2
Skarpetko? Kibice Lechii to już przechodzą samych siebie :) Odchodzą wszyscy zawodnicy a napina się... "skarpeta". Dobrze się dzieję w Lechii, odchodzi kapitan ;)
Anonim skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa4 godzin 26 minut 12 sekund temu
Nie napinaj się tak skarpetko hihih
skarpetovsky skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 2 dni temu
Uuuu dzieje się w Lechii
Anonim skomentował(a) Odszedł Kapitan trzecioligowca z Dzierżoniowa0 miesięcy 2 dni temu
Brawo więcej takich akcji pora skończyć z napadamipomocniczki też powinny dostać po10 latek odosobnienia
Jola skomentował(a) Bielawscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do prokuratury sprawców rozboju0 miesięcy 20 dni temu
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.1 miesięcy 1 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany8 godzin 9 minut 0 sekund temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany15 godzin 35 minut 58 sekund temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 27 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 28 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 28 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Powiat Dzierżoniowski

Ostatnia sesja Rady Powiatu

Ostatnia sesja Rady Powiatu Powiat Dzierżoniowski Samorząd

Podsumowanie 4-letniej pracy Rady i Zarządu Powiatu było głównym punktem obrad ostatniej sesji Rady Powiatu V kadencji, która odbyła się 13 listopada.

W trakcie sesji radni podjęli ostatnie decyzje dotyczące przyjęcia zmian w uchwale budżetowej na rok 2018 oraz w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Dzierżoniowskiego.

Następnie działalność komisji stałych podsumowali ich przewodniczący: Komisji Rewizyjnej – Ewa Florczak, Komisji Edukacji i Kultury – Elwira Chamczyńska, Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego – Izabela Piwko-Zadrożna, a Komisji Ochrony Zdrowia, Spraw Społecznych, Sportu i Turystyki – Krzysztof Twardak.

W mijającej kadencji komisje stałe odbyły łącznie 195 posiedzeń, a Komisja Rewizyjna przeprowadziła 18 kontroli.

W dalszej części obrad starosta Janusz Guzdek omówił najistotniejsze zadania zrealizowane przez Zarząd Powiatu w latach 2014 – 2018.

– Naszym celem był rozwój. Zamierzaliśmy go osiągnąć przez pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje i realizację przypisanych nam zadań. Priorytetem była infrastruktura drogowa, oświata i służba zdrowia. Duży nacisk położyliśmy na ochronę środowiska – mówił starosta Janusz Guzdek. – Dziś możemy powiedzieć, że maksymalnie wykorzystaliśmy naszą szansę na rozwój. W minionej kadencji pozyskaliśmy rekordową kwotę blisko 48 milionów złotych, w tym aż 35 milionów złotych to środki Unii Europejskiej. To największa kwota od wejścia Polski do Unii. To było nasze 5 minut.

Starosta podkreślił, że realizacja wielu inwestycji odbyła się przy niezachwianiu stabilnej sytuacji finansowej powiatu. Pomimo zaciągnięcia kredytu na inwestycje w kwocie 3,4 mln zł dług powiatu został obniżony – na koniec 2014 roku wynosił 11,5 mln zł, a na koniec 2018 roku wyniesie 7 mln zł. Oznacza to, że nowa Rada Powiatu będzie miała możliwość dalszego rozwoju.

Działalność Rady Powiatu przedstawił jej przewodniczący Marian Kowal. W V kadencji odbyło się 49 sesji, radni podjęli 291 uchwał i rozpatrzyli 13 skarg.

Na koniec przewodniczący przekazał radnym podziękowania za samorządową służbę w latach 2014 – 2018. Sporo było też wyrazów wdzięczności pod adresem przedstawicieli gmin oraz pracowników Starostwa.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/ostatnia-sesja-rady-powiatu.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl