2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 6 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 5 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 5 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 1 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 2 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 2 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 5 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 6 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 10 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 10 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach - cz.2 Bielawa Edukacja Powiat Dzierżoniowski  edukacja Bielawa

W tym roku szkolnym ogólnopolski projekt profilaktyczny „Jedno życie” odwiedził dziewięć szkół i placówek w Bielawie. Ponad 550 bielawskich uczniów usłyszało pozytywny przekaz rapera Poisona i byłej policjantki Doroty Nowakowskiej. Zajęcia w Bielawie były nieodpłatne, ponieważ projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak raper Poison wspomina pobyt w bielawskich szkołach? Jak rodzice mogą pomóc swoim pociechom nie wpaść w uzależnienia? Poniżej dwa krótkie wywiady z twórcami projektu „Jedno Życie”.

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach - cz.2 Bielawa Edukacja Powiat Dzierżoniowski  edukacja Bielawa

Wywiad z Piotrem Plichtą – raper o pseudonimie Poison. Po sukcesach na rynku muzycznym postanowił pomóc młodzieży uniknąć uzależnień. Wspólnie z byłą policjantką Dorotą Nowakowską stworzył spójny program profilaktyczny „Jedno Życie”, który dzięki wsparciu ministerialnym odwiedził 70 szkół, w tym 9 w Bielawie.

„Ten kto zna swoją wartość wie, że zawsze może odmówić” – Piotr Plichta – główny prowadzący projekt „Jedno Życie”

1. Każde spotkanie to także mini występ muzyczny. Jak gra się dla tak wyjątkowej publiczności?

Zawsze powtarzam, że jest to dla mnie wielki przywilej i zaszczyt, aby móc dzielić się swoimi doświadczeniami przestrzegając młodych w muzycznej formie. Tutaj stoję sam przed “publiką” bez świateł i bez wielkiego nagłośnienia. Najważniejsze to zyskać zaufanie.

2. Skąd pomysł na profilaktykę poprzez muzykę?

Pomysł dojrzewał powoli. Na przestrzeni lat i obserwacji ludzi, którzy już od dawna prowadzili podobne spotkania, uznałem że warto wykorzystywać również moją twórczość artystyczną do łatwiejszego komunikowania się z młodzieżą. Ta forma profilaktyki działa inaczej niż pozostałe.

3. Jak dziecko powinno odmawiać złych rzeczy?

Wszystko zaczyna się w domu gdzie obserwujemy i uczymy się. Potrzebna jest asertywność. Wiele czynników wpływa na tą cechę. Poczucie wartości jest kluczem! Ten kto zna swoją wartość wie, że zawsze może odmówić.

4. Pytanie pomocne rodzicom. Jak rozpoznać, że dziecko jest zagrożone używkami i e-uzależnieniami?

Obserwować w jakim towarzystwie obraca się nasze dziecko. Szkoła jest dla wielu ludzi miejscem pierwszego kontaktu z używkami. Młodzi ludzie mniej spędzają czas na podwórku dlatego wszystkie przyjaźnie i konflikty kształtują się w czasie zajęć edukacyjnych.

5. Czy pamiętasz najbardziej wzruszający moment podczas tych 70 spotkań?

Było ich kilkadziesiąt. Najbardziej widoczne efekty były podczas wykonania utworu “Pierwszy wdech” kiedy to wielu młodych ludzi płakało. Po spotkaniu podchodzili mówiąc, że ten utwór uderzył w ich serce. Dotyka ich to, co prawdziwe.

6 Jesteście już na finiszu realizacji projektu. Co zaskoczyło Cię podczas jego realizacji?

Często zaskakują mnie młodzi ludzie, którzy natychmiast po spotkaniu dzielą się ze mną opinią na temat tego projektu. Dzielą się swoimi problemami. W jednym przypadku musiałem natychmiast zareagować na to co usłyszałem od pewnej uczennicy i przekazać sprawę policji.

7. Hip hop jest teraz bardzo popularnym gatunkiem wśród młodzieży. Jak na twoją muzykę reagowali pedagodzy i nauczyciele?

Ponieważ moja muzyka jest alternatywna, słyszałem wiele razy taką wypowiedź :“Wie Pan, nie słucham Hip-Hopu ale ta muzyka do mnie trafia” “Gdy Pan śpiewał utwór “Pierwszy wdech” popłakałam się” “Jak rapowałeś utwór to miałem ciarki”

8. Jak młodzież niesłuchająca hiphopu reagowała na twoją muzykę i rozmowę z Tobą?

Bardzo pozytywnie, wielu z nich przekonało się do tego gatunku ze względu na treści jakie niosę. To wspaniała płaszczyzna do pokazania swojego wnętrza i serca, młodzi czują w tym autentyczność.

9. Jakie masz plany na przyszłość? Czy nadal będziesz łączył muzykę z profilaktyką? Czy skupisz się na jednej z pasji?

Obydwie pasje są ze sobą nierozłączne. Miłość do muzyki i miłość do ludzi. Spotkałem tak wielu wspaniałych i wartościowych osób. Chce się więcej działać.

www.jedno-zycie.pl
Fundacja Edukacja Przyszłości

Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.1


Galeria - Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 Bielawa


Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa Raper i była policjantka o bielawskich uczniach – cz.2 | Bielawa
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl