Bielawa

Teatralne Parkowanie w wykonaniu grupy teatralnej Blaszany Bębenek

Teatralne Parkowanie 2019 DZwonnik

Zapraszamy na pierwszy plenerowy spektakl dla dzieci z cyklu “Teatralne Parkowanie” w wykonaniu grupy teatralnej Blaszany Bębenek. W czwartek 18 lipca 2019, o godz.17.00 w Parku Miejskim w Bielawie (scena obok budynku Centrum Edukacji Ekologicznej) zobaczymy spektakl  “Dzwonnik z Notre Dame” na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku, inspirowany filmem animowanym Disneya z 1996 roku. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców podczas którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek  zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia jego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku jednak w całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi.

W spektaklu można usłyszeć cztery utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz z wybraną dorosłą osobą z publiczności. Zastosowano trzy zmieniające się kurtyny. Przedstawienie jest wesołe oraz przystępne dla najmłodszych.

Postaci: Quasimodo, Sędzia Frollo, Esmeralda, Kapitan, Cyrkowiec Przedstawienie pokazuje aby pomagać biedniejszym i uciśnionym w potrzebie.

Uczy, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka. Następny plenerowe przedstawienie dla najmłodszych “Pierścień Morfeusza” planowane jest 25 lipca.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl