Dzierżoniów

Przed nami WielkaMoc Tradycji

Wielkamoc 16na 9

Lubisz Wielkanoc? Znasz świąteczne tradycje? Pisanki, palmy, potrawy wielkanocne, śmigus-dyngus czy zbijanie jajek? Jeśli lubisz nasze polskie tradycje na tej imprezie nie może Cię zabraknąć! Jajko, ale też innwe pyszności będą królowały na świątecznych stołach. Będzie kolorowo, wesoło i pysznie! Zapraszamy na WielkąMoc Tradycji w Niedzielę Palmową.

WielkaMoc Tradycji to nowa impreza, ale związana z tradycjami. W sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć najładniej udekorowane świąteczne stoły, a na nich potrawy wielkanocne. W tym roku tematem przewodnim będzie jajko. Prezentować się będą koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe. Chętni mogą się zgłaszać do końca marca (regulamin i karty zgłoszeń w załącznikach). W Galerii |na piętrze prezentować się będą najpiękniej udekorowane stoły świąteczne, przygotowane przez uczniów szkół z powiatu dzierżoniowskiego. W salach konferencyjnych będzie można wziąć udział w warsztatach pisankarskich oraz tworzenia kartek wielkanocnych.

Na terenie przed DOK-iem stanie Wielkanocny Jarmark, gdzie czekać będzie pyszne swojskie jadło od lokalnych wystawców.

Przez cały dzień na scenie w sali koncertowej śpiewać będą lokalne chóry i zespoły, a o godz. 15.00 sprawdzimy czyje jajko okaże się najtwardsze. Konkurs zbijania jaj o tytuł Wielkanocnego Mocarza na pewno dostarczy wielu pozytywnych emocji. Do zobaczenia w Niedzielę Palmową!

Otworzy się w nowym oknieKarta zgłoszenia stoły wielkanocne Otworzy się w nowym oknieKarta zgłozenia stoły wielkanocne – handel

A dla tych najbardziej wyczekujących świąt już wcześniej, 6 kwietnia, warsztaty robienia palm i kartek wielkanocnych.

Szczegółowy harmonogram: 14 kwietnia – DOK

10.00-17.00 – Jarmark Wielkanocny– parking DOK-u 13.00-17.00 – Prezentacje stołów wielkanocnych – sala koncertowa i Galeria na Piętrze, DOK 10.00-13.00 – warsztaty pisankarskie – sala konferencyjna 10.00-13.00 – warsztaty kartek wielkanocnych – sala konferencyjna 13.00-17.00 – występy zespołów ludowych – sala koncertowa DOK 15.00 – zmagania o tytuł Wielkanocnego Mocarza

Imprezy towarzyszące: 6 kwietnia – DOK 10.00 – 13.00 – warsztaty robienia palm, 10.00 -13.00 – warsztaty kartek świątecznych (liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy – tel. 74 64 64 631)

źródło: dzierzoniow.pl
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl