2
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 20 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 21 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 21 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 24 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 25 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości2 godzin 22 minut 0 sekund temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”1 miesięcy 4 dni temu


REKLAMA

Historia, tradycja

Powiatowe obchody 100-lecia Niepodległości

Powiatowe obchody 100-lecia Niepodległości Historia, tradycja Powiat Dzierżoniowski

Mieszkańcy wszystkich gmin powiatu dzierżoniowskiego wspólnie świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Radosna uroczystość odbyła się 11 listopada w Dzierżoniowie.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości każda z gmin obchodziła u siebie. Później jednak mieszkańcy całego powiatu spotkali się na imprezie finałowej w Dzierżoniowie pod hasłem „100 lat Niepodległości – Święto Radości”. Inicjatorem idei wspólnego świętowania był starosta Janusz Guzdek.

– Raz w życiu obchodzi się 100 lat. Ten wyjątkowy dzień w naszej historii postanowiliśmy uczcić wspólnie – mówił w imieniu przedstawicieli gmin i powiatu dzierżoniowskiego starosta Janusz Guzdek. – To dzień wdzięczności dla tych, którzy walczyli o niepodległość, ale przede wszystkim radości z tego, że żyjemy w wolnym kraju. Cieszmy się, że to właśnie nam przypadło w udziale świętować tą piękną uroczystość.

Powiatowe obchody 11 listopada rozpoczęły się od otwarcia Mostu Niepodległości przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Następnie wszyscy udekorowani w biało-czerwone kotyliony, flagi, parasole i balony w barwnym pochodzie przemaszerowali do Rynku. Tam przy ul. Krasickiego została odsłonięta Mozaika Niepodległości upamiętniająca to wydarzenie.

Później był czas na okolicznościowy tort dla mieszkańców i patriotyczne występy – na scenie w dzierżoniowskim Rynku prezentowali się reprezentanci miast i gmin powiatu. Uroczystość zakończyło widowisko multimedialne przedstawiające najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

Idea spędzenia tego wyjątkowego czasu razem w radosnej atmosferze przyciągnęła wiele osób. Zachęcały też przygotowane dla mieszkańców atrakcje, które bez udziału i zaangażowania gmin i powiatu nie miałyby takiego rozmachu. Ziemia Dzierżoniowska pięknie oddała hołd Niepodległej.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/powiatowe-obchody-100-lecia-niepodleglosci.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl