2
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 1 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 1 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
A ja chce żeby zdjęcia były z całego meczu.
kibil skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
Ilu kibiców było? I ponawiam prośbę o fotografowanie trybun z kibicami ;)
k skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
Dawać do okręgówki
Anonim skomentował(a) Niedziela: Mecz na szczycie. Zapraszamy!0 miesięcy 8 dni temu
A ile drużyn awansuje?
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 12 dni temu
No i fajnie :)
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 12 dni temu
Będzie
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 13 dni temu
Na kogo będziecie głosować?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz Pogoni Pieszyce0 miesięcy 13 dni temu


REKLAMA

Ekonomia

Tanie przelewy międzynarodowe – gdzie je realizować?

Przelewy międzynarodowe kojarzone są jako bardzo długotrwale i kosztowne transakcje. Szokują stawki zlecenia przelewu i długość czasu jego realizacji. Jak wykonać transakcje zagraniczną? Który sposób jest najszybszy i najtańszy? Zobacz z czego możesz skorzystać.

Przelewy na terenie Unii Europejskiej- SEPA

SEPA to strefa Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro. Oznacza to, że na obszarze Unii Europejskiej można dokonywać płatności na jednolitych zasadach. Dzięki temu transakcje są znacznie przyspieszone, bo ich realizacja zajmuje jedynie jeden dzień roboczy. Ogromną zaletą jest także znana opłata za transakcję. Nie ma w tym przypadku możliwości uszczuplania kwoty przez banki pośredniczące. Taka transakcja prawie niczym nie różni się zatem od przelewu krajowego. Jest jednak jeden negatyw, mimo członkostwa państw w SEPA, nie wszystkie znajdujące się na ich terenie banki przyjęły te zasady.

Przelewy międzynarodowe przez internet

Szybki przekaz pieniężny za granice

Ze względu na duże zapotrzebowanie na transakcje międzynarodowe coraz popularniejsze stają się firmy realizujące szybkie przelewy pieniężne jak np. Easysend. Posiadają one swoje cenniki za wykonywanie transakcji. Wiele z nich proponuje przelewy międzynarodowe online, umożliwiając klientowi skorzystanie z ich usługi bez potrzeby wychodzenia z domu. Cechują się bardzo dobrym kursem wymiany walut, niewielką ceną za przelew oraz bardzo szybkim dostarczaniem pieniędzy na konto adresata.

Internetowe kantory

Kolejną możliwością do wykonania międzynarodowego przelewu prze internet jest skorzystanie z kantorów online. Zdecydowanym plusem tego rozwiązania jest mniejsza różnica pomiędzy kursem sprzedaży a ceną kupna waluty. Oznacza to, że wielkość przelewanej kwoty nieznacznie zmienia się po jej przewalutowaniu. Jedynym warunkiem do wykonania operacji za pośrednictwem e-kantoru jest posiadanie dwóch kont bankowych- złotowego i walutowego.

Paypal

Kolejną instytucją pośredniczącą w przelewach międzynarodowych jest PayPal. To firma z pewnością znana osobom korzystającym z portali aukcyjnych eBay. PayPal umożliwia przelewanie pieniędzy w 25 walutach na całym świecie. Dodatkowym atutem jest fakt, że za operacje wykonywane pomiędzy członkami rodziny nie są naliczane żadne prowizje. W innym przypadku jest to uzależnione od kraju, w którym zarejestrowane jest konto przelewającego. Wtedy prowizja waha się pomiędzy 0,9% a 2%.

Na co uważać przy przelewach międzynarodowych?

Przy wyborze najlepszego pośrednictwa w przelewie międzynarodowym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty wykonania takiej operacji. Warto przeanalizować wszystkie prowizje i porównać je z konkurencją firmy. Lepiej dwa razy przeczytać warunki przelewu niż później być niezadowolonym i zaskoczonym, gdy przelana kwota nagle się zmieni. Przy wykonywaniu przelewu należy również zwrócić szczególną uwagę na wpisywanie danych do wykonania przelewu oraz wybrać kto ma być odpowiedzialny za pokrycie kosztów transakcji.

Wykonywanie transakcji zagranicznych nie musi wiązać się z ogromnymi prowizjami i nieznanymi powodami wyszczuplenia przelewanej kwoty. Należy z precyzją wybrać odpowiedniego pośrednika przelewu, a zadanie okaże się nie być trudne do zrealizowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl