwy. Taka wydmuszka.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 30 dni temu
Jestem za!
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 30 dni temu
Kurcze, może być ciekawie.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 30 dni temu


REKLAMA

News

Utrata kości i starzenie się

Utrata kości i starzenie się są nierozłączne: „Szkielet jest regulowaną systemowo masą zmineralizowanego materiału, który rodzi się, rośnie, osiąga mniej lub więcej wysoki szczyt, a następnie zmniejsza się szybciej lub wolniej, aby uzyskać odpowiednio wysokie lub niskie ryzyko złamania.

Utrata kości i starzenie się News Pozostałe informacje  artykuł sponsorowany

Starzenie się układu mięśniowo-szkieletowego – malejąca masa kości i mięśni, zwiększający ból stawów i sztywność oraz zmniejszająca się ruchliwość fizyczna – jest normalną częścią procesu starzenia się. Jednak jak szybko lub powoli spada masa kości zależy od różnych czynników. Podczas gdy anomalie genetyczne stanowią 70% wariancji siły szkieletu, inne czynniki, takie jak hormony, odżywianie, aktywność fizyczna i toksyny, odgrywają kluczową rolę w rozwoju kości i jej utracie.

Zrozumienie utraty kości rozpoczyna się od rozróżnienia dwóch podstawowych diagnoz: osteopenii (niska masa kostna) i osteoporozy (zaawansowana utrata tkanki kostnej). Następnie, mądrą rzeczą do zrobienia jest poznanie czynników ryzyka i środków zapobiegawczych.

Osteopenia vs. osteoporoza

Więcej klientów może przyjść do ciebie z diagnozą osteopenii niż z lepiej znaną osteoporozą. Osteopenia wskazuje na niską masę kostną, gdy całkowita gęstość mineralna kości nie opadła wystarczająco daleko, aby wywołać poważne obawy. Ważne jest, aby pamiętać, że diagnoza osteopenii nie oznacza, że ​​osteoporoza jest nieunikniona. Jednakże, jeśli klient wspomina o tej diagnozie, masz doskonałą okazję do wyjaśnienia, że ​​aktywność fizyczna i odżywianie są ważnymi modyfikowalnymi czynnikami, które mogą zapobiec dalszemu spadkowi.

Rozróżniamy osteopenię i osteoporozę za pomocą systemu T-score, który określa ilościowo BMD. Ponieważ T-score mierzy utratę masy kostnej, jest wyrażany jako liczba ujemna. T-score między -1 a -2,5 jest definiowane jako osteopenia, natomiast T-score poniżej -2,5 jest definiowane jako osteoporoza.

Istnieją dwa rodzaje osteoporozy, charakteryzujące się osłabieniem kości i zwiększonym ryzykiem złamań: pierwotne (utrata kości przez starzenie) i wtórne (spowodowane różnymi chorobami, lekami i środkami toksycznymi). Skupimy się wyłącznie na pierwotnej osteoporozie, ponieważ jest to bardziej powszechny typ, a także rodzaj, który specjaliści fitness mogą pomóc klientom poprzez aktywność fizyczną i odżywianie.

Osteoporoza jest często nazywana „chorobą cichą”, ponieważ zwykle nie jest diagnozowana aż do złamania. W rzeczywistości prawie 80% starszych osób, które doznały złamań kości, nigdy nie było badanych ani leczonych z powodu osteoporozy. Po złamaniu ryzyko zgonu i niepełnosprawności przyspiesza: 1 na 5 pacjentów z złamaniem szyjki kości udowej trafia do domu opieki, a 24% pacjentów z złamaniami biodra powyżej 50. roku życia umiera w roku po złamaniu.

Dlatego też specjaliści od fitnessu, którzy pomagają starszym ćwiczącym w konfrontacji z czynnikami ryzyka osteoporozy, mogą być ratownikami.

Aby przeczytać więcej o funkcjonowaniu szkieletu i suplementów kostnych, odwiedź stronę internetową Siberian Health.