Kibic skomentował(a) 4 etap CCC Tour Grody Piastowskie – zamknięte drogi w Dzierżoniowie0 miesięcy 11 dni temu
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast1 miesięcy 2 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 5 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 9 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala1 miesięcy 16 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”1 miesięcy 17 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 18 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany1 miesięcy 23 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą1 miesięcy 23 dni temu

TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Dzierżoniów

Trzecia porażka Żagwi

Spotkanie UKS GOKiS z Żagwią zapowiadane było jako hit kolejki i spełniło wszelkie oczekiwania – poza tymi zawodników i kibiców MKS. Trybuny pękające w szwach, kapitalny doping, podczas którego wyjazdowa ekipa z Dzierżoniowa przekrzykiwała miejscowych, niesamowite emocje i zwroty akcji na parkiecie. Zabrakło jedynie zdobyczy punktowej.

Trzecia porażka Żagwi Dzierżoniów Piłka ręczna  Żagiew Dzierżoniów sport piłka ręczna Dzierżoniów
Mecz w Kątach Wrocławskich miał kapitalną oprawę – miejscowi przygotowali masę atrakcji i konkursów, po raz kolejny udowadniając, że potrafią we własnych progach stworzyć prawdziwe święto szczypiorniaka. W kibicowski krajobraz idealnie wkomponowała się ekipa z Dzierżoniowa, która zawsze prowadzi świetny doping na hali przy ulicy Strumykowej. Tym razem najwierniejsi fani Żagwi zameldowali się pod Wrocławiem, gdzie przez całe 60 minut, kulturalnym i gorącym dopingiem zagrzewali do boju podopiecznych trenera Górecznego.

W sam mecz lepiej weszli miejscowi, którzy po czterech minutach prowadzili 2:0, wprawiając w euforię tutejszych fanów. Mocna obrona zarówno z jednej jak i drugiej strony wskazywała, że będzie to wyjątkowo zacięty i defensywny bój, obfitujący w małą ilość trafień. Jako pierwszy na listę strzelców po stronie Żagwi, wpisał się będący w niezłej dyspozycji Piotr Piróg. Był to dopiero początek jego popisów w tym spotkaniu.

GOKiS mały kryzys złapał po pierwszym kwadransie gry – właśnie w okolicach tego okresu, Żagiew rzuciła 4 bramki z rzędu, a tablica wyników pokazywała rezultat 5:9 na korzyść przyjezdnych. Wydawało się, że dzierżoniowianie przejmują kontrolę nad spotkaniem, jednak złudnie. Sama końcówka była koncertem w wykonaniu gospodarzy. Koncertem rzutów karnych, bo właśnie 3 ostatnie bramki przed przerwą, ekipa trener Alicji Łukasik zdobyła z „siódemek”. Bezlitosnym egzekutorem okazał się Jakub Ryba, najlepszy rzucający w szeregach rywali. Mimo to, po pierwszych 30 minutach gry o jedną bramkę lepsza była Żagiew (10:11).

O wiele gorsza z perspektywy przyjezdnych była druga połowa, w której zdobyli oni zaledwie 8 bramek (w tym 4 z rzutów karnych!). Wydaje się, że wszelkie nieszczęścia zaczęły się podczas gry z wycofanym bramkarzem i dodatkowym zawodnikiem w polu. Podczas tego manewru miejscowi trzykrotnie rzucali do pustej bramki, dwa razy trafiając. Żagiew straciła prowadzenie, a za moment wygrywali już szczypiorniści GOKiSu. Dobrze grający w obronie Szuszkiewicz, po przerwie wyszedł także w ataku, zmieniając Maćka Batko. Niestety, popularny Szu w ofensywie wypadł bardzo blado.

Warto dodać, że Żagiew w kluczowych momentach nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, a jedyną metodą na bramki z gry, były trafienia Adama Podniżnego z prawego skrzydła. Po ostatniej syrenie na pięknej hali przy ulicy Brzozowej, zapanowała prawdziwa euforia. Kąty zrobiły coś naprawdę wielkiego – ograły faworyzowanego rywala i awansowały na pozycję wicelidera w ligowej tabeli. Żagiew natomiast, już trzeci raz w trwających rozgrywkach postanowiła rzucić sobie kłodę pod nogi, gubiąc punkty z rywalem, który – jak się okazuje – tylko w teorii jest słabszy.

Zespół trenera Górecznego okazję do rehabilitacji będzie miał już w nadchodzącą sobotę o godzinie 18:00, bo właśnie wtedy przed własną publicznością podejmie UKS Trójkę Nowa Sól.
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 21:19 (10:11) MKS Żagiew Dzierżoniów

GOKiS: Philippe 1, Grzesiak – Ryba 10, Kazimierczak 2, Pasieczny 2, Jaworski 2, Ostrówka 1, Serafin 1, Wilk 1, Łuczak 1, Zubko, Kuźbiński, Krekora

Żagiew: Kaczmarek, Wasilewicz, Delmaczyński – Piróg 9, Podniżny 3, Batko 2, Błażkiewicz 2, Galik 1, Antosik 1, Kalinowski 1, Kuciński, Szuszkiewicz, Koźmińczuk, Matlęga