2
Brawo chłopaki tak trzymac
Janpol skomentował(a) Bielawianka wygrywa sparing z Orłem Ząbkowice Śląskie 3-00 miesięcy 1 dni temu
Skarpetko? Kibice Lechii to już przechodzą samych siebie :) Odchodzą wszyscy zawodnicy a napina się... "skarpeta". Dobrze się dzieję w Lechii, odchodzi kapitan ;)
Anonim skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 1 dni temu
Nie napinaj się tak skarpetko hihih
skarpetovsky skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 3 dni temu
Uuuu dzieje się w Lechii
Anonim skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 3 dni temu
Brawo więcej takich akcji pora skończyć z napadamipomocniczki też powinny dostać po10 latek odosobnienia
Jola skomentował(a) Bielawscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do prokuratury sprawców rozboju0 miesięcy 21 dni temu
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.1 miesięcy 3 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany2 miesięcy 1 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany2 miesięcy 2 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 28 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 30 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Powiat Dzierżoniowski

Radni PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego VI kadencji.

Radni PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego VI kadencji. Powiat Dzierżoniowski Samorząd  Samorząd Powiat Dzierżoniów

Wywiad z Marcinem Piętem, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego.

Pytanie. Jesteście w Radzie Powiatu największym klubem opozycyjnym, jak układa się współpraca z rządzącą koalicją?
Odpowiedź. Na razie ta współpraca wygląda słabo, wręcz praktycznie jej nie ma. Jesteśmy merytoryczną opozycją i już kilka razy to udowodniliśmy koalicji rządzącej. Każdy z nas ma wiedzę w wielu dziedzinach, które są przydatne w pracy radnego. Warto podkreślić, że idąc do wyborów samorządowych ze swoimi postulatami ostatecznie część z nich była zawarta we wcześniej przygotowanym budżecie na 2019 rok stąd wstrzymaliśmy się od głosu przy jego uchwalaniu. O dalszej naszej współpracy będą decydować kwestie dotyczące uwzględniania naszych postulatów w pracach organu wykonawczego i uchwałodawczego w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego.

P. W dojrzałych systemach demokratycznych a taki podobno funkcjonuje w Polsce, po wyborach następuje podział funkcji we władzach. Dotyczy to również opozycji. Jakie funkcje w RP otrzymaliście i czy jesteście usatysfakcjonowani?
O. Pragnę przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego zdobywając ponad 12.300 głosów, co jest wydarzeniem, które wcześniej nie miało miejsca. W wyniku rozmów i ustaleń pomiędzy PO a OBS-em, jako największy klub w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego nie mamy swojego reprezentanta w Prezydium Rady Powiatu. To jest zaprzeczenie dobrym obyczajom, które powinny zostać zachowane w celu dobrej współpracy dla społeczności lokalnej. To spowodowało, że nie chcieliśmy żadnych funkcji kierowniczych w komisjach Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Jeśli koalicja PO-OBS chce mieć pełnię władzy to niech weźmie za nią również całkowitą odpowiedzialność.

P. Czy w RP macie możliwość realizacji swojego programu wyborczego? Czy macie przygotowane uchwały istotne dla mieszkańców powiatu?
O. Niechęć współpracy koalicji PO-OBS z nami wskazuje, że jest to raczej niemożliwe. Odnośnie własnych uchwał na tą chwilę mamy kilka pomysłów, jednak wymagają one jeszcze konsultacji.

P. Czy jako opozycja macie wpływ na zamierzenia i program koalicji oraz kształt uchwał RP?
O. Obecnie wdrażamy się w prace tego organu. Cały nasz ośmioosobowy klub jest po raz pierwszy w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego, więc potrzebujemy trochę czasu. Na wewnętrzną pracę koalicji rządzącej nie mamy wpływu.

P. Jakie istotne zagrożenia dostrzegacie w pracy i propozycjach planu RP nowej kadencji?
O. Po pierwszych tygodniach działania widzimy, że sami włodarze powiatu dzierżoniowskiego nie mają jeszcze dostatecznej wiedzy w materii, którą zarządzają. W pytaniach zadawanych im na komisjach czy sesjach nie są na niektóre odpowiedzieć merytorycznie lub wcale. Stąd nasza rola, żeby kontrolować ich poczynania np. w postaci uchwał Zarządu Powiatu. Cały czas będziemy czuwać na pracą organów uchwałodawczych i wykonawczych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

P. Są głosy, że po wyborach oderwaliście się od wyborców, na ile i w jaki sposób wasi wyborcy mają wpływ na waszą pracę w RP i czy mogą się z wami kontaktować?
O. Nie mam takich sygnałów. Wręcz przeciwnie. Dostałem wiele informacji od mieszkańców kilku miejscowości z terenu naszego powiatu z prośbą o interwencję i zostały one poprzez interpelacje czy osobiste interwencje zasygnalizowane władzą powiatu dzierżoniowskiego. Podobnie czynią moje koleżanki i koledzy z klubu PiS. Dodatkowo prowadzimy działania, które wcześniej realizowaliśmy przed objęciem mandatu radnego. Cały czas jesteśmy obecni w przestrzeni publicznej i każdy z obywateli może zasygnalizować nam swoje spostrzeżenia, uwagi i zapytania.

P. W jaki sposób wyborcy mogą was wspierać?
O. Chętniej uczestnicząc w sesjach RP, przedsięwzięciach, które do tej pory realizowaliśmy, a także kampaniach wyborczych, ponieważ ten rok jest kluczowy dla Zjednoczonej Prawicy.

Panie przewodniczący dziękuję za wywiad, pozwolę sobie nie komentować a ocenę i wnioski wynikające z postępowania koalicji rządzącej w stosunku do opozycji w Radzie Powiatu pozostawiam czytelnikom.

Najbliższa sesji Rady Powiatu odbędzie się we wtorek 26 lutego. Transmisja na żywo będzie prowadzona na kanale YouTube Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Początek o godz. 9.00.

Rozmawiał Kazimierz M. Janeczko

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl