Na sygnale

Pościg za pijanym złodziejem

Policja Infooo001

Dzierżoniowscy policjanci po szaleńczym pościgu zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który wcześniej dokonał kradzieży paliwa!

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali pijanego kierującego. Zanim jednak do tego doszło 27 latek był sprawcą kradzieży paliwa, nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał drogami naszego powiatu.

14 listopada około 3:30, dyżurny dzierżoniowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, iż kierowca volkswagena po zatankowaniu pojazdu na stacji paliw w Niemczy, bez uregulowania należności odjechał. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy otrzymali numery rejestracyjne pojazdu, sprawcy kradzieży. W trakcie dojazdu na miejsce zgłoszenia interwencji minęli się z samochodem o tych właśnie numerach. Funkcjonariusze zawrócili i natychmiast ruszyli w pościg. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne, dźwiękowe i łamiąc szereg przepisów uciekał ulicami Dzierżoniowa. W pewnym momencie zatrzymał się, jednak gdy policjantka wyszła z radiowozu, mężczyzna podjął ponownie próbę ucieczki. Zakończyła się ona dopiero w Piławie Górnej, gdzie mężczyzna został obezwładniony. Okazało się, że 27-letni złodziej, uciekinier był kompletnie pijany. Badanie alkomatem dało wynik 2,10 promila!

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl