2
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 3 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 7 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 8 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 9 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 30 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Promowali zdrowie z Karolem Okrasą

Promowali zdrowie z Karolem Okrasą Edukacja News Pieszyce Powiat Dzierżoniowski

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Pieszycach 10 października już po raz czwarty odbył się Festiwal Promocji Zdrowia. W tym roku gościem specjalnym był znany z telewizyjnych programów kulinarnych Karol Okrasa.

Festiwal przyciągnął wielu gości. Na widowni poza młodzieżą ze szkół powiatu dzierżoniowskiego zasiedli: wicestarosta Marek Piorun, burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel, szefowie kuchni lokalnych restauracji oraz grono fanów kuchni Karola Okrasy.

Podczas imprezy gość specjalny opowiadał między innymi o tym, jak gotować, by nie chorować, jak komponować smaczne potrawy i jak gotować z pasją.

Wykład Karola Okrasy zatytułowany „Pasja w życiu i zdrowe odżywianie” był też okazją do zadawania pytań, na które gość chętnie odpowiadał. W ten sposób publiczność dowiedziała się między innymi, że gwiazda telewizyjnych programów kulinarnych często wstaje przed piątą rano i nie wyobraża sobie śniadania bez kilku kanapek na białych bułkach z gazetą w dłoni. Szef kuchni mówił też, że jeśli jednego dnia pozwoli sobie najeść się do syta jakąś ciężkostrawną potrawą, to w kolejnym dniu stawia raczej na lekkie potrawy w niewielkich ilościach, ale za to jedzonych częściej, co według niego jest najlepszą receptą na zdrowe, zrównoważone odżywianie, a w połączeniu z aktywnością fizyczną, również na zdrowy tryb życia.

W ramach Festiwalu zorganizowano również konkurs „Kulinarne Potyczki” pod hasłem „Wariacje wokół sałatek i kanapek”, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Komisja konkursowa z Karolem Okrasą jako przewodniczącym z 20 drużyn wybrała trzy najlepsze. Pierwsze miejsce zajęły uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pieszycach Oliwia Paśko i Amelia Opalska. Drugie miejsce otrzymały Maria Maciejewska i Natalia Lara ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie, a trzecie – Natalia Kobierska i Natasza Linkert ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z Dzierżoniowa.

Przewodniczący komisji podkreślił, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wspaniałym talentem kulinarnym i pasją do gotowania. Podsumowując konkurs i całą imprezę dodał jeszcze, że każdą potrawę powinno się jeść trzy razy, tzn.: pierwszy raz – kiedy na nią patrzymy i zachęca nas tym, w jaki sposób jest podana, drugi raz – kiedy czujemy jej aromat i kusząco pachnie, a trzeci raz – kiedy ją zjadamy i wykwintnie smakuje.

Impreza była współfinansowana ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/promowali-zdrowie-z-karolem-okrasa.html

Promowali zdrowie z Karolem Okrasą Edukacja News Pieszyce Powiat Dzierżoniowski

źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl