News

Przedstawiciele Hufców ZHP na Zjeździe Chorągwi Dolnośląskiej

Logo 2

27.10.2018 we Wrocławiu odbywał się XI Zjazd Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Wybrano na nim władze Chorągwi na czteroletnią kadencję do 2022 roku m.in. przedłużając mandat obecnej komendantce Chorągwi. W Zjeździe aktywnie uczestniczyli instruktorzy ZHP działający na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego, delegaci z Hufców Łagiewniki i Ziemi Dzierżoniowskiej oraz członkowie ustępujących władz – Ryszard Gacek, Przemysław Kucharek, Tomasz Tkacz, Krystyna Waś i Krzysztof Wojtas. Druh Przemysław Kucharek został  wybrany Wiceprzewodniczącym Zjazdu.

W trakcie Zjazdu druh Ryszard Gacek otrzymał Honorową Odznakę „Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej” w stopniu złotym oraz odznakę 100-lecia ZHP od Poczty Harcerskiej „Szaniec” za propagowanie historii ruchu harcerskiego w Polsce.

Zjazd nie udzielił absolutorium tylko byłemu komendantowi Chorągwi Zbigniewowi Pawłowi Skupińskiemu. Do nowych władz Chorągwi zostali wybrani w pierwszym głosowaniu: Ryszard Gacek i Krzysztof Wojtas (Sąd Harcerski Chorągwi) oraz Adam Gacek (Komisja Rewizyjna Chorągwi – wiceprzewodniczący) i Andrea Wilk (Rada Chorągwi). Z kandydowania do Rady Chorągwi po dwóch przegranych głosowaniach wycofał się Tomasz Tkacz.

W ciągu roku planowany jest Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi, który przyjmie nową Strategię Rozwoju Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. W przyszłym roku także Hufce wybiorą swoje nowe władze na kolejną kadencję.

http://harcerstwoziemidzierzoniowskiej.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl