2
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast0 miesięcy 2 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 5 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 9 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 16 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 17 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 19 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 25 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 25 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 27 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 30 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Powiat Dzierżoniowski

Powiat Dzierżoniowski: Grunt na własność krok po kroku

Powiat Dzierżoniowski: Grunt na własność krok po kroku Powiat Dzierżoniowski

Od 1 stycznia 2019 r. grunty zabudowane na cele mieszkaniowe, które były w użytkowaniu wieczystym, przeszły na własność. Z jakimi formalnościami wiąże się ta operacja? Ile można na niej zyskać?

Użytkownicy wieczyści stali się właścicielami gruntu z mocy prawa. W zasadzie nic nie muszą robić. Najpóźniej do końca br. otrzymają oficjalne potwierdzenie tego faktu na piśmie – z urzędu miasta lub gminy, jeśli właścicielem gruntu była gmina, lub ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, jeśli grunt należał do Skarbu Państwa.

Jeśli komuś zależy na czasie, może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia w terminie 4 miesięcy, natomiast gdy sprzedaje nieruchomość lub zaciąga kredyt hipoteczny, wtedy zaświadczenie otrzyma nawet w ciągu 30 dni. W przypadku wydania zaświadczenia na wniosek, trzeba zapłacić opłatę skarbową w wysokości 50 zł.

Które grunty przeszły na własność?
Ustawa z 5 października 2018 roku w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności dotyczy gruntów zabudowanych budynkami przeznaczonymi na cele mieszkaniowe, a konkretnie:
– budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi;
– budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (co najmniej połowa lokali to lokale mieszkalne);
– budynkami mieszkalnymi wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi, umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych.

Ile wynosi opłata przekształceniowa?
Otrzymanie własności gruntu nie następuje za darmo. Opłaty przekształceniowej nie należy się jednak obawiać. Jest ona równa opłacie rocznej z tytułu użytkowania wieczystego i może być spłacana przez 20 najbliższych lat, zawsze do końca marca. Wyjątkiem jest opłata za rok 2019 – może być wniesiona do 29 lutego 2020 r.

Można jednak zaoszczędzić, płacąc jednorazowo całą stawkę z góry. Ci, którzy zapłacą ją w 2019 roku, dostaną 60 procent zniżki, a w każdym kolejnym roku bonifikata będzie zmniejszana o 10 procent.

Zamiar wniesienia opłaty jednorazowej należy zgłosić na piśmie, po otrzymaniu zaświadczenia o przekształceniu gruntu. Po wniesieniu wszystkich opłat albo opłaty jednorazowej mieszkańcy otrzymają kolejne zaświadczenie – o całkowitej spłacie należności. Trzeba je wysłać do sądu razem z wnioskiem o wykreślenie odpowiedniego wpisu z księgi wieczystej.

Gdzie po bliższe informacje?
Sprawy związane z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na gruntach należących do Skarbu Państwa załatwiane są w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie, w Wydziale Geodezji, Katastru i Nieruchomości, który mieści się przy ul. Świdnickiej 38 – pokój nr 9 (tel. 74 832 52 19) oraz pokój nr 12 (tel. 74 832 36 65).

Więcej o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności
http://bip.pow.dzierzoniow.pl/pl/bip/organy_powiatu/urzad_starostwa/wydzialy/geodezja/glowna_sparwy/przeksztalceniaowna_sparwy/przeksztalcenia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl