Piłka ręczna

Piłka ręczna – podsumowanie 19. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1

Mecz żagiew Vs EUCO UKS Dziewiątka Legnica

W miniony weekend rozgrywano mecze 19. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. Padło w niej kilka niespodziewanych wyników – przegrały Kąty Wrocławskie i Tęcza Kościan. Blisko straty punktów był także lider.

bartek - Piłka ręczna – podsumowanie 19. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1

Niesamowicie w Kątach Wrocławskich zaprezentowali się przyjezdni z Brzegu. Orlik na dobrą sprawę już po 20 minutach zamknął rywalizację z rewelacją ligi – goście prowadzili wtedy 14:6. Miejscowi zdawali się być cieniem samych siebie. Lepiej zagrali dopiero po przerwie, ale nie byli w stanie zupełnie zniwelować przewagi Brzegu z pierwszej połowy. Orlik w kolejnym meczu podejmie Żagiew, a wobec ostatnich wydarzeń zdaje się, że będzie faworytem tej rywalizacji.

Sensacja z udziałem Moto-Jelcza. Skazywana na pożarcie przez będącą w wielkiej formie Tęczę Kościan ekipa, nie dość, że postawiła się faworyzowanemu rywalowi, to zdołała zgarnąć 3 punkty. Gospodarze lepiej weszli w mecz, już w początkowych minutach wypracowując sobie przewagę, którą dowieźli do przerwy. W drugiej odsłonie gry było bardzo podobnie – jednak Tęcza na 3 minuty przed końcem zdołała doprowadzić do wyrównania. Zdeterminowani oławianie nie wypuścili jednak wielkiej szansy z rąk i dzięki dwóm trafieniom w samej końcówce wygrali. Aż 12 bramek dla Moto-Jelcza zdobył Pavlo Loik.

Przełamanie w Dzierżoniowie, ale nie mogło być inaczej, bo na Dolny Śląsk przyjechał outsider z Konina. Mimo zdobycia 3 punktów, styl Żagwi nie był zanadto zachwycający. SSRiR walczył dzielnie, wobec czego przegrał – jakby to nie zabrzmiało – jedynie 10 bramkami. W ekipie Żagwi wystąpiło dwóch nowych zawodników: mający przeszłość w 1-ligowym ŚKPR Mateusz Piędziak oraz oraz Patryk Rogaczewski. Pod Górami Sowimi w dalszym ciągu trwają poszukiwania złotego środka i zbudowania zespołu na wzór wspaniałej ekipy, która przed nieco ponad dziesięcioma laty grała w 1. Lidze. Bez najmniejszych kłopotów zwycięstwo zanotowała także drużyna ze Świebodzina, która okazała się bezsprzecznie lepsza od OSiRu Komprachcice. Nie zawiedli również rycerze wiosny – UKS Trójka Nowa Sól, po fatalnej pierwszej rundzie, powstaje jak Feniks z popiołu. Podopieczni Bronisława Malego wygrali z Liderem Swarzędz i już zrównali się punktami ze Śląskiem Wrocław.

Bardzo gorąco było w Legnicy, gdzie Dziewiątka była bliska sprawienia sensacji i ogrania lidera z Oborników. Miejscowi nieźle zaczęli, ale to i tak zespół Artura Szabata udał się na przerwę prowadząc. Druga połowa z początku nie zapowiadała wielkich emocji – przyjezdni kontrowali grę, prowadząc już nawet różnicą 6 trafień. Miejscowi zwarli szyki i na 15 minut przed końcem wzięli się do odrabiania strat. Na 5 minut przed końcem doprowadzili do remisu, a co więcej – mieli nawet okazję na przełamanie rywala. Zwyciężyło jednak doświadczenie, bo ostatniego gola w meczu zdobył Adrian Uść i 3 punkty, można powiedzieć tradycyjnie, zawędrowały na konto Boru.

Wyniki:
UKS Lider Swarzędz – UKS Trójka Nowa Sól  20:26 (9:13)
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej BÓR Oborniki Śląskie  24:25 (9:13)
Moto-Jelcz Oława – MKS Tęcza Kościan 31:30 (17:15)
LKS OSiR Komprachcice – TS Zew Świebodzin 21:32 (10:17)
MKS Żagiew Dzierżoniów – SSRiR Start Konin 27:17 (14:6)
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – SKS Orlik Brzeg 21:25 (10:18)
Śląsk Wrocław Handball Team – SKF KPR Sparta Oborniki  (wynik przed weryfikacją, nieuprawniony zawodnik po stronie gospodarzy)

Bartłomiej Żygadło

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl