2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 3 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 2 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 2 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 29 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 30 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 30 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 3 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 7 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 7 dni temu


REKLAMA

Ekonomia

Tanie przelewy międzynarodowe – gdzie je realizować?

Przelewy międzynarodowe kojarzone są jako bardzo długotrwale i kosztowne transakcje. Szokują stawki zlecenia przelewu i długość czasu jego realizacji. Jak wykonać transakcje zagraniczną? Który sposób jest najszybszy i najtańszy? Zobacz z czego możesz skorzystać.

Przelewy na terenie Unii Europejskiej- SEPA

SEPA to strefa Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro. Oznacza to, że na obszarze Unii Europejskiej można dokonywać płatności na jednolitych zasadach. Dzięki temu transakcje są znacznie przyspieszone, bo ich realizacja zajmuje jedynie jeden dzień roboczy. Ogromną zaletą jest także znana opłata za transakcję. Nie ma w tym przypadku możliwości uszczuplania kwoty przez banki pośredniczące. Taka transakcja prawie niczym nie różni się zatem od przelewu krajowego. Jest jednak jeden negatyw, mimo członkostwa państw w SEPA, nie wszystkie znajdujące się na ich terenie banki przyjęły te zasady.

Przelewy międzynarodowe przez internet

Szybki przekaz pieniężny za granice

Ze względu na duże zapotrzebowanie na transakcje międzynarodowe coraz popularniejsze stają się firmy realizujące szybkie przelewy pieniężne jak np. Easysend. Posiadają one swoje cenniki za wykonywanie transakcji. Wiele z nich proponuje przelewy międzynarodowe online, umożliwiając klientowi skorzystanie z ich usługi bez potrzeby wychodzenia z domu. Cechują się bardzo dobrym kursem wymiany walut, niewielką ceną za przelew oraz bardzo szybkim dostarczaniem pieniędzy na konto adresata.

Internetowe kantory

Kolejną możliwością do wykonania międzynarodowego przelewu prze internet jest skorzystanie z kantorów online. Zdecydowanym plusem tego rozwiązania jest mniejsza różnica pomiędzy kursem sprzedaży a ceną kupna waluty. Oznacza to, że wielkość przelewanej kwoty nieznacznie zmienia się po jej przewalutowaniu. Jedynym warunkiem do wykonania operacji za pośrednictwem e-kantoru jest posiadanie dwóch kont bankowych- złotowego i walutowego.

Paypal

Kolejną instytucją pośredniczącą w przelewach międzynarodowych jest PayPal. To firma z pewnością znana osobom korzystającym z portali aukcyjnych eBay. PayPal umożliwia przelewanie pieniędzy w 25 walutach na całym świecie. Dodatkowym atutem jest fakt, że za operacje wykonywane pomiędzy członkami rodziny nie są naliczane żadne prowizje. W innym przypadku jest to uzależnione od kraju, w którym zarejestrowane jest konto przelewającego. Wtedy prowizja waha się pomiędzy 0,9% a 2%.

Na co uważać przy przelewach międzynarodowych?

Przy wyborze najlepszego pośrednictwa w przelewie międzynarodowym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty wykonania takiej operacji. Warto przeanalizować wszystkie prowizje i porównać je z konkurencją firmy. Lepiej dwa razy przeczytać warunki przelewu niż później być niezadowolonym i zaskoczonym, gdy przelana kwota nagle się zmieni. Przy wykonywaniu przelewu należy również zwrócić szczególną uwagę na wpisywanie danych do wykonania przelewu oraz wybrać kto ma być odpowiedzialny za pokrycie kosztów transakcji.

Wykonywanie transakcji zagranicznych nie musi wiązać się z ogromnymi prowizjami i nieznanymi powodami wyszczuplenia przelewanej kwoty. Należy z precyzją wybrać odpowiedniego pośrednika przelewu, a zadanie okaże się nie być trudne do zrealizowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl