2
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 2 dni temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 2 dni temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa0 miesięcy 6 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych0 miesięcy 10 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji0 miesięcy 12 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 14 dni temu
Nie ma na co jechać będzie tam tyle chamstwa i buractwa ze strony gospodarzy jak ostatnio kiedy trener i zawodniczki zostali opluci przez ludzi prezesa wychodząca z szatni .
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 15 dni temu
siedziba ap dzierzoniow w moscisku xD
lol skomentował(a) Huczne otwarcie siedziby klubu AP Dzierżoniów0 miesięcy 18 dni temu
artystka z nabrzmiałym ego
Basia skomentował(a) Koronka klockowa – pasja Elżbiety Struzik0 miesięcy 20 dni temu
Jazda
Anonim skomentował(a) Sobota: Meczy wyjazdowy Bielawianki z Górnikiem0 miesięcy 23 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Uczeń z autyzmem w szkole

Konferencja Autyzm (3)

To temat konferencji, którą 17 kwietnia zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie i działające przy placówce Stowarzyszenie „Pomost”. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak zrozumieć dziecko z autyzmem, aby je skutecznie uczyć.

Konferencja Autyzm (9)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to miejsce, w którym dzieci autystyczne są rozumiane i mogą się rozwijać. Od kilku lat w kwietniu, w ramach Światowych Dni Świadomości Autyzmu, placówka organizuje wydarzenia mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów dzieci dotkniętych autyzmem.

W tym roku była to konferencja adresowana do dyrektorów szkół, nauczycieli i terapeutów, ponieważ do szkół ogólnodostępnych coraz częściej trafiają osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– Autyści mają trudne życie, a szkoła czyni je jeszcze trudniejszym – mówiła Agnieszka Sozańska z Fundacji „AlterEdu” z Warszawy, która od 27 lat pracuje z  dziećmi ze spektrum autyzmu i sama od 18 lat jest mamą dziewczynki z takimi zaburzeniami. W swoim wystąpieniu starała się przekazać uczestnikom spotkania, w jaki sposób dzieci autystyczne postrzegają świat, jak funkcjonują w klasie i w szkole, a także udzielała praktycznych porad i wskazówek, jak je uczyć. Czasem usunięcie kolorowych, rozpraszających uwagę dekoracji czy odpowiednie formułowanie poleceń na sprawdzianach może ułatwić pracę nauczyciela i pomóc dzieciom odnaleźć się w sytuacji szkolnej.

Uczestnicy konferencji poznali też założenia programu „Wolontariat koleżeński”. Przedstawiła je Kinga Wojaczek, prezes Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”, które wprowadza do Polski nowy model wsparcia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera.

Dopełnieniem spotkania był występ pt. „Mam coś do powiedzenia”, w którym uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie próbowali przekazać emocje i trudności, z jakimi każdego dnia muszą się zmierzyć osoby dotknięte spektrum autyzmu.

Konferencja została zorganizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli placówki oraz dzięki pomocy wielu osób i instytucji. Wsparcie finansowe w formie grantu oświatowego przekazało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, a także Przedsiębiorstwo Budowlane MIAZGA sp. z o.o oraz  firma BROEN. Specjalne podziękowania zostały skierowane do dyrektora Zespołu Szkół nr 2 za umożliwienie organizacji konferencji w pensjonacie placówki.

Konferencja Autyzm (3)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl