2
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 2 dni temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 2 dni temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa0 miesięcy 6 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych0 miesięcy 10 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji0 miesięcy 12 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 14 dni temu
Nie ma na co jechać będzie tam tyle chamstwa i buractwa ze strony gospodarzy jak ostatnio kiedy trener i zawodniczki zostali opluci przez ludzi prezesa wychodząca z szatni .
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 15 dni temu
siedziba ap dzierzoniow w moscisku xD
lol skomentował(a) Huczne otwarcie siedziby klubu AP Dzierżoniów0 miesięcy 18 dni temu
artystka z nabrzmiałym ego
Basia skomentował(a) Koronka klockowa – pasja Elżbiety Struzik0 miesięcy 20 dni temu
Jazda
Anonim skomentował(a) Sobota: Meczy wyjazdowy Bielawianki z Górnikiem0 miesięcy 23 dni temu


REKLAMA

Historia, tradycja

Powiatowe święto kombatantów

W środę 18 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przypomnienia ważnych chwil polskiej historii, a przede wszystkim do przekazania wyrazów wdzięczności i szacunku tym, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

Kombatanci (13)

Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim.

– Wy, Drodzy Kombatanci, jesteście strażnikami pamięci. Strażnikami wartości. Spotkanie z Wami to wspaniała lekcja patriotyzmu. To przypomnienie wartości dla Polaków szczególnie ważnych, takich jak wierność, poczucie honoru, szacunek dla Narodu, oddanie dla sprawy. Wasz przykład umacnia wiarę w to, że zło – chociaż wydaje się wszechobecne – można pokonać. Trzeba tylko wspólnie działać i kierować się tymi samymi, szlachetnymi wartościami, trzeba kochać ojczyznę i jej służyć – mówił wicestarosta Marek Piorun w imieniu obecnych na spotkaniu przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz państwowych służb mundurowych.

– Dziękuję za wszystko, co dla nas robicie, za obecność i świadectwo, za wierność i służbę do końca – dodał wicestarosta.

Podczas uroczystości kombatanci oraz osoby, które wspierają organizacje kombatanckie, zostali uhonorowani Medalem Starosty Dzierżoniowskiego. Wyróżnienie to jest wyrazem wdzięczności za pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz zaangażowanie na rzecz społeczności kombatanckiej.

W tym roku odznaczenie to otrzymało 12 osób: Zdzisław Oleksiak, Janina Jarowicka, Barbara Cąpała, Stanisława Filozof, Tadeusz Czerwiński, Janina Rudnicka-Malusi, Maria Myślicka, Helena Ostrowska, Józef Wąchała, Jarosław Dąbrowski, Władysław Potocki i Ludmiła Błażejczyk.

W trakcie spotkania wicestarosta Marek Piorun otrzymał krzyż pamiątkowy przyznany przez kapitułę dla uczczenia 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Specjalne upominki odebrali też kombatanci, którzy ukończyli 90 lat.

Zaproszeni goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. „Pamięć, wdzięczność, szacunek” przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej w Dzierżoniowie z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie.

Organizatorem Powiatowego Dnia Kombatanta był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wraz z Zespołem Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/powiatowe-swieto-kombatantow-2.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl