2
Fajnie że grają młodym składem tylko żeby nie skończyło się to spadkiem.
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na sobotni mecz Bielawianki Bielawa20 godzin 32 minut 58 sekund temu
Gratulacje Panie Bienias. Kawał dobrej roboty
Rychu skomentował(a) Weszliśmy w dorosłość ;)0 miesięcy 2 dni temu
Łukasz w styczniu zrezygnował i nie ma go w klubie od tego czasu.
Krzysiek skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 7 dni temu
Masakra się dziej i tyle. Pewnie zarząd do wyborów się szykuje. Zobaczymy ilu z zarządu będzie startować by na stołek wskoczyć.
Anonim skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
Co się dzieje w Lechii? Łukasz ogłosił stronę nieoficjalną... juniorzy odchodzą do Bielawianki. Zespół klejony na siłę. Nawet Borowy zagrał w sparingu Bielawianki. O co tu chodzi? Chcą kontrolowanie spuścić klub do IV ligi?
ja skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
PiSowski komisarzyna dalej z pijakiem trzyma
Anonim skomentował(a) 74. rocznica Powstania Warszawskiego0 miesięcy 13 dni temu
"kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich" - kradli rowery sędziom sprzed sądu? ;-) A tak na poważnie, to wiecie dlaczego jest taka plaga kradzieży zwłaszcza drobnych? Ano dlatego, że mamy głupi przepis prawny który stanowi że kradzież do kwoty bodaj około 800 złotych to wykroczenie a nie przestępstwo podczas gdy wyłudzenie nawet jednej złotówki to jest przestępstwo: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/16/wyludzenie-niskiej-kwoty/ Z tym, że jak udowodnia serię kradzieży to sumują szkody.
Grzesiek skomentował(a) Dwóch nieletnich będzie odpowiadać za liczne kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.0 miesięcy 16 dni temu
Proszę zainteresować się gościem który codziennie mimo zakazów jeździ ciągnikiem siodłowym z naczepą rano i popołudniu. Może ma specjalne pozwolenie ale w trosce o mieszczkańców ul. Okrzei oraz innych osób proszę to sprawdzić zanim się coś stanie. Zakaz to zakaz a on łamie przepisy w biały dzień.
Boję się o dziecko skomentował(a) Posterunku Policji w Piławie Górnej po remoncie0 miesięcy 19 dni temu
Dramat. Rozjebali ich jak rolnik gnój po polu.
Howard Web skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 21 dni temu
Kibice Lechii śmiali się że Bielawianka gra z wiochami, a teraz ta wiocha poniżyła ich na własnym boisku :D
kibice Lechii XD skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 24 dni temu


REKLAMA

Koncert

Piosenka na 100-lecie niepodległości

Siedem szkół wzięło udział w konkursie w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Uczcimy Ciebie piosenką”, którego gala odbyła się 23 kwietnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Piosenka Po

Konkurs zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie składał się z dwóch części. W pierwszym etapie uczniowie dzierżoniowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych śpiewali piosenki w różnych miejscach na terenie miasta, co spotkało się z entuzjazmem ze strony mieszkańców.

W drugim etapie te same utwory konkursowe zostały zaprezentowane podczas gali finałowej w sali koncertowej DOK. Każda szkoła miała za zadanie wykonanie dwóch utworów – patriotycznego i polskiego. W ten sposób dzieci i młodzież mogły wyrazić wdzięczność i radość z tego, że żyjemy wolnym kraju.

Występy oceniało jury w składzie: Alicja Hromada, Marzenna Lasota-Darowska oraz Anna Tabisz.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP nr 9, która wykonała utwory „Hej strzelcy wraz” oraz „Świat się kręci”. Nagrodą był czek na kwotę 1000 zł ufundowany przez Burmistrza Dzierżoniowa.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najwyższą ocenę jury zdobyło II Liceum Ogólnokształcące za wykonanie utworów „Cisza – modlitwa katyńska” oraz „Heniek”. Sponsorem nagrody – czeku o wartości 1000 zł – był Starosta Dzierżoniowski.

W konkursie przyznano również nagrodę publiczności, którą wyśpiewało II LO. Jej sponsorami – również czeku na kwotę 1000 zł – byli Jarosław Kresa, państwo Małgorzata i Piotr Samurajscy oraz Stowarzyszenie Nowoczesny Dzierżoniów.

Projekt został zrealizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego i Starosty Dzierżoniowskiego Janusza Guzdka. Organizatorzy zapowiadają, że konkurs odbędzie się również za rok i będzie związany ze świętami majowymi. Piosenka śpiewana na ulicach na stałe wpisze się więc w życie miasta.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/piosenka-na-100-lecie-niepodleglosci.html 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl