2
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast0 miesięcy 2 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 5 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 9 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 16 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 17 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 19 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 25 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 25 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 27 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 30 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Powiat Dzierżoniowski

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie i jego przyszłość

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie i jego przyszłość Powiat Dzierżoniowski Samorząd Zdrowie  zdrowie Samorząd

W rok 2019 NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie spółka z oo. wszedł ze sporymi kłopotami finansowymi. Można rzec – nic nowego – ale pamiętać wypada, że gdy w 2015 roku likwidowano oddział ortopedyczny, Zarząd spółki zapewniał, iż po zamknięciu tego rzekomo najbardziej kosztochłonnego oddziału będzie już tylko lepiej. Niestety dziś jest inaczej. Mimo, że nie znamy jeszcze sprawozdania finansowego za 2018 rok, z relacji pana prezesa spółki, przedstawionej radnym powiatu 26 lutego, wynika spora strata za ubiegły rok – ok. 3,5 mln zł.

Dlatego lutowa sesja Rady Powiatu poświęcona była właśnie sytuacji Szpitala Powiatowego. Już podczas przyjmowania budżetu dla naszego powiatu na rok 2019 głosami większości radnych PO/N oraz OBS-u zdecydowano o przeznaczeniu na dokapitalizowanie Szpitala Powiatowego kwotą 3 mln zł. Nasz ośmioosobowy klub radnych PiS nie poparł tego projektu, bo ani zarząd powiatu ani przedstawiciele organów spółki nie umieli przekonująco wyjaśnić powodów podjęcia takiej decyzji.

Po wprowadzeniu w 2017 roku sieci szpitali przez Ministerstwo Zdrowie nasz szpital zaliczony został do grupy I stopnia (jest takich 18 na Dolnym Śląsku). Trzy szpitale – w Świdnicy, Kłodzku i Zgorzelcu MZ zaliczyło do grupy II stopnia, dla których kwoty kontraktów są znacząco wyższe. Jednym z wymogów znalezienia się w tzw. II stopniu jest posiadanie większej ilości oddziałów specjalistycznych. Może i u nas byłoby lepiej gdyby nie decyzja o likwidacji ortopedii w 2015 roku? No ale wtedy nie mówiono jeszcze o sieci szpitali…

Oczywiście pamiętać trzeba o tzw. obiektywnych problemach związanych z kontraktami zawieranymi przez szpital z NFZ, z kosztami wynegocjowanych przez personel medyczny porozumień płacowych i bazą lokalową naszego szpitala.

Ponadto zalecenia Wojewódzkiej Stacji San.-Epid. zmuszają zarząd spółki do wykonania wielu niezbędnych prac, w celu dostosowania szpitala do wymogów san.-epid. Z relacji pana prezesa wynikało, że nie wszystkie z nich będzie można zrealizować w wyznaczonym terminie a część nie da się wykonać w istniejących obecnie pomieszczeniach szpitalnych.

Obawę naszą jako klubu radnych PiS budzi także złożony przez pana prezesa szpitala wniosek do wojewody dolnośląskiego o zgodę na likwidacje 46 łóżek szpitalnych. Rozumiemy względy ekonomiczne, ale czy taka sytuacja nie zaowocuje zmniejszeniem ryczałtów z NFZ?

O problemach pacjentów na szpitalnej izbie przyjęć wypada napisać osobno…

Czy inwestycyjne plany zarządu spółki związane z wykonaniem nowego budynku w Dzierżoniowie pozwolą rozwiązać problemy finansowe i wykonać zalecenia organów kontrolnych pokażą najbliższe miesiące – będziemy się temu przyglądać i informować o tym mieszkańców powiatu na bieżąco…

Janusz Maniecki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl