2
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 20 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 21 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 21 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 24 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 25 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 29 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości2 godzin 43 minut 55 sekund temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”1 miesięcy 4 dni temu


REKLAMA

Powiat Dzierżoniowski

Ostatnia sesja Rady Powiatu

Ostatnia sesja Rady Powiatu Powiat Dzierżoniowski Samorząd

Podsumowanie 4-letniej pracy Rady i Zarządu Powiatu było głównym punktem obrad ostatniej sesji Rady Powiatu V kadencji, która odbyła się 13 listopada.

W trakcie sesji radni podjęli ostatnie decyzje dotyczące przyjęcia zmian w uchwale budżetowej na rok 2018 oraz w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Dzierżoniowskiego.

Następnie działalność komisji stałych podsumowali ich przewodniczący: Komisji Rewizyjnej – Ewa Florczak, Komisji Edukacji i Kultury – Elwira Chamczyńska, Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego – Izabela Piwko-Zadrożna, a Komisji Ochrony Zdrowia, Spraw Społecznych, Sportu i Turystyki – Krzysztof Twardak.

W mijającej kadencji komisje stałe odbyły łącznie 195 posiedzeń, a Komisja Rewizyjna przeprowadziła 18 kontroli.

W dalszej części obrad starosta Janusz Guzdek omówił najistotniejsze zadania zrealizowane przez Zarząd Powiatu w latach 2014 – 2018.

– Naszym celem był rozwój. Zamierzaliśmy go osiągnąć przez pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje i realizację przypisanych nam zadań. Priorytetem była infrastruktura drogowa, oświata i służba zdrowia. Duży nacisk położyliśmy na ochronę środowiska – mówił starosta Janusz Guzdek. – Dziś możemy powiedzieć, że maksymalnie wykorzystaliśmy naszą szansę na rozwój. W minionej kadencji pozyskaliśmy rekordową kwotę blisko 48 milionów złotych, w tym aż 35 milionów złotych to środki Unii Europejskiej. To największa kwota od wejścia Polski do Unii. To było nasze 5 minut.

Starosta podkreślił, że realizacja wielu inwestycji odbyła się przy niezachwianiu stabilnej sytuacji finansowej powiatu. Pomimo zaciągnięcia kredytu na inwestycje w kwocie 3,4 mln zł dług powiatu został obniżony – na koniec 2014 roku wynosił 11,5 mln zł, a na koniec 2018 roku wyniesie 7 mln zł. Oznacza to, że nowa Rada Powiatu będzie miała możliwość dalszego rozwoju.

Działalność Rady Powiatu przedstawił jej przewodniczący Marian Kowal. W V kadencji odbyło się 49 sesji, radni podjęli 291 uchwał i rozpatrzyli 13 skarg.

Na koniec przewodniczący przekazał radnym podziękowania za samorządową służbę w latach 2014 – 2018. Sporo było też wyrazów wdzięczności pod adresem przedstawicieli gmin oraz pracowników Starostwa.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/ostatnia-sesja-rady-powiatu.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl