2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 3 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 2 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 2 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 29 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 30 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 30 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 3 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 7 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 7 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Uczeń z autyzmem w szkole

Uczeń z autyzmem w szkole Edukacja Powiat Dzierżoniowski

To temat konferencji, którą 17 kwietnia zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie i działające przy placówce Stowarzyszenie „Pomost”. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak zrozumieć dziecko z autyzmem, aby je skutecznie uczyć.

Uczeń z autyzmem w szkole Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to miejsce, w którym dzieci autystyczne są rozumiane i mogą się rozwijać. Od kilku lat w kwietniu, w ramach Światowych Dni Świadomości Autyzmu, placówka organizuje wydarzenia mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów dzieci dotkniętych autyzmem.

W tym roku była to konferencja adresowana do dyrektorów szkół, nauczycieli i terapeutów, ponieważ do szkół ogólnodostępnych coraz częściej trafiają osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– Autyści mają trudne życie, a szkoła czyni je jeszcze trudniejszym – mówiła Agnieszka Sozańska z Fundacji „AlterEdu” z Warszawy, która od 27 lat pracuje z  dziećmi ze spektrum autyzmu i sama od 18 lat jest mamą dziewczynki z takimi zaburzeniami. W swoim wystąpieniu starała się przekazać uczestnikom spotkania, w jaki sposób dzieci autystyczne postrzegają świat, jak funkcjonują w klasie i w szkole, a także udzielała praktycznych porad i wskazówek, jak je uczyć. Czasem usunięcie kolorowych, rozpraszających uwagę dekoracji czy odpowiednie formułowanie poleceń na sprawdzianach może ułatwić pracę nauczyciela i pomóc dzieciom odnaleźć się w sytuacji szkolnej.

Uczestnicy konferencji poznali też założenia programu „Wolontariat koleżeński”. Przedstawiła je Kinga Wojaczek, prezes Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”, które wprowadza do Polski nowy model wsparcia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera.

Dopełnieniem spotkania był występ pt. „Mam coś do powiedzenia”, w którym uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie próbowali przekazać emocje i trudności, z jakimi każdego dnia muszą się zmierzyć osoby dotknięte spektrum autyzmu.

Konferencja została zorganizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli placówki oraz dzięki pomocy wielu osób i instytucji. Wsparcie finansowe w formie grantu oświatowego przekazało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, a także Przedsiębiorstwo Budowlane MIAZGA sp. z o.o oraz  firma BROEN. Specjalne podziękowania zostały skierowane do dyrektora Zespołu Szkół nr 2 za umożliwienie organizacji konferencji w pensjonacie placówki.

Uczeń z autyzmem w szkole Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl