2
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie4 godzin 4 minut 42 sekund temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie12 godzin 53 minut 48 sekund temu
Żenada jak potraktowali kibiców!!! Najpierw plakaty porozwieszane po całym mieście informujące o meczu, a później jakieś dziwne zakazy. Policji było tyle że mogliby na pewno zabezpieczyć nie jeden mecz na szczycie w ekstraklasie, a nie byli w stanie zabezpieczyć meczu czwartoligowego. Szok!! Mało tego, na miejscu zjawiła się pani która dowodzila tym całym zamieszaniem i zgodziła się na wpuszczanie 10 osób które miały być w formie ochrony ( dostali kamizelki) , szkoda tylko że wśród tycz dziesięciu osób były to osoby z Wałbrzycha. Ciekawe w jaki sposób nowy prezes zrekompensuje to kibica.
Kibic skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie13 godzin 1 minut 19 sekund temu
Ciekawe czy zrobi druzyne Bielawianki czy dalej bedzie to zaplecze Lechii
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Dobry wybór !
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Wreszcie nie ma sztuki Czesia !!! Mimo że jest Hałka nic się nie zmienia. Dalej będą rządzić te same osoby z drugiej linii ...POWODZENIA
kibic skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
wyjebcie tego Markowskiego
Kibic Bielawy skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Czas pokaże czy to dobry wybór.
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Oby na plus dla Bielawianki
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Ach ta nasza dzierżoniowska młodzież
Klo skomentował(a) 107. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie – 10.03.2019.0 miesięcy 11 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Bielawa

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach - cz.2 Bielawa Edukacja Powiat Dzierżoniowski  edukacja Bielawa

W tym roku szkolnym ogólnopolski projekt profilaktyczny „Jedno życie” odwiedził dziewięć szkół i placówek w Bielawie. Ponad 550 bielawskich uczniów usłyszało pozytywny przekaz rapera Poisona i byłej policjantki Doroty Nowakowskiej. Zajęcia w Bielawie były nieodpłatne, ponieważ projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak raper Poison wspomina pobyt w bielawskich szkołach? Jak rodzice mogą pomóc swoim pociechom nie wpaść w uzależnienia? Poniżej dwa krótkie wywiady z twórcami projektu „Jedno Życie”.

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach - cz.2 Bielawa Edukacja Powiat Dzierżoniowski  edukacja Bielawa

Wywiad z Piotrem Plichtą – raper o pseudonimie Poison. Po sukcesach na rynku muzycznym postanowił pomóc młodzieży uniknąć uzależnień. Wspólnie z byłą policjantką Dorotą Nowakowską stworzył spójny program profilaktyczny „Jedno Życie”, który dzięki wsparciu ministerialnym odwiedził 70 szkół, w tym 9 w Bielawie.

„Ten kto zna swoją wartość wie, że zawsze może odmówić” – Piotr Plichta – główny prowadzący projekt „Jedno Życie”

1. Każde spotkanie to także mini występ muzyczny. Jak gra się dla tak wyjątkowej publiczności?

Zawsze powtarzam, że jest to dla mnie wielki przywilej i zaszczyt, aby móc dzielić się swoimi doświadczeniami przestrzegając młodych w muzycznej formie. Tutaj stoję sam przed “publiką” bez świateł i bez wielkiego nagłośnienia. Najważniejsze to zyskać zaufanie.

2. Skąd pomysł na profilaktykę poprzez muzykę?

Pomysł dojrzewał powoli. Na przestrzeni lat i obserwacji ludzi, którzy już od dawna prowadzili podobne spotkania, uznałem że warto wykorzystywać również moją twórczość artystyczną do łatwiejszego komunikowania się z młodzieżą. Ta forma profilaktyki działa inaczej niż pozostałe.

3. Jak dziecko powinno odmawiać złych rzeczy?

Wszystko zaczyna się w domu gdzie obserwujemy i uczymy się. Potrzebna jest asertywność. Wiele czynników wpływa na tą cechę. Poczucie wartości jest kluczem! Ten kto zna swoją wartość wie, że zawsze może odmówić.

4. Pytanie pomocne rodzicom. Jak rozpoznać, że dziecko jest zagrożone używkami i e-uzależnieniami?

Obserwować w jakim towarzystwie obraca się nasze dziecko. Szkoła jest dla wielu ludzi miejscem pierwszego kontaktu z używkami. Młodzi ludzie mniej spędzają czas na podwórku dlatego wszystkie przyjaźnie i konflikty kształtują się w czasie zajęć edukacyjnych.

5. Czy pamiętasz najbardziej wzruszający moment podczas tych 70 spotkań?

Było ich kilkadziesiąt. Najbardziej widoczne efekty były podczas wykonania utworu “Pierwszy wdech” kiedy to wielu młodych ludzi płakało. Po spotkaniu podchodzili mówiąc, że ten utwór uderzył w ich serce. Dotyka ich to, co prawdziwe.

6 Jesteście już na finiszu realizacji projektu. Co zaskoczyło Cię podczas jego realizacji?

Często zaskakują mnie młodzi ludzie, którzy natychmiast po spotkaniu dzielą się ze mną opinią na temat tego projektu. Dzielą się swoimi problemami. W jednym przypadku musiałem natychmiast zareagować na to co usłyszałem od pewnej uczennicy i przekazać sprawę policji.

7. Hip hop jest teraz bardzo popularnym gatunkiem wśród młodzieży. Jak na twoją muzykę reagowali pedagodzy i nauczyciele?

Ponieważ moja muzyka jest alternatywna, słyszałem wiele razy taką wypowiedź :“Wie Pan, nie słucham Hip-Hopu ale ta muzyka do mnie trafia” “Gdy Pan śpiewał utwór “Pierwszy wdech” popłakałam się” “Jak rapowałeś utwór to miałem ciarki”

8. Jak młodzież niesłuchająca hiphopu reagowała na twoją muzykę i rozmowę z Tobą?

Bardzo pozytywnie, wielu z nich przekonało się do tego gatunku ze względu na treści jakie niosę. To wspaniała płaszczyzna do pokazania swojego wnętrza i serca, młodzi czują w tym autentyczność.

9. Jakie masz plany na przyszłość? Czy nadal będziesz łączył muzykę z profilaktyką? Czy skupisz się na jednej z pasji?

Obydwie pasje są ze sobą nierozłączne. Miłość do muzyki i miłość do ludzi. Spotkałem tak wielu wspaniałych i wartościowych osób. Chce się więcej działać.

www.jedno-zycie.pl
Fundacja Edukacja Przyszłości

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.1


Galeria - Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 Bielawa


Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl