2
Fajnie że grają młodym składem tylko żeby nie skończyło się to spadkiem.
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na sobotni mecz Bielawianki Bielawa20 godzin 34 minut 56 sekund temu
Gratulacje Panie Bienias. Kawał dobrej roboty
Rychu skomentował(a) Weszliśmy w dorosłość ;)0 miesięcy 2 dni temu
Łukasz w styczniu zrezygnował i nie ma go w klubie od tego czasu.
Krzysiek skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 7 dni temu
Masakra się dziej i tyle. Pewnie zarząd do wyborów się szykuje. Zobaczymy ilu z zarządu będzie startować by na stołek wskoczyć.
Anonim skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
Co się dzieje w Lechii? Łukasz ogłosił stronę nieoficjalną... juniorzy odchodzą do Bielawianki. Zespół klejony na siłę. Nawet Borowy zagrał w sparingu Bielawianki. O co tu chodzi? Chcą kontrolowanie spuścić klub do IV ligi?
ja skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
PiSowski komisarzyna dalej z pijakiem trzyma
Anonim skomentował(a) 74. rocznica Powstania Warszawskiego0 miesięcy 13 dni temu
"kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich" - kradli rowery sędziom sprzed sądu? ;-) A tak na poważnie, to wiecie dlaczego jest taka plaga kradzieży zwłaszcza drobnych? Ano dlatego, że mamy głupi przepis prawny który stanowi że kradzież do kwoty bodaj około 800 złotych to wykroczenie a nie przestępstwo podczas gdy wyłudzenie nawet jednej złotówki to jest przestępstwo: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/16/wyludzenie-niskiej-kwoty/ Z tym, że jak udowodnia serię kradzieży to sumują szkody.
Grzesiek skomentował(a) Dwóch nieletnich będzie odpowiadać za liczne kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.0 miesięcy 16 dni temu
Proszę zainteresować się gościem który codziennie mimo zakazów jeździ ciągnikiem siodłowym z naczepą rano i popołudniu. Może ma specjalne pozwolenie ale w trosce o mieszczkańców ul. Okrzei oraz innych osób proszę to sprawdzić zanim się coś stanie. Zakaz to zakaz a on łamie przepisy w biały dzień.
Boję się o dziecko skomentował(a) Posterunku Policji w Piławie Górnej po remoncie0 miesięcy 19 dni temu
Dramat. Rozjebali ich jak rolnik gnój po polu.
Howard Web skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 21 dni temu
Kibice Lechii śmiali się że Bielawianka gra z wiochami, a teraz ta wiocha poniżyła ich na własnym boisku :D
kibice Lechii XD skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 24 dni temu


REKLAMA

Ekonomia

Tanie przelewy międzynarodowe – gdzie je realizować?

Przelewy międzynarodowe kojarzone są jako bardzo długotrwale i kosztowne transakcje. Szokują stawki zlecenia przelewu i długość czasu jego realizacji. Jak wykonać transakcje zagraniczną? Który sposób jest najszybszy i najtańszy? Zobacz z czego możesz skorzystać.

Przelewy na terenie Unii Europejskiej- SEPA

SEPA to strefa Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro. Oznacza to, że na obszarze Unii Europejskiej można dokonywać płatności na jednolitych zasadach. Dzięki temu transakcje są znacznie przyspieszone, bo ich realizacja zajmuje jedynie jeden dzień roboczy. Ogromną zaletą jest także znana opłata za transakcję. Nie ma w tym przypadku możliwości uszczuplania kwoty przez banki pośredniczące. Taka transakcja prawie niczym nie różni się zatem od przelewu krajowego. Jest jednak jeden negatyw, mimo członkostwa państw w SEPA, nie wszystkie znajdujące się na ich terenie banki przyjęły te zasady.

Przelewy międzynarodowe przez internet

Szybki przekaz pieniężny za granice

Ze względu na duże zapotrzebowanie na transakcje międzynarodowe coraz popularniejsze stają się firmy realizujące szybkie przelewy pieniężne jak np. Easysend. Posiadają one swoje cenniki za wykonywanie transakcji. Wiele z nich proponuje przelewy międzynarodowe online, umożliwiając klientowi skorzystanie z ich usługi bez potrzeby wychodzenia z domu. Cechują się bardzo dobrym kursem wymiany walut, niewielką ceną za przelew oraz bardzo szybkim dostarczaniem pieniędzy na konto adresata.

Internetowe kantory

Kolejną możliwością do wykonania międzynarodowego przelewu prze internet jest skorzystanie z kantorów online. Zdecydowanym plusem tego rozwiązania jest mniejsza różnica pomiędzy kursem sprzedaży a ceną kupna waluty. Oznacza to, że wielkość przelewanej kwoty nieznacznie zmienia się po jej przewalutowaniu. Jedynym warunkiem do wykonania operacji za pośrednictwem e-kantoru jest posiadanie dwóch kont bankowych- złotowego i walutowego.

Paypal

Kolejną instytucją pośredniczącą w przelewach międzynarodowych jest PayPal. To firma z pewnością znana osobom korzystającym z portali aukcyjnych eBay. PayPal umożliwia przelewanie pieniędzy w 25 walutach na całym świecie. Dodatkowym atutem jest fakt, że za operacje wykonywane pomiędzy członkami rodziny nie są naliczane żadne prowizje. W innym przypadku jest to uzależnione od kraju, w którym zarejestrowane jest konto przelewającego. Wtedy prowizja waha się pomiędzy 0,9% a 2%.

Na co uważać przy przelewach międzynarodowych?

Przy wyborze najlepszego pośrednictwa w przelewie międzynarodowym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty wykonania takiej operacji. Warto przeanalizować wszystkie prowizje i porównać je z konkurencją firmy. Lepiej dwa razy przeczytać warunki przelewu niż później być niezadowolonym i zaskoczonym, gdy przelana kwota nagle się zmieni. Przy wykonywaniu przelewu należy również zwrócić szczególną uwagę na wpisywanie danych do wykonania przelewu oraz wybrać kto ma być odpowiedzialny za pokrycie kosztów transakcji.

Wykonywanie transakcji zagranicznych nie musi wiązać się z ogromnymi prowizjami i nieznanymi powodami wyszczuplenia przelewanej kwoty. Należy z precyzją wybrać odpowiedniego pośrednika przelewu, a zadanie okaże się nie być trudne do zrealizowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl