2
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości21 godzin 24 minut 30 sekund temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 1 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 5 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 5 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 5 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 6 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 10 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 11 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 12 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 26 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Promocja Przewodnika po Bielawie

Promocja Przewodnika po Bielawie Bielawa Historia, tradycja News Warto przeczytać

19 czerwca 2018 r. w hotelu Pałac Bielawa odbyła się promocja najnowszej książki dra Rafała Brzezińskiego „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik”. Mimo ważnego meczu Polska-Senegal na promocję przyszło 70 osób. Jak powiedział autor: „to publikacja długo oczekiwana nie tylko przez turystów przyjeżdżających do Bielawy ale także, a może przede wszystkim, przez jej mieszkańców – miłośników tego miasta. Do tej pory – poza broszurami i folderami – zainteresowani ofertą turystyczną Bielawy musieli sięgać do opracowań ogólnych, do albumów, do kronik czy wydawnictw monograficznych. Bielawa do tej pory nie miała przewodnika turystycznego ani przed II wojną światową, ani po wojnie. Warto podkreślić, że dzisiejsza promocja to ważne, historyczne wydarzenie dla miasta i jego atrakcji turystycznych”.

Dr Rafał Brzeziński przybliżył historię powstawania przewodników turystycznych po Górach Sowich, o pierwszym takim przewodniku z 1855 r. Opowiedział także o powstaniu bielawskiego Towarzystwa Turystycznego w 1883 r. Zwrócił uwagę że inicjatywa założenia tak prężnej organizacji turystycznej pochodziła od mieszkańców Bielawy zaangażowanych w jej rozwój tzw. „51 Sów”. Wszyscy inicjatorzy powstania tej organizacji turystycznej zostali wymienieni z imienia i nazwiska w publikacji jubileuszowej. Dr Brzeziński powiedział: „tutaj chcę zwrócić szczególną uwagę na te zaangażowanie społeczne, które przyczyniło się w 2018 r. do wydania właśnie dzisiaj prezentowanej książki „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik”. Tak jak „51 Sów” w 1883 r. zakładało pierwszą bielawską organizację turystyczną tak 138 lat później dzięki Patronatowi powstał pierwszy przewodnik turystyczny po Bielawie. I tutaj symbolika była dla mnie ważna. Udało się powtórzyć liczbę „51” osób, które Patronowało wydaniu pierwszego Przewodnika turystycznego po Bielawie. Wydanie publikacji wsparły także: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Lincoln Electric Bester, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie i hotel Pałac Bielawa.

O samym tworzeniu Przewodnika, dr Brzeziński powiedział: „zacząłem pisać na początku 2014 r. Jednak ostatnie dwa lata i zaangażowani ludzie przyczyniły się do wydania tej pozycji. Szczególnie dziękuję zespołowi redakcyjnemu za pracę nad przewodnikiem, za trud i cierpliwość co do moich oczekiwań”.

Kolejna promocja książki „Bielawa. Wędrówki ulicami miasta. Przewodnik” odbędzie się 29 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie.

Promocja Przewodnika po Bielawie Bielawa Historia, tradycja News Warto przeczytać

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl