2
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 115 godzin 36 minut 30 sekund temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 4 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 11 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 12 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 14 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 20 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 20 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 22 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Dzierżoniów

Radni PiS w Radzie Miejskiej Dzierżoniowa VIII kadencji

Radni PiS w Radzie Miejskiej Dzierżoniowa VIII kadencji Dzierżoniów News Powiat Dzierżoniowski Samorząd  Samorząd Dzierżoniów

Wywiad z Jarosławem Kresą przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej Dzierżoniowa.

Pytanie. Jesteście w Radzie Miasta radnymi opozycyjnymi, jak układa się współpraca z rządzącą koalicją?

– To trochę zbyt krótki okres, żebym mógł pokusić się o jakąś głębszą ocenę. Moim zdaniem początek kadencji jest dosyć obiecujący, ale przekonamy się, jak ta współpraca wyglądać będzie w kolejnych miesiącach, czy nasze pomysły, nasze postulaty brane są pod uwagę, czy głos opozycyjnego klubu traktowany jest poważnie. Poczekamy, zobaczymy.

P. W systemie demokratycznym a taki funkcjonuje w Polsce, po wyborach następuje podział funkcji we władzach. Dotyczy to również opozycji. Jakie funkcje w RM otrzymaliście i czy jesteście usatysfakcjonowani?

– Jako klub radnych otrzymaliśmy propozycję objęcia funkcji jednego z wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Dzierżoniowa, a także funkcję wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej RM. Zdecydowaliśmy, że naszym wiceprzewodniczącym Rady będzie Roman Kowalczyk, natomiast wiceprzewodniczącą komisji rewizyjnej – Irena Bukalska.

P. Czy w RM macie możliwość realizacji swojego programu wyborczego? Czy macie przygotowane uchwały istotne dla mieszkańców?

– O tym, czy będziemy mieli okazję realizować nasz program wyborczy, przekonamy się wkrótce. Jesteśmy zapewniani, że nasze propozycje będą brane pod uwagę, ale najbliższe miesiące pokażą, czy będzie tak w rzeczywistości. My z pewnością składać będziemy propozycje uchwał, które w naszym przekonaniu będą istotne i korzystne dla dzierżoniowian.

P. Czy jako opozycja macie wpływ na zamierzenia i program koalicji oraz kształt uchwał RM?

– Wpływu na kształtowanie najważniejszej uchwały, czyli uchwały budżetowej, nie mieliśmy, gdyż w zasadzie przygotowana była ona jeszcze w poprzedniej kadencji. Liczymy jednak, że na kolejne budżety będziemy mieli już znacznie większy wpływ. Tak jak już mówiłem, czas pokaże…

P. Jakie istotne zagrożenia dostrzegacie w pracy i propozycjach planu RM nowej kadencji?

– Jedyne zagrożenie, jakie dostrzegam, to ewentualny brak chęci do rozmowy, niechęć do wzajemnego wysłuchiwania swoich argumentów…

P. Są głosy, że po wyborach oderwaliście się od wyborców, na ile i w jaki sposób wasi wyborcy mają wpływ na waszą pracę w RM i czy mogą się z wami kontaktować?

– Nasi wyborcy mogą się z nami kontaktować w zasadzie każdego dnia. Zapraszamy zarówno do biura Rady Miejskiej, jak i do biura poselskiego Michała Dworczyka. Można też kontaktować się z nami telefonicznie. Sami również takiego kontaktu staramy się szukać i z pewnością nie oderwaliśmy się od wyborców.

P. W jaki sposób wyborcy mogą was wspierać?

– Zapraszamy na sesje, bo obecność mieszkańców na sesjach zawsze działa mobilizująco na wszystkich radnych. Zachęcamy do zgłaszania nam swoich problemów, oczekiwań, ale także pomysłów i inicjatyw. Myślę, że to będzie najlepsza forma wsparcia.

Panie przewodniczący dziękuję za wywiad, pozwolę sobie nie komentować a ocenę i wnioski wynikające z postępowania koalicji rządzącej w stosunku do opozycji w Radzie Miejskiej pozostawiam czytelnikom.

Przypominam, że wszystkie obrady można śledzić na żywo w komputerze lub telefonie. Wystarczy w czasie sesji kliknąć link Transmisja z obrad, dostępny jest on na stronie www.dzierzoniow.pl, w zakładce Rada Miejska

Rozmawiał Kazimierz M. Janeczko

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl