Dzierżoniów

Puchar powrócił do „LIMB”

Uczestnicy TeZe 2016 - Puchar powrócił do "LIMB"

W dniach 17.06-19.06.2016r. w Srebrnej Górze odbył się hufcowy Turniej Zastępów. Do rywalizacji przystąpiło sześć zastępów: „Dyzfunkcyjni” z 2 DSH „Wilki” (Bielawa) pod wodzą druha Bartosza Pasternaka , „Iskrzaki” z 7 DH „Iskra” (Pieszyce) druhny Kamili Koniecznej-Marjan , „Alek” z 8 HDCzB „Bugaje” (Dzierżoniów) druha Dawida Włodarczyka , „Sowy Mądre Głowy” z 12 DH „Kosodrzewy” (Dzierżoniów) druhny Karoliny Włodarczyk, „Limby” z 32 DH „T.O.M.C.I.A.” (Bielawa) Karoliny Klich oraz „Enigmaki” z ’39 DSH „Enigma” (Dzierżoniów) druhny Patrycji Sułowicz.

Turniej rozpoczął się już w Ostroszowicach skąd harcerze pieszo udali się do Srebrnej Góry. Po dotarciu do celu zastępy musiały rozłożyć namioty, w których spędzili dwie noce. Odbył się krótki apel, na którym zostało sprawdzone umundurowanie. Zaraz po nim przyszedł czas na ognisko , na którym zastępy miały możliwość zaprezentowania się. Przedstawione zostało również jedno z zadań, które zastępy miały wykonać przed turniejem – filmik kulinarny. Pomysły były bardzo różne. Jedni robili babeczki , inni sałatkę owocową czy też naleśniki na ostro.

Sobota powitała harcerzy piękną pogodą. Zaraz po śniadaniu wszystkie zastępy wyruszyły na bieg harcerski, odwiedzając różne, niektórym już znane miejsca W Srebrnej Górze i okolicach. Na punktach zastępy mogły sprawdzić swoja wiedzę na temat Szarych Szeregów, historii ZHP, łączności, pierwszej pomocy, rodzajów ognisk, terenoznawstwa oraz przyrodoznawstwa i symboliki ZHP. Nie zabrakło również dobrej zabawy. Po wielogodzinnym biegu odbyło się ognisko z kiełbaskami i jeszcze test wiedzy o ZHP, na którym wyróżnił się zastęp „Alek” z 8 HDCzB „Bugaje”. W następnej kolejności odbyły się zajęcia z musztry prowadzone przez phm. Przemysława Rabieja, ćwika Macieja Herbusia oraz Jarosława Słoneckiego. Po musztrze przyszedł czas na pozoracje. Nad tym elementem zastępy muszą jeszcze popracować, ale na uwagę zasługuje duża wiedza druhów Bartosza Pasternaka i Mateusza Różaka, posiadaczy Brązowej Odznaki Ratownika ZHP. Wieczorem odbyło się ognisko obrzędowe a po nim organizatorzy sprawdzili wiedzę zastępów o Hufcu.

Niedziela była dniem pakowania się oraz ogłoszenia wyników. Pierwsze miejsce zajął zastęp „Limby” z 32 DH „T.O.M.C.I.A.” zdobywając, a w zasadzie odzyskując, puchar „Najlepszego Zastępu Hufca”. Limby były już najlepszym zastępem w 2014 roku, ale w 2015 roku straciły puchar na rzecz zastępu “Rudy” z ‘39 DSH “Enigma”

Na drugim miejscu z niewielką stratą punktową uplasował się zastęp „Alek” z 8 HDCzB „Bugaje „. Trzecie miejsce przypadło „Dyzfunkcyjnym” z 2 DSH „Wilki”.

Wszystkim zastępom serdecznie gratulujemy !

Kadra bardzo dziękuje za pomoc wszystkim punktowym oraz opiekunom: pwd. Anecie Zawadzkiej, Wioli Bejdzie, Damianowi Leśniewskiemu, pwd. Damianowi Treli, HO Patrycji Różak , hm. Krzysztofowi Wojtasowi, pwd. Dominikowi Ławskiemu. Szczególne podziękowania należą się Magdzie Wierzbickiej oraz Dariuszowi Glapińskiemu, którzy przyjechali na Turniej Zastępów w sobotę rano i zostali do niedzielnego apelu, służąc swoją pomocą zarówno na biegu jak i w miejscu zakwaterowania.

Fotorelacja z TeZe znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/32-DH-TOMCIA-387322151295237/photos/?tab=album&album_id=1327911727236270

Czuwaj! phm. Karolina Sienkiewicz, pwd. Monika Kępa


Galeria - Puchar powrócił do „LIMB” Dzierżoniów


Puchar powrócił do „LIMB” | Dzierżoniów Puchar powrócił do „LIMB” | Dzierżoniów Puchar powrócił do „LIMB” | Dzierżoniów Puchar powrócił do „LIMB” | Dzierżoniów