2
Fajnie że grają młodym składem tylko żeby nie skończyło się to spadkiem.
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na sobotni mecz Bielawianki Bielawa20 godzin 35 minut 6 sekund temu
Gratulacje Panie Bienias. Kawał dobrej roboty
Rychu skomentował(a) Weszliśmy w dorosłość ;)0 miesięcy 2 dni temu
Łukasz w styczniu zrezygnował i nie ma go w klubie od tego czasu.
Krzysiek skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 7 dni temu
Masakra się dziej i tyle. Pewnie zarząd do wyborów się szykuje. Zobaczymy ilu z zarządu będzie startować by na stołek wskoczyć.
Anonim skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
Co się dzieje w Lechii? Łukasz ogłosił stronę nieoficjalną... juniorzy odchodzą do Bielawianki. Zespół klejony na siłę. Nawet Borowy zagrał w sparingu Bielawianki. O co tu chodzi? Chcą kontrolowanie spuścić klub do IV ligi?
ja skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
PiSowski komisarzyna dalej z pijakiem trzyma
Anonim skomentował(a) 74. rocznica Powstania Warszawskiego0 miesięcy 13 dni temu
"kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich" - kradli rowery sędziom sprzed sądu? ;-) A tak na poważnie, to wiecie dlaczego jest taka plaga kradzieży zwłaszcza drobnych? Ano dlatego, że mamy głupi przepis prawny który stanowi że kradzież do kwoty bodaj około 800 złotych to wykroczenie a nie przestępstwo podczas gdy wyłudzenie nawet jednej złotówki to jest przestępstwo: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/16/wyludzenie-niskiej-kwoty/ Z tym, że jak udowodnia serię kradzieży to sumują szkody.
Grzesiek skomentował(a) Dwóch nieletnich będzie odpowiadać za liczne kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.0 miesięcy 16 dni temu
Proszę zainteresować się gościem który codziennie mimo zakazów jeździ ciągnikiem siodłowym z naczepą rano i popołudniu. Może ma specjalne pozwolenie ale w trosce o mieszczkańców ul. Okrzei oraz innych osób proszę to sprawdzić zanim się coś stanie. Zakaz to zakaz a on łamie przepisy w biały dzień.
Boję się o dziecko skomentował(a) Posterunku Policji w Piławie Górnej po remoncie0 miesięcy 19 dni temu
Dramat. Rozjebali ich jak rolnik gnój po polu.
Howard Web skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 21 dni temu
Kibice Lechii śmiali się że Bielawianka gra z wiochami, a teraz ta wiocha poniżyła ich na własnym boisku :D
kibice Lechii XD skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 24 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Słychać nas wszędzie – nowe zadania Straży Miejskiej Bielawy

Straż Miejska Bielawy przejmuje nadzór nad Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności w Bielawie. System jest przeznaczony do zdalnego uruchamiania syren alarmowych i bezpośredniego alarmowania ludności na terenie całego miasta lub na wyznaczonym terenie o zagrożeniach (np.ekologicznych,militarnych, terrorystycznych, kataklizmach). To wysoko zaawansowane technologicznie urządzenia, które umożliwiają generowanie alarmów we wszystkich aktualnie obowiązujących trybach alarmowania Straży Pożarnej, Obrony Cywilnej oraz innych służb ratowniczych. Są równiaż elementem systemu ewakuacji ludności przy zagrożeniu powodzią lub innym niebezpieczeństwem. W skład systemu wchodzą 4 punkty alarmowe rozlokowane na terenie miasta. W planach Obrony Cywilnej na ten rok jest jeszcze rozbudowa sytemu o kolejnych 5 punktów alarnowych.

Uruchomienie systemu może nastąpić zarówno z siedziby Straży Miejskiej przy ul.Piastowskiej jak i zdalnie za pomocą tableta z każdego miejsca w mieście. Strażnicy przeszli stosowne szkolenia w tym zakresie i łącząc system AiOL z miejskim monitoringiem będą mieli możliwość szybkiej reakcji na ujawnione zagrożenie i ewentualną weryfikację zgłoszeń od mieszkańców.

Jak stwierdził Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Robert Marchewka dyżurny straży będzie mógł bezpośrednio zareagować na ujawnione niezgodne z prawem zachowanie i za pomocą funkcji głosowo – dźwiękowej przekazać ostrzeżenie bezpośrednio do osób łamiących przepisy bądź prośbę do obywateli znajdujących się w okolicy o ujęcie takiego sprawcy na gorącym uczynku.

Straż Miejska przygotowuje się także do sezonu letniego ze szczególnym uwzględnieniem terenu Jeziora Bielawskiego i okolicy. Ze względu na coraz większą ilość atrakcji na jeziorze oraz coraz większą liczbę osób z nich korzystających obszar zadań z tym związanych dla Straży Miejskiej jest bardzo istotny.W ramach tego zagadnienia będą w soboty i niedziele prowadzone służby Straży z Policją w tym także kontrole obszaru wodnego przy użyciu pontonu motorowego celem niedopuszczenia do kąpieli w miejscach niedozwolonych. Przez cały czas w ramach współpracy ponton będzie także do dyspozycji ratowników dozorujących teren kąpieliska przy plaży, a także będą oni mieć bezpośredni kontakt z patrolem straży, który będzie mógł bezpośrednio zareagować po zgłoszeniu przez ratowników zachowań osób niezgodnych z prawem.

Patrole Straży będą realizowane zarówno przy użyciu pojazdu służbowego jak i rowerów i pieszo. Celem lepszego przygotowania się do sezonu i pomocy osobom potrzebującym strażnicy wezmą udział w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2017r. Straż Miejska Bielawy zrealizowała w sezonie letnim 29 służb na terenie Jeziora, w tym 11 z Policją.

Realizowano także patrole w nocy w Parku Miejskim i na terenie miasta tj.27 służb w tym 22 z Policją. Przeprowadzono także 48 patroli rowerowych. Wszystkie te działania wpłynęły na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i gości, a za największe osiągnięcie można uznać to, ze nie doszło do żadnego utonięcia człowieka mimo różnych nieprawidłowych zachowań ludzi.

źródło: UM Bielawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl