2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 7 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 6 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 6 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 2 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 3 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 4 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 6 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 7 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 11 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 11 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce”

Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie  w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” Bielawa Edukacja News

Spotykamy się, rozmawiamy, nagrywamy, montujemy film i piszemy transkrypcję. Takie zadania wykonały uczennice Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie biorące udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ma na celu przybliżenie wydarzeń związanych
z najnowszą historią Polski. Nikola Bielak, Nikola Pichniarczyk, Wiktoria Wiśniewska, Katarzyna Brylińska i Michelle Łuczak realizowały przedsięwzięcie po raz drugi, a Agnieszka Pułkownik debiutowała.

W tym roku uczennice rozmawiały z dwoma świadkami historii: Sybirakiem – Janem Kozakowskim i działaczem Solidarności – Januszem Woźniakiem. Obaj panowie przedstawili niesamowite historie swojego życia. Na podstawie opowieści powstały filmy prezentujące ich sylwetki.

6 i 7 czerwca uczennice Gimnazjum nr 1 w Bielawie wzięły udział w konferencji podsumowującej program, która zorganizowana była w Warszawie. Pierwszego dnia uczestniczyły w warsztatach z myślicielstwa, oglądały projekcje wszystkich filmów (również swoich) połączone z dyskusją. Drugiego dnia tradycyjnie odbyły się targi projektów, podczas których stoiska uczennic odwiedzili eksperci – reżyserka filmowa współpracująca z BBC Małgorzata Brama oraz dyrektor TVP Historia Piotr Gursztyn.

W konferencji wzięły udział 22 grupy projektowe z całego kraju, w tym dwie z Gimnazjum nr 1 w Bielawie i jedna składająca się z absolwentów tego gimnazjum. Warto pamiętać, że od czterech lat uczniowie tej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce”. Opiekunem grup była Pani Renata Norberciak.


Galeria - Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” Bielawa


Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie  w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” | Bielawa Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie  w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” | Bielawa Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie  w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” | Bielawa Udział uczniów Gimnazjum nr 1 w Bielawie  w programie edukacyjnym „Opowiem ci o wolnej Polsce” | Bielawa