2
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 115 godzin 3 minut 15 sekund temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 4 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 11 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 12 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 14 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 20 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 20 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 22 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Powiat Dzierżoniowski

Radni PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego VI kadencji.

Radni PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego VI kadencji. Powiat Dzierżoniowski Samorząd  Samorząd Powiat Dzierżoniów

Wywiad z Marcinem Piętem, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego.

Pytanie. Jesteście w Radzie Powiatu największym klubem opozycyjnym, jak układa się współpraca z rządzącą koalicją?
Odpowiedź. Na razie ta współpraca wygląda słabo, wręcz praktycznie jej nie ma. Jesteśmy merytoryczną opozycją i już kilka razy to udowodniliśmy koalicji rządzącej. Każdy z nas ma wiedzę w wielu dziedzinach, które są przydatne w pracy radnego. Warto podkreślić, że idąc do wyborów samorządowych ze swoimi postulatami ostatecznie część z nich była zawarta we wcześniej przygotowanym budżecie na 2019 rok stąd wstrzymaliśmy się od głosu przy jego uchwalaniu. O dalszej naszej współpracy będą decydować kwestie dotyczące uwzględniania naszych postulatów w pracach organu wykonawczego i uchwałodawczego w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego.

P. W dojrzałych systemach demokratycznych a taki podobno funkcjonuje w Polsce, po wyborach następuje podział funkcji we władzach. Dotyczy to również opozycji. Jakie funkcje w RP otrzymaliście i czy jesteście usatysfakcjonowani?
O. Pragnę przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego zdobywając ponad 12.300 głosów, co jest wydarzeniem, które wcześniej nie miało miejsca. W wyniku rozmów i ustaleń pomiędzy PO a OBS-em, jako największy klub w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego nie mamy swojego reprezentanta w Prezydium Rady Powiatu. To jest zaprzeczenie dobrym obyczajom, które powinny zostać zachowane w celu dobrej współpracy dla społeczności lokalnej. To spowodowało, że nie chcieliśmy żadnych funkcji kierowniczych w komisjach Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Jeśli koalicja PO-OBS chce mieć pełnię władzy to niech weźmie za nią również całkowitą odpowiedzialność.

P. Czy w RP macie możliwość realizacji swojego programu wyborczego? Czy macie przygotowane uchwały istotne dla mieszkańców powiatu?
O. Niechęć współpracy koalicji PO-OBS z nami wskazuje, że jest to raczej niemożliwe. Odnośnie własnych uchwał na tą chwilę mamy kilka pomysłów, jednak wymagają one jeszcze konsultacji.

P. Czy jako opozycja macie wpływ na zamierzenia i program koalicji oraz kształt uchwał RP?
O. Obecnie wdrażamy się w prace tego organu. Cały nasz ośmioosobowy klub jest po raz pierwszy w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego, więc potrzebujemy trochę czasu. Na wewnętrzną pracę koalicji rządzącej nie mamy wpływu.

P. Jakie istotne zagrożenia dostrzegacie w pracy i propozycjach planu RP nowej kadencji?
O. Po pierwszych tygodniach działania widzimy, że sami włodarze powiatu dzierżoniowskiego nie mają jeszcze dostatecznej wiedzy w materii, którą zarządzają. W pytaniach zadawanych im na komisjach czy sesjach nie są na niektóre odpowiedzieć merytorycznie lub wcale. Stąd nasza rola, żeby kontrolować ich poczynania np. w postaci uchwał Zarządu Powiatu. Cały czas będziemy czuwać na pracą organów uchwałodawczych i wykonawczych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

P. Są głosy, że po wyborach oderwaliście się od wyborców, na ile i w jaki sposób wasi wyborcy mają wpływ na waszą pracę w RP i czy mogą się z wami kontaktować?
O. Nie mam takich sygnałów. Wręcz przeciwnie. Dostałem wiele informacji od mieszkańców kilku miejscowości z terenu naszego powiatu z prośbą o interwencję i zostały one poprzez interpelacje czy osobiste interwencje zasygnalizowane władzą powiatu dzierżoniowskiego. Podobnie czynią moje koleżanki i koledzy z klubu PiS. Dodatkowo prowadzimy działania, które wcześniej realizowaliśmy przed objęciem mandatu radnego. Cały czas jesteśmy obecni w przestrzeni publicznej i każdy z obywateli może zasygnalizować nam swoje spostrzeżenia, uwagi i zapytania.

P. W jaki sposób wyborcy mogą was wspierać?
O. Chętniej uczestnicząc w sesjach RP, przedsięwzięciach, które do tej pory realizowaliśmy, a także kampaniach wyborczych, ponieważ ten rok jest kluczowy dla Zjednoczonej Prawicy.

Panie przewodniczący dziękuję za wywiad, pozwolę sobie nie komentować a ocenę i wnioski wynikające z postępowania koalicji rządzącej w stosunku do opozycji w Radzie Powiatu pozostawiam czytelnikom.

Najbliższa sesji Rady Powiatu odbędzie się we wtorek 26 lutego. Transmisja na żywo będzie prowadzona na kanale YouTube Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Początek o godz. 9.00.

Rozmawiał Kazimierz M. Janeczko

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl