2
ło panie, ale lanie
Anonim skomentował(a) Lechia zebrała baty w Bielsku … [1 video + 43 foto]15 godzin 19 minut 38 sekund temu
Brawo drużyna
Anonim skomentował(a) Przebudzenie Bielawianki Bielawa0 miesięcy 2 dni temu
Bardzo dobre sędziowanie na turnieju, pozdrawiam
Xyz skomentował(a) IV Memoriał Oskara Plinty – podsumowanie0 miesięcy 15 dni temu
I znowu w plecy
Marek skomentował(a) Sobota: mecz Bielawianka – Polonia Świdnica0 miesięcy 16 dni temu
Chciałbym aby Lechia spadła, IV liga z Lechią, Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Świdnica zapowiada się ciekawie. ps. kibice Lechii bez spiny to nie jest atak
Bielawianka skomentował(a) Porażka Lechii Dzierżoniów 0:10 miesięcy 19 dni temu
Oho, zaczęliśmy się podpisywać. Skąd my to znamy?:)
Widzę skomentował(a) Sukces Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego!0 miesięcy 20 dni temu
Będzie sieka na wyborach. Stawiam na drugą turę Rak kontra Łyżwa
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kandydat jednocześnie popierany przez PIS i OBS? To niezgodne z naturą. To tak jakby kogoś popieralo i PiS i PO jednocześnie. Więc coś z tym PIS w Bielawie jest nie tak. To PIS tylko z nazwy. Taka wydmuszka.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Jestem za!
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kurcze, może być ciekawie.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu


REKLAMA

Powiat Dzierżoniowski

Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów

Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Nadleśnictwo Wałbrzych już po raz dziewiętnasty zaprosiło miłośników turystyki pieszej na Rajd Pieczonego Ziemniaka. W sobotę 30 września na Przełęczy Walimskiej po długim spacerze przez góry do wspólnego posiłku zasiadło blisko 500 osób.

Jak co roku uczestnicy rajdu startowali z dwóch punktów w Rościszowie i Kamionkach. Na starcie czekali na nich przewodnicy. Na przejście z Rościszowa zaplanowano 2-3 godziny, a z Kamionek 3-4 godziny. Kilkugodzinne chodzenie po górach nikogo nie odstraszyło, a przewodnicy: Iwona Łęgosz, Mirosław Gontkowski, Stanisław Słupski i Roman Urban za swoją pracę otrzymali na mecie podziękowania.

Tradycyjnie też odbył się Konkurs Piosenki Turystycznej. Wzięło w nim udział wielu najmłodszych uczestników rajdu. Za swoje wysiłki zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Wszystkie nagrody i podziękowania wręczali: wicestarosta Marek Piorun, Józef Polewczyk, leśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych oraz Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Humory podczas tegorocznego rajdu dopisywały, podobnie jak pogoda. Na turystów czekał ciepły poczęstunek. Były „tytułowe” ziemniaki z ogniska, ale także grochówka. Wiele osób przyniosło kiełbaski, bo, jak powszechnie wiadomo, najlepiej smakują te własnoręcznie upieczone nad ogniskiem. Na Przełęcz Walimską przyjechała w tym roku grupa motocyklistów ze Stowarzyszenia Motocyklistów Ziemi Dzierżoniowskiej. Wśród wielu uczestników spoza powiatu trzeba wymienić rowerzystów z Powiatowego Zrzeszenia LZS aż z Jeleniej Góry.

Już dziś zapraszamy na kolejny rajd za rok. Będzie to jubileuszowe, dwudzieste spotkanie na szlaku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 


Galeria - Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów Powiat Dzierżoniowski


Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski Na Rajd Pieczonego Ziemniaka przyjechało 500 turystów | Powiat Dzierżoniowski
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl