2
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 1 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 1 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
A ja chce żeby zdjęcia były z całego meczu.
kibil skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
Ilu kibiców było? I ponawiam prośbę o fotografowanie trybun z kibicami ;)
k skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
Dawać do okręgówki
Anonim skomentował(a) Niedziela: Mecz na szczycie. Zapraszamy!0 miesięcy 9 dni temu
A ile drużyn awansuje?
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 13 dni temu
No i fajnie :)
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 13 dni temu
Będzie
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 14 dni temu
Na kogo będziecie głosować?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz Pogoni Pieszyce0 miesięcy 14 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Uczeń z autyzmem w szkole

Uczeń z autyzmem w szkole Edukacja Powiat Dzierżoniowski

To temat konferencji, którą 17 kwietnia zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie i działające przy placówce Stowarzyszenie „Pomost”. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak zrozumieć dziecko z autyzmem, aby je skutecznie uczyć.

Uczeń z autyzmem w szkole Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to miejsce, w którym dzieci autystyczne są rozumiane i mogą się rozwijać. Od kilku lat w kwietniu, w ramach Światowych Dni Świadomości Autyzmu, placówka organizuje wydarzenia mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów dzieci dotkniętych autyzmem.

W tym roku była to konferencja adresowana do dyrektorów szkół, nauczycieli i terapeutów, ponieważ do szkół ogólnodostępnych coraz częściej trafiają osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– Autyści mają trudne życie, a szkoła czyni je jeszcze trudniejszym – mówiła Agnieszka Sozańska z Fundacji „AlterEdu” z Warszawy, która od 27 lat pracuje z  dziećmi ze spektrum autyzmu i sama od 18 lat jest mamą dziewczynki z takimi zaburzeniami. W swoim wystąpieniu starała się przekazać uczestnikom spotkania, w jaki sposób dzieci autystyczne postrzegają świat, jak funkcjonują w klasie i w szkole, a także udzielała praktycznych porad i wskazówek, jak je uczyć. Czasem usunięcie kolorowych, rozpraszających uwagę dekoracji czy odpowiednie formułowanie poleceń na sprawdzianach może ułatwić pracę nauczyciela i pomóc dzieciom odnaleźć się w sytuacji szkolnej.

Uczestnicy konferencji poznali też założenia programu „Wolontariat koleżeński”. Przedstawiła je Kinga Wojaczek, prezes Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”, które wprowadza do Polski nowy model wsparcia młodzieży i dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera.

Dopełnieniem spotkania był występ pt. „Mam coś do powiedzenia”, w którym uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie próbowali przekazać emocje i trudności, z jakimi każdego dnia muszą się zmierzyć osoby dotknięte spektrum autyzmu.

Konferencja została zorganizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli placówki oraz dzięki pomocy wielu osób i instytucji. Wsparcie finansowe w formie grantu oświatowego przekazało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, a także Przedsiębiorstwo Budowlane MIAZGA sp. z o.o oraz  firma BROEN. Specjalne podziękowania zostały skierowane do dyrektora Zespołu Szkół nr 2 za umożliwienie organizacji konferencji w pensjonacie placówki.

Uczeń z autyzmem w szkole Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl