2
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast0 miesięcy 2 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 5 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 9 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 16 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 17 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 19 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 25 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 25 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 27 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 30 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Powiat Dzierżoniowski

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa Powiat Dzierżoniowski

We wtorek 5 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38 rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Muszą się do niej zgłosić mężczyźni, którzy w tym roku kończą 19 lat i starsi, którzy nie dopełnili jeszcze tego obowiązku.

Choć obecnie nie ma obowiązku odbycia służby wojskowej, do kwalifikacji muszą się stawić mężczyźni urodzeni w 2000 roku oraz osoby, które nie ukończyły 24 lat, a nie dopełniły jeszcze tego obowiązku. W tym roku imienne wezwanie od właściwego wójta/burmistrza otrzymało ponad 500 osób. Do kwalifikacji mogą się również zgłosić ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat.

Kwalifikacja rozpoczęła się od spotkania starosty Grzegorza Kosowskiego i kapitana Damiana Antonika, przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień z osobami, które będą pracować przy akcji – z przewodniczącym Powiatowej Komisji Lekarskiej Krzysztofem Zawadzkim na czele.

Podczas kwalifikacji Powiatowa Komisja Lekarska ocenia zdolność do pełnienia służby wojskowej poprzez ustalenie kategorii zdrowia. Poza tym wydawane są książeczki wojskowe oraz następuje przeniesienie do rezerwy. Natomiast osoby zainteresowane ochotniczymi formami służby wojskowej otrzymują informacje od przedstawiciela Wojskowej Komendy  Uzupełnień w Kłodzku.

Obecnie do kwalifikacji wojskowej zgłaszają się mieszkańcy Bielawy, od 11 marca będą to mieszkańcy Dzierżoniowa, a od 18 marca Pieszyc i pozostałych gmin.

Osobom, które nie mogą stawić się w wyznaczonym dniu i zgłoszą ten fakt wcześniej, może być wyznaczony inny termin w trakcie trwania kwalifikacji, czyli do 28 marca.

Organizacją kwalifikacji zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy współpracy z gminami powiatu dzierżoniowskiego i WKU Kłodzko.Szczegółowe informacje można uzyskać we wszystkie dni robocze w godz. 9.00 – 14.00 pod nr. tel. 74 832 36 53.

Osoby zgłaszające się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy powinny mieć przy sobie:

 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
 • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm,
 • dokumenty potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje zawodowe (świadectwo ukończenia szkoły lub zaświadczenie o kontynuacji nauki),
 • jeśli jest taka potrzeba – dokumentację medyczną dotyczącą stanu zdrowia

Terminy kwalifikacji dla mieszkańców poszczególnych gmin:

 • Miasto Bielawa: 5 – 8 marca,
 • Miasto Dzierżoniów: 11 – 15 marca,
 • Miasto i Gmina Pieszyce: 18 -20 marca,
 • Gmina Wiejska Dzierżoniów: 21 – 22 marca,
 • Miasto Piława Górna: 22 oraz 25 marca
 • Gmina Wiejska Łagiewniki: 26 marca,
 • Miasto i Gmina Niemcza: 27 marca,
 • pozostali (ochotnicy) – 28 marca.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/rozpoczela-sie-kwalifikacja-wojskowa-2.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl