Dzierżoniów

Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1

Żagiew DzierżoniówDSC00470

zdjęcie poglądowe

W miniony weekend rozgrywano mecze 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. W meczu na szczycie Bór w wielkim stylu rozprawił się z Tęczą, a niesamowitą formę utrzymują zawodnicy z Kątów Wrocławskich. Ciekawie było także w Legnicy, gdzie jeden zawodnik zdobył… 19 bramek!

bartek - Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1

GOKiS nie zwalnia tempa! Tym razem, zespół prowadzony przez Alicję Łukasik, w polu pokonanych zostawił ekipę z Nowej Soli. Znów błysnął Jakub Ryba, zdobywca aż 9 bramek w tym meczu. Przyjezdni mieli wielkie problemy ze skutecznością, wobec czego w pierwszym kwadransie rzucili zaledwie jednego gola. Kąty Wrocławskie aktualnie mają tyle samo punktów, co druga w tabeli Żagiew, którą już w kolejny weekend podejmą na własnym parkiecie.

Sporych emocji dostarczył mecz Komprachcic z Obornikami Wielkopolskimi, gdzie o rozstrzygnięciu zadecydował dopiero konkurs rzutów karnych. Dość niespodziewanie 2 punkty zainkasowali miejscowi, którzy, mimo, że do przerwy przegrywali dwoma trafieniami, to zdołali doprowadzić do „siódemek” i tam byli bezbłędni. W ofensywie LKS brylował Krzysztof Juros, który 7 razy pokonywał bramkarza gości. Po przeciwnej stronie najskuteczniejszy był Jonasz Ratajczak (9 goli).

Żagiew bez większych problemów uporała się na własnej hali ze Śląskiem Wrocław. Mimo że przyjezdni byli groźni i na kwadrans przed końcem potrafili dojść MKS na jedną bramkę, dzierżoniowianie wykazywali się opanowaniem i dojrzałością gry, dzięki czemu zapisali ważne punkty na swoje konto. W młodej ekipie prowadzonej przez Tomasza Górecznego widać coraz więcej polotu oraz fantazji, które w sobotni wieczór wiele razy cieszyły oczy licznie zgromadzonej na trybunach publiczności. Miejscowych martwić może jedynie świetna dyspozycja aktualnego lidera – wydaje się, że to właśnie Bór będzie głównym rywalem Żagwi w walce o tryumf w lidze.

Niezłą dyspozycję utrzymuje Orlik Brzeg. Zespół z Opolszczyzny tym razem ograł Moto-Jelcza, tak naprawdę już w pierwszej połowie rozstrzygając losy pojedynku. Dzielnie w meczu ze Świebodzinem zaprezentował się beniaminek ze Swarzędza. Waleczni miejscowi do przerwy remisowali, jednak na początku drugiej części gry 3-bramkową przewagę zbudowali przyjezdni, którzy prowadzenia nie oddali już do końca.

W niedzielę miejsce miało starcie kolejki. Dwie ekipy z czołówki – Bór Oborniki oraz Tęcza –mierzyły się na hali tych pierwszych. O dziwo, spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg. Można rzec, że gospodarze przejechali się po szczypiornistach z Kościana, których wspierała przyjezdna grupa kibiców. Jak niemal zawsze, skutecznością imponował Szabat – 13 bramek. Pod batutą takiego zawodnika, w Obornikach zaczynają wierzyć w ogromny sukces, jakim byłoby wygranie ligi.

Niezwykle było w Legnicy – pod kilkoma względami. Tamtejsza Dziewiątka pogromiła outsidera rozrywek z Konina, zdobywając 43 bramki. Najciekawszy jest jednak fakt, że aż 19 z nich było autorstwa Wojciecha Szyby. Młody skrzydłowy imponował skutecznością. Ten wieczór był dla niego jednak szczególny z jeszcze jednego względu – podczas meczu oświadczył się swojej partnerce. W odpowiedzi usłyszał oczywiście „tak”, co po takim występie nie powinno nikogo dziwić. Szyba ponadto ustanowił klubowy rekord zdobytych bramek w meczu na poziomie seniorskiego szczypiorniaka.
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Trójka Nowa Sól 28:17 (15:8)
MKS Żagiew Dzierżoniów – Śląsk Wrocław Handball Team 32:24 (16:12)
LKS OSiR Komprachcice – SKF KPR Sparta Oborniki 23:23 (11:13) rzuty karne – 3:0
Moto-Jelcz Oława – SKS Orlik Brzeg 32:36 (14:21)
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – SSRiR Start Konin 43:24 (23:11)
UKS Lider Swarzędz – TS Zew Świebodzin 21:24 (12:12)
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie – MKS Tęcza Kościan 36:25 (19:13)

Bartłomiej Żygadło

Komentarze
  • Kibic.
    o 20:56

    Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl