Edukacja

Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia”

5

Projekt „Tradycja łączy pokolenia” to wyjątkowa inicjatywa skierowana do Seniorów z powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest cyklicznie przez Fundację „Krzyżowa” od 2016 r.  Dziś w Krzyżowej odbywa się konferencja otwierająca tegoroczną edycję projektu.

Celem projektu „Tradycja łączy pokolenia” jest rozwój aktywności społecznej osób starszych. „To ważne, że czujemy się potrzebni i że możemy znowu być aktywni” – podkreślają wolontariusze-Seniorzy, którzy towarzyszą  projektowi kolejny rok. – „Cieszymy się, że możemy poznawać ludzi, którzy mają podobne doświadczenia życiowe i okazuje się, że wiele rzeczy nas łączy” – dodają.

Dziś, w Krzyżowej, Seniorzy spotykają się, żeby poznać ofertę zajęć i warsztatów, w których będą mogli uczestniczyć w 2019 roku. Konferencja to także okazja do zapoznania się Organizatorów oraz Seniorów biorących udział w projekcie.

W ramach konferencji odbędzie się również wykład dra Tomasza Skoniecznego z Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa”, dzięki któremu uczestnicy pogłębią wiedzę o historii Krzyżowej. Z Seniorami spotkają się też przedstawiciel Policji oraz prawnik – to okazja, aby dostarczyć uczestnikom konferencji istotnych informacji jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Projekt „Tradycja łączy pokolenia” jest dofinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.


Galeria - Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” Edukacja


Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” | Edukacja Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” | Edukacja Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” | Edukacja Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” | Edukacja Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” | Edukacja Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” | Edukacja
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl