2
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 115 godzin 28 minut 49 sekund temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 4 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 11 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 12 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 14 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 20 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 20 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 22 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Dzierżoniów

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019.

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. Dzierżoniów News Organizacje PP Religia Warto przeczytać

Stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny powstało, aby pomóc społeczeństwom Azji, Afryki i Ameryki Południowej wyjść z ubóstwa. Zjawisko to współistnieje z innymi problemami będącymi zarówno jego skutkiem, ale także przyczyną m.in. degradacja środowiska, rozprzestrzenianie się HIV/AIDS oraz malarii, niesprawiedliwe relacje handlowe z krajami bogatymi, nierówność w dostępie do edukacji ze względu na płeć. Problemy te uznane są współcześnie jako globalne, a zatem których ograniczenie wymaga międzynarodowej współpracy w niesieniu pomocy zarówno na szczeblu rządowym jak i pozarządowym.

20 stycznia br. gościliśmy w naszej parafii wolontariuszy SWM Wrocław z prezesem ks. Jerzym Babiakiem sdb. Podczas mszy św. na zakończenie homilii głoszonej przez ks. Jerzego, Agnieszka Chlipała oraz Magdalena Kubińska i Agata Kopańska opowiadały o swojej pracy misyjnej w Etiopii i Mongolii. Nasza praca misyjna – mówiły – polegała na organizowaniu zajęć wakacyjnych dla dzieci. Lekcje angielskiego czy nauki gry na gitarze cieszy się dużym zainteresowaniem podopiecznych. Popołudnia były w parafii wypełnione radosnymi okrzykami dzieci, które rywalizowały ze sobą w zajęciach sportowych oraz uczestniczyły w organizowanych przez wolontariuszki grach i zabawach integracyjnych. Każdy dzień kończył się Mszą Świętą, w którą zaangażowane były dzieci uczestniczące w zajęciach.

„Spotkałam ją tylko raz – wspomina Agnieszka Chlipała wolontariuszka z parafii pw. Królowej Różańca Św. – W klinice Sióstr Miłosierdzia. Szła za rękę z Basią, polską wolontariuszką studiującą w Wiedniu. Uśmiechnięta. Z roziskrzonymi oczami. Pełna ufności i piękna. Porażenie mózgowe od razu widoczne. Epilepsja dała znać o sobie po 10 minutach. Atak nie był silny. Wiedziała, że nadchodzi, bo sama osunęła się na ziemię. Dorośli, którzy nas otaczali, nie pozwolili jej dotknąć, podtrzymać. A serce tak bardzo chciało przytulić. Leżała wśród tłumu. Samotna. Zmęczona. Ale wciąż piękna. I choć włosy zbyt krótko ostrzyżone, dłonie powykrzywiane, ciało pokurczone, oddech płytki – nie mogłam oderwać oczu od jej wewnętrznego piękna. Promieniowała pokojem. Od razu przypomniał mi się Izajasz: „Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga. Nie będą więcej mówić o tobie „Porzucona”, o krainie twej już nie powiedzą „Spustoszona”. Raczej Cię nazwą „Moje w niej upodobanie”, a krainę twoją „Poślubiona”. Albowiem spodobałaś się Panu” (Iz 62,3-4). Jakież było moje zdumienie, gdy zapytałam o jej imię. „Jerozolima”. Żadne inne imię nie oddałoby tego, co w niej ukrył Pan.

Mój Bóg jest Bogiem paradoksów. Spodobało mu się przewrócić nasz świat do góry nogami. Głupstwem nazwać to, co dla nas jest mądrością. Piękno schować tam, gdzie nasze kanony nigdy przystawać nie będą. Radość rozniecić w miejscach, w których najchętniej usiadłoby się i zapłakało”.

Po mszach wolontariusze kwestowali na rzecz pomocy dzieciom w Etiopii i Mongolii, czynne było również stoisko z pamiątkami z tych dwóch krajów. Za wszystkie datki i modlitwę w intencji potrzebujących dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać – dziękują wolontariusze SWM Wrocław.

Kazimierz M. Janeczko


Galeria - Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. Dzierżoniów


Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją – 20.01.2019. | Dzierżoniów
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl