Na sygnale

Policjantki dzierżoniowskiej drogówki zatrzymały pijanego kierowcę, który zbiegł z miejsca zdarzenia drogowego!

Policja1001

15 października doszło do zdarzenia drogowego w Bielawie na ulicy Parkowej. Sprawca zbiegł. Przybyłe na miejsce policjantki Wydziału Ruchu Drogowego podjęły natychmiastowe działania. Ustaliły dane kierującego, którego zatrzymały w miejscu zamieszkania. Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

15. października dyżurny bielawskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Bielawie na ul. Parkowej. Przybyłe na miejsce policjantki dzierżoniowskiej drogówki ustaliły, że kierujący pojazdem audi najechał na tył pojazdu skoda, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariuszki podjęły natychmiastowe działania mające na celu ustalenie danych sprawcy. Było to o tyle trudne, że użytkownikiem samochodu nie był jego właściciel. Zdecydowanie i szybkość działania przyniosły pożądany efekt. Policjantki dotarły do sprawcy zdarzenia, który był już w miejscu zamieszkania. Okazało się, że 45-latek jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem dało wynik 3,06 promila.

Dalsze ustalenia wykazały, że mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą obecnie śledczy Komisariatu Policji w Bielawie.

kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl