2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 2 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 28 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 1 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu


REKLAMA

Historia, tradycja

Powiatowe święto kombatantów

W środę 18 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przypomnienia ważnych chwil polskiej historii, a przede wszystkim do przekazania wyrazów wdzięczności i szacunku tym, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

Powiatowe święto kombatantów Historia, tradycja Powiat Dzierżoniowski

Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim.

– Wy, Drodzy Kombatanci, jesteście strażnikami pamięci. Strażnikami wartości. Spotkanie z Wami to wspaniała lekcja patriotyzmu. To przypomnienie wartości dla Polaków szczególnie ważnych, takich jak wierność, poczucie honoru, szacunek dla Narodu, oddanie dla sprawy. Wasz przykład umacnia wiarę w to, że zło – chociaż wydaje się wszechobecne – można pokonać. Trzeba tylko wspólnie działać i kierować się tymi samymi, szlachetnymi wartościami, trzeba kochać ojczyznę i jej służyć – mówił wicestarosta Marek Piorun w imieniu obecnych na spotkaniu przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz państwowych służb mundurowych.

– Dziękuję za wszystko, co dla nas robicie, za obecność i świadectwo, za wierność i służbę do końca – dodał wicestarosta.

Podczas uroczystości kombatanci oraz osoby, które wspierają organizacje kombatanckie, zostali uhonorowani Medalem Starosty Dzierżoniowskiego. Wyróżnienie to jest wyrazem wdzięczności za pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz zaangażowanie na rzecz społeczności kombatanckiej.

W tym roku odznaczenie to otrzymało 12 osób: Zdzisław Oleksiak, Janina Jarowicka, Barbara Cąpała, Stanisława Filozof, Tadeusz Czerwiński, Janina Rudnicka-Malusi, Maria Myślicka, Helena Ostrowska, Józef Wąchała, Jarosław Dąbrowski, Władysław Potocki i Ludmiła Błażejczyk.

W trakcie spotkania wicestarosta Marek Piorun otrzymał krzyż pamiątkowy przyznany przez kapitułę dla uczczenia 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Specjalne upominki odebrali też kombatanci, którzy ukończyli 90 lat.

Zaproszeni goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. „Pamięć, wdzięczność, szacunek” przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej w Dzierżoniowie z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie.

Organizatorem Powiatowego Dnia Kombatanta był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wraz z Zespołem Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/powiatowe-swieto-kombatantow-2.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl