2
ło panie, ale lanie
Anonim skomentował(a) Lechia zebrała baty w Bielsku … [1 video + 43 foto]12 godzin 11 minut 51 sekund temu
Brawo drużyna
Anonim skomentował(a) Przebudzenie Bielawianki Bielawa0 miesięcy 2 dni temu
Bardzo dobre sędziowanie na turnieju, pozdrawiam
Xyz skomentował(a) IV Memoriał Oskara Plinty – podsumowanie0 miesięcy 15 dni temu
I znowu w plecy
Marek skomentował(a) Sobota: mecz Bielawianka – Polonia Świdnica0 miesięcy 16 dni temu
Chciałbym aby Lechia spadła, IV liga z Lechią, Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Świdnica zapowiada się ciekawie. ps. kibice Lechii bez spiny to nie jest atak
Bielawianka skomentował(a) Porażka Lechii Dzierżoniów 0:10 miesięcy 19 dni temu
Oho, zaczęliśmy się podpisywać. Skąd my to znamy?:)
Widzę skomentował(a) Sukces Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego!0 miesięcy 20 dni temu
Będzie sieka na wyborach. Stawiam na drugą turę Rak kontra Łyżwa
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 26 dni temu
Kandydat jednocześnie popierany przez PIS i OBS? To niezgodne z naturą. To tak jakby kogoś popieralo i PiS i PO jednocześnie. Więc coś z tym PIS w Bielawie jest nie tak. To PIS tylko z nazwy. Taka wydmuszka.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Jestem za!
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kurcze, może być ciekawie.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Promocja Przewodnika po Bielawie

Promocja Przewodnika po Bielawie Bielawa Historia, tradycja News Warto przeczytać

19 czerwca 2018 r. w hotelu Pałac Bielawa odbyła się promocja najnowszej książki dra Rafała Brzezińskiego „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik”. Mimo ważnego meczu Polska-Senegal na promocję przyszło 70 osób. Jak powiedział autor: „to publikacja długo oczekiwana nie tylko przez turystów przyjeżdżających do Bielawy ale także, a może przede wszystkim, przez jej mieszkańców – miłośników tego miasta. Do tej pory – poza broszurami i folderami – zainteresowani ofertą turystyczną Bielawy musieli sięgać do opracowań ogólnych, do albumów, do kronik czy wydawnictw monograficznych. Bielawa do tej pory nie miała przewodnika turystycznego ani przed II wojną światową, ani po wojnie. Warto podkreślić, że dzisiejsza promocja to ważne, historyczne wydarzenie dla miasta i jego atrakcji turystycznych”.

Dr Rafał Brzeziński przybliżył historię powstawania przewodników turystycznych po Górach Sowich, o pierwszym takim przewodniku z 1855 r. Opowiedział także o powstaniu bielawskiego Towarzystwa Turystycznego w 1883 r. Zwrócił uwagę że inicjatywa założenia tak prężnej organizacji turystycznej pochodziła od mieszkańców Bielawy zaangażowanych w jej rozwój tzw. „51 Sów”. Wszyscy inicjatorzy powstania tej organizacji turystycznej zostali wymienieni z imienia i nazwiska w publikacji jubileuszowej. Dr Brzeziński powiedział: „tutaj chcę zwrócić szczególną uwagę na te zaangażowanie społeczne, które przyczyniło się w 2018 r. do wydania właśnie dzisiaj prezentowanej książki „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik”. Tak jak „51 Sów” w 1883 r. zakładało pierwszą bielawską organizację turystyczną tak 138 lat później dzięki Patronatowi powstał pierwszy przewodnik turystyczny po Bielawie. I tutaj symbolika była dla mnie ważna. Udało się powtórzyć liczbę „51” osób, które Patronowało wydaniu pierwszego Przewodnika turystycznego po Bielawie. Wydanie publikacji wsparły także: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Lincoln Electric Bester, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie i hotel Pałac Bielawa.

O samym tworzeniu Przewodnika, dr Brzeziński powiedział: „zacząłem pisać na początku 2014 r. Jednak ostatnie dwa lata i zaangażowani ludzie przyczyniły się do wydania tej pozycji. Szczególnie dziękuję zespołowi redakcyjnemu za pracę nad przewodnikiem, za trud i cierpliwość co do moich oczekiwań”.

Kolejna promocja książki „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik” odbędzie się 29 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie.

Promocja Przewodnika po Bielawie Bielawa Historia, tradycja News Warto przeczytać

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl