2
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 1 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 1 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
A ja chce żeby zdjęcia były z całego meczu.
kibil skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
Ilu kibiców było? I ponawiam prośbę o fotografowanie trybun z kibicami ;)
k skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 8 dni temu
Dawać do okręgówki
Anonim skomentował(a) Niedziela: Mecz na szczycie. Zapraszamy!0 miesięcy 9 dni temu
A ile drużyn awansuje?
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 13 dni temu
No i fajnie :)
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 13 dni temu
Będzie
Anonim skomentował(a) 8:0 Bielawianka Bielawa II rozgromiła Kolibra Uciechów0 miesięcy 14 dni temu
Na kogo będziecie głosować?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz Pogoni Pieszyce0 miesięcy 14 dni temu


REKLAMA

Historia, tradycja

Powiatowe święto kombatantów

W środę 18 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przypomnienia ważnych chwil polskiej historii, a przede wszystkim do przekazania wyrazów wdzięczności i szacunku tym, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

Powiatowe święto kombatantów Historia, tradycja Powiat Dzierżoniowski

Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim.

– Wy, Drodzy Kombatanci, jesteście strażnikami pamięci. Strażnikami wartości. Spotkanie z Wami to wspaniała lekcja patriotyzmu. To przypomnienie wartości dla Polaków szczególnie ważnych, takich jak wierność, poczucie honoru, szacunek dla Narodu, oddanie dla sprawy. Wasz przykład umacnia wiarę w to, że zło – chociaż wydaje się wszechobecne – można pokonać. Trzeba tylko wspólnie działać i kierować się tymi samymi, szlachetnymi wartościami, trzeba kochać ojczyznę i jej służyć – mówił wicestarosta Marek Piorun w imieniu obecnych na spotkaniu przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz państwowych służb mundurowych.

– Dziękuję za wszystko, co dla nas robicie, za obecność i świadectwo, za wierność i służbę do końca – dodał wicestarosta.

Podczas uroczystości kombatanci oraz osoby, które wspierają organizacje kombatanckie, zostali uhonorowani Medalem Starosty Dzierżoniowskiego. Wyróżnienie to jest wyrazem wdzięczności za pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz zaangażowanie na rzecz społeczności kombatanckiej.

W tym roku odznaczenie to otrzymało 12 osób: Zdzisław Oleksiak, Janina Jarowicka, Barbara Cąpała, Stanisława Filozof, Tadeusz Czerwiński, Janina Rudnicka-Malusi, Maria Myślicka, Helena Ostrowska, Józef Wąchała, Jarosław Dąbrowski, Władysław Potocki i Ludmiła Błażejczyk.

W trakcie spotkania wicestarosta Marek Piorun otrzymał krzyż pamiątkowy przyznany przez kapitułę dla uczczenia 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Specjalne upominki odebrali też kombatanci, którzy ukończyli 90 lat.

Zaproszeni goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. „Pamięć, wdzięczność, szacunek” przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej w Dzierżoniowie z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie.

Organizatorem Powiatowego Dnia Kombatanta był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wraz z Zespołem Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/powiatowe-swieto-kombatantow-2.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl