2
Fajnie że grają młodym składem tylko żeby nie skończyło się to spadkiem.
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na sobotni mecz Bielawianki Bielawa20 godzin 34 minut 31 sekund temu
Gratulacje Panie Bienias. Kawał dobrej roboty
Rychu skomentował(a) Weszliśmy w dorosłość ;)0 miesięcy 2 dni temu
Łukasz w styczniu zrezygnował i nie ma go w klubie od tego czasu.
Krzysiek skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 7 dni temu
Masakra się dziej i tyle. Pewnie zarząd do wyborów się szykuje. Zobaczymy ilu z zarządu będzie startować by na stołek wskoczyć.
Anonim skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
Co się dzieje w Lechii? Łukasz ogłosił stronę nieoficjalną... juniorzy odchodzą do Bielawianki. Zespół klejony na siłę. Nawet Borowy zagrał w sparingu Bielawianki. O co tu chodzi? Chcą kontrolowanie spuścić klub do IV ligi?
ja skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
PiSowski komisarzyna dalej z pijakiem trzyma
Anonim skomentował(a) 74. rocznica Powstania Warszawskiego0 miesięcy 13 dni temu
"kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich" - kradli rowery sędziom sprzed sądu? ;-) A tak na poważnie, to wiecie dlaczego jest taka plaga kradzieży zwłaszcza drobnych? Ano dlatego, że mamy głupi przepis prawny który stanowi że kradzież do kwoty bodaj około 800 złotych to wykroczenie a nie przestępstwo podczas gdy wyłudzenie nawet jednej złotówki to jest przestępstwo: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/16/wyludzenie-niskiej-kwoty/ Z tym, że jak udowodnia serię kradzieży to sumują szkody.
Grzesiek skomentował(a) Dwóch nieletnich będzie odpowiadać za liczne kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.0 miesięcy 16 dni temu
Proszę zainteresować się gościem który codziennie mimo zakazów jeździ ciągnikiem siodłowym z naczepą rano i popołudniu. Może ma specjalne pozwolenie ale w trosce o mieszczkańców ul. Okrzei oraz innych osób proszę to sprawdzić zanim się coś stanie. Zakaz to zakaz a on łamie przepisy w biały dzień.
Boję się o dziecko skomentował(a) Posterunku Policji w Piławie Górnej po remoncie0 miesięcy 19 dni temu
Dramat. Rozjebali ich jak rolnik gnój po polu.
Howard Web skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 21 dni temu
Kibice Lechii śmiali się że Bielawianka gra z wiochami, a teraz ta wiocha poniżyła ich na własnym boisku :D
kibice Lechii XD skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 24 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Uczeń z autyzmem w szkole

Konferencja Autyzm (3)

To temat konferencji, którą 17 kwietnia zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie i działające przy placówce Stowarzyszenie „Pomost”. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak zrozumieć dziecko z autyzmem, aby je skutecznie uczyć.

Konferencja Autyzm (9)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to miejsce, w którym dzieci autystyczne są rozumiane i mogą się rozwijać. Od kilku lat w kwietniu, w ramach Światowych Dni Świadomości Autyzmu, placówka organizuje wydarzenia mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów dzieci dotkniętych autyzmem.

W tym roku była to konferencja adresowana do dyrektorów szkół, nauczycieli i terapeutów, ponieważ do szkół ogólnodostępnych coraz częściej trafiają osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– Autyści mają trudne życie, a szkoła czyni je jeszcze trudniejszym – mówiła Agnieszka Sozańska z Fundacji „AlterEdu” z Warszawy, która od 27 lat pracuje z  dziećmi ze spektrum autyzmu i sama od 18 lat jest mamą dziewczynki z takimi zaburzeniami. W swoim wystąpieniu starała się przekazać uczestnikom spotkania, w jaki sposób dzieci autystyczne postrzegają świat, jak funkcjonują w klasie i w szkole, a także udzielała praktycznych porad i wskazówek, jak je uczyć. Czasem usunięcie kolorowych, rozpraszających uwagę dekoracji czy odpowiednie formułowanie poleceń na sprawdzianach może ułatwić pracę nauczyciela i pomóc dzieciom odnaleźć się w sytuacji szkolnej.

Uczestnicy konferencji poznali też założenia programu „Wolontariat koleżeński”. Przedstawiła je Kinga Wojaczek, prezes Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”, które wprowadza do Polski nowy model wsparcia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera.

Dopełnieniem spotkania był występ pt. „Mam coś do powiedzenia”, w którym uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie próbowali przekazać emocje i trudności, z jakimi każdego dnia muszą się zmierzyć osoby dotknięte spektrum autyzmu.

Konferencja została zorganizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli placówki oraz dzięki pomocy wielu osób i instytucji. Wsparcie finansowe w formie grantu oświatowego przekazało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, a także Przedsiębiorstwo Budowlane MIAZGA sp. z o.o oraz  firma BROEN. Specjalne podziękowania zostały skierowane do dyrektora Zespołu Szkół nr 2 za umożliwienie organizacji konferencji w pensjonacie placówki.

Konferencja Autyzm (3)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl