2
Brawo chłopaki tak trzymac
Janpol skomentował(a) Bielawianka wygrywa sparing z Orłem Ząbkowice Śląskie 3-00 miesięcy 5 dni temu
Skarpetko? Kibice Lechii to już przechodzą samych siebie :) Odchodzą wszyscy zawodnicy a napina się... "skarpeta". Dobrze się dzieję w Lechii, odchodzi kapitan ;)
Anonim skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 6 dni temu
Nie napinaj się tak skarpetko hihih
skarpetovsky skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 8 dni temu
Uuuu dzieje się w Lechii
Anonim skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 8 dni temu
Brawo więcej takich akcji pora skończyć z napadamipomocniczki też powinny dostać po10 latek odosobnienia
Jola skomentował(a) Bielawscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do prokuratury sprawców rozboju0 miesięcy 26 dni temu
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.1 miesięcy 7 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany2 miesięcy 6 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany2 miesięcy 6 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 13 miesięcy 2 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]3 miesięcy 3 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Bielawa

Promocja Przewodnika po Bielawie

Promocja Przewodnika po Bielawie Bielawa Historia, tradycja News Warto przeczytać

19 czerwca 2018 r. w hotelu Pałac Bielawa odbyła się promocja najnowszej książki dra Rafała Brzezińskiego „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik”. Mimo ważnego meczu Polska-Senegal na promocję przyszło 70 osób. Jak powiedział autor: „to publikacja długo oczekiwana nie tylko przez turystów przyjeżdżających do Bielawy ale także, a może przede wszystkim, przez jej mieszkańców – miłośników tego miasta. Do tej pory – poza broszurami i folderami – zainteresowani ofertą turystyczną Bielawy musieli sięgać do opracowań ogólnych, do albumów, do kronik czy wydawnictw monograficznych. Bielawa do tej pory nie miała przewodnika turystycznego ani przed II wojną światową, ani po wojnie. Warto podkreślić, że dzisiejsza promocja to ważne, historyczne wydarzenie dla miasta i jego atrakcji turystycznych”.

Dr Rafał Brzeziński przybliżył historię powstawania przewodników turystycznych po Górach Sowich, o pierwszym takim przewodniku z 1855 r. Opowiedział także o powstaniu bielawskiego Towarzystwa Turystycznego w 1883 r. Zwrócił uwagę że inicjatywa założenia tak prężnej organizacji turystycznej pochodziła od mieszkańców Bielawy zaangażowanych w jej rozwój tzw. „51 Sów”. Wszyscy inicjatorzy powstania tej organizacji turystycznej zostali wymienieni z imienia i nazwiska w publikacji jubileuszowej. Dr Brzeziński powiedział: „tutaj chcę zwrócić szczególną uwagę na te zaangażowanie społeczne, które przyczyniło się w 2018 r. do wydania właśnie dzisiaj prezentowanej książki „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik”. Tak jak „51 Sów” w 1883 r. zakładało pierwszą bielawską organizację turystyczną tak 138 lat później dzięki Patronatowi powstał pierwszy przewodnik turystyczny po Bielawie. I tutaj symbolika była dla mnie ważna. Udało się powtórzyć liczbę „51” osób, które Patronowało wydaniu pierwszego Przewodnika turystycznego po Bielawie. Wydanie publikacji wsparły także: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Lincoln Electric Bester, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie i hotel Pałac Bielawa.

O samym tworzeniu Przewodnika, dr Brzeziński powiedział: „zacząłem pisać na początku 2014 r. Jednak ostatnie dwa lata i zaangażowani ludzie przyczyniły się do wydania tej pozycji. Szczególnie dziękuję zespołowi redakcyjnemu za pracę nad przewodnikiem, za trud i cierpliwość co do moich oczekiwań”.

Kolejna promocja książki „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik” odbędzie się 29 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie.

Promocja Przewodnika po Bielawie Bielawa Historia, tradycja News Warto przeczytać

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl