2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 3 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 2 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 2 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 29 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 30 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 30 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 3 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 7 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 7 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Słychać nas wszędzie – nowe zadania Straży Miejskiej Bielawy

Straż Miejska Bielawy przejmuje nadzór nad Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności w Bielawie. System jest przeznaczony do zdalnego uruchamiania syren alarmowych i bezpośredniego alarmowania ludności na terenie całego miasta lub na wyznaczonym terenie o zagrożeniach (np.ekologicznych,militarnych, terrorystycznych, kataklizmach). To wysoko zaawansowane technologicznie urządzenia, które umożliwiają generowanie alarmów we wszystkich aktualnie obowiązujących trybach alarmowania Straży Pożarnej, Obrony Cywilnej oraz innych służb ratowniczych. Są równiaż elementem systemu ewakuacji ludności przy zagrożeniu powodzią lub innym niebezpieczeństwem. W skład systemu wchodzą 4 punkty alarmowe rozlokowane na terenie miasta. W planach Obrony Cywilnej na ten rok jest jeszcze rozbudowa sytemu o kolejnych 5 punktów alarnowych.

Uruchomienie systemu może nastąpić zarówno z siedziby Straży Miejskiej przy ul.Piastowskiej jak i zdalnie za pomocą tableta z każdego miejsca w mieście. Strażnicy przeszli stosowne szkolenia w tym zakresie i łącząc system AiOL z miejskim monitoringiem będą mieli możliwość szybkiej reakcji na ujawnione zagrożenie i ewentualną weryfikację zgłoszeń od mieszkańców.

Jak stwierdził Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Robert Marchewka dyżurny straży będzie mógł bezpośrednio zareagować na ujawnione niezgodne z prawem zachowanie i za pomocą funkcji głosowo – dźwiękowej przekazać ostrzeżenie bezpośrednio do osób łamiących przepisy bądź prośbę do obywateli znajdujących się w okolicy o ujęcie takiego sprawcy na gorącym uczynku.

Straż Miejska przygotowuje się także do sezonu letniego ze szczególnym uwzględnieniem terenu Jeziora Bielawskiego i okolicy. Ze względu na coraz większą ilość atrakcji na jeziorze oraz coraz większą liczbę osób z nich korzystających obszar zadań z tym związanych dla Straży Miejskiej jest bardzo istotny.W ramach tego zagadnienia będą w soboty i niedziele prowadzone służby Straży z Policją w tym także kontrole obszaru wodnego przy użyciu pontonu motorowego celem niedopuszczenia do kąpieli w miejscach niedozwolonych. Przez cały czas w ramach współpracy ponton będzie także do dyspozycji ratowników dozorujących teren kąpieliska przy plaży, a także będą oni mieć bezpośredni kontakt z patrolem straży, który będzie mógł bezpośrednio zareagować po zgłoszeniu przez ratowników zachowań osób niezgodnych z prawem.

Patrole Straży będą realizowane zarówno przy użyciu pojazdu służbowego jak i rowerów i pieszo. Celem lepszego przygotowania się do sezonu i pomocy osobom potrzebującym strażnicy wezmą udział w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2017r. Straż Miejska Bielawy zrealizowała w sezonie letnim 29 służb na terenie Jeziora, w tym 11 z Policją.

Realizowano także patrole w nocy w Parku Miejskim i na terenie miasta tj.27 służb w tym 22 z Policją. Przeprowadzono także 48 patroli rowerowych. Wszystkie te działania wpłynęły na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i gości, a za największe osiągnięcie można uznać to, ze nie doszło do żadnego utonięcia człowieka mimo różnych nieprawidłowych zachowań ludzi.

źródło: UM Bielawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl