2
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 2 dni temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 2 dni temu
Żenada jak potraktowali kibiców!!! Najpierw plakaty porozwieszane po całym mieście informujące o meczu, a później jakieś dziwne zakazy. Policji było tyle że mogliby na pewno zabezpieczyć nie jeden mecz na szczycie w ekstraklasie, a nie byli w stanie zabezpieczyć meczu czwartoligowego. Szok!! Mało tego, na miejscu zjawiła się pani która dowodzila tym całym zamieszaniem i zgodziła się na wpuszczanie 10 osób które miały być w formie ochrony ( dostali kamizelki) , szkoda tylko że wśród tycz dziesięciu osób były to osoby z Wałbrzycha. Ciekawe w jaki sposób nowy prezes zrekompensuje to kibica.
Kibic skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 2 dni temu
Ciekawe czy zrobi druzyne Bielawianki czy dalej bedzie to zaplecze Lechii
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 5 dni temu
Dobry wybór !
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 5 dni temu
Wreszcie nie ma sztuki Czesia !!! Mimo że jest Hałka nic się nie zmienia. Dalej będą rządzić te same osoby z drugiej linii ...POWODZENIA
kibic skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 5 dni temu
wyjebcie tego Markowskiego
Kibic Bielawy skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 5 dni temu
Czas pokaże czy to dobry wybór.
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 5 dni temu
Oby na plus dla Bielawianki
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 5 dni temu
Ach ta nasza dzierżoniowska młodzież
Klo skomentował(a) 107. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie – 10.03.2019.0 miesięcy 13 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Dzierżoniów

Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie

Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie Dzierżoniów Historia, tradycja News Powiat Dzierżoniowski Religia  Dzierżoniów

6 stycznia 2019 roku, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami. W Dzierżoniowie po raz siódmy.

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!” / Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r. Motywem przewodnim najbliższego Orszaku Trzech Króli była zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc. – czytamy w serwisie orszak.org. Orszak Trzech Króli – tłumaczą organizatorzy – jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. To oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Orszak tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowe i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki. W orszaku Trzech Króli chodzi o wspólne, rodzinne przeżycie radości; razem z magami ze Wschodu poszukujemy dzieciątka, razem dzielimy radość. Z postawy nie pychy, nie zarozumialstwa, ale pewnego ukorzenia się powinniśmy czerpać siłę, moc nadziei, by zmieniać siebie i całe nasze otoczenie na lepsze – mówi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, z każdej dzierżoniowskiej parafii, wyruszyliśmy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny, naszego miasta oraz odnowy serca każdego z nas. Trzej Królowie wraz ze swoimi orszakami w drodze do Stajenki spotkali się w kościele pw. Maryi Matki Kościoła, gdzie wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Męskiego Zespołu Śpiewaczego „CORD” z Piławy Dolnej oraz obejrzeli przygotowane przez uczniów II LO prezentację multimedialną o „Narodzeniu Chrystusa”. A w niej między innymi Walka Dobra ze Złem – diabły próbują nas przekonać, abyśmy nadal trwali w naszych grzechach, nie pracowali nas sobą, odrzucili postanowienia poprawy i zaniedbali spowiedź. Na szczęście, Aniołowie zwyciężą! Chóry Anielskie – to oni zwiastują dobrą nowinę Pasterzom oraz mieszkańcom naszego miasta, z którymi „przekroczymy próg nadziei” na Rynku Dzierżoniowskim, by pokłonić się Nowonarodzonemu Bogu w ubogiej Stajence.

Po występie prowadzeni Gwiazdą Betlejemską, wraz z naszymi duszpasterzami udaliśmy się w barwnym korowodzie do Szopki Bożonarodzeniowej, śpiewając wspólnie kolędy i pastorałki. Trzej Królowie po przyjściu do szopki kolędując wraz ze swoimi orszakami złożyli Dzieciątku dary: złoto, mirrę i kadzidło. Rolę Świętej Rodziny odegrała rodzina państwa Markulak – Magdaleny i Grzegorza oraz ich dzieci – synka Filipka, który wcielił się w rolę Jezuska i jego rodzeństwo Poli i Natana wraz z kuzynką Mają w roli aniołków. Rolę królów przyjęli panowie Wojciech Chlipała, Tomasz Ligięza i Leszek Parciej. Licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta biorący udział w korowodzie dali świadectwo wiary, modlitwy, apostolstwa i zaangażowania wielu ludzi dobrej woli. I co ważne w tym roku, po raz kolejny w takim rozmiarze, w lokalnej przestrzeni medialnej, pojawiła się wyraźna informacja o ewangelizacji, apostolstwie i potrzebie wyrażania wiary przez chrześcijan. Jestem przekonany, że wzorem błogosławionego Jerzego Popiełuszki zło zwyciężymy dobrem. Myślę, że i my potrafimy zmienić swoją drogę życia i zaprosić do współuczestnictwa w niej ludzi z prawymi sumieniami, którym zależy na Panu Bogu, dobru wspólnym, na człowieku, na narodzie i którzy dbają o suwerenność swojego państwa. I aby otworzyła nam oczy pozwalając dostrzec, że są moce i siły, które wbrew działaniom agresywnej totalnej opozycji destabilizującej Polskę, mogą ocalić naszą ukochaną Ojczyznę, naszą narodową tożsamość oraz umocnić chrześcijańskie korzenie Polski. Pamiętajmy, że 2019 rok będzie rokiem podwójnych wyborów – europejskich i parlamentarnych – który może ukształtować polską scenę polityczną na najbliższe lata. Będzie też rokiem rozpoczęcia kampanii prezydenckiej. To sporo jak na jeden rok, dobrze wiemy kto dzisiaj w Polsce rządzi i kto ma szansę na kontynuowanie władzy, jednak może się zdarzyć, że nastąpi zmiana i to będzie zmiana wyłącznie na najgorsze. Na szczęście nie jest to takie łatwe i oczywiste, aby prognoza spełniła się, niemniej warto się przygotować i do walki i do nieuniknionych porażek, kto wie czy nie przegranych bitew.

Orszak Trzech Króli na trwałe wpisał się w kalendarz uroczystości w naszym mieście. Razem z procesją Drogi Krzyżowej, Bożego Ciała, Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Marszu dla Życia i Rodziny, uroczystości mijającej 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz licznych świąt państwowych i przedsięwzięć społecznych – tworzy tradycję miasta – dając świadectwo polskości tych ziem. Można dodać, że sukces orszaku jest wynikiem m.in. tego, że ma on jasny przekaz: Idziemy do stajenki, pokłonić się Jezusowi. Bardzo ważne jest, że orszak jest apolityczny i ma pozytywny przekaz. Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że ze świeczką można było szukać przedstawicieli władz i radnych samorządu miasta (obecny był tylko jeden radny powiatowy). Odnoszę wrażenie, że perspektywa pięcioletniej kadencji już spowodowała oderwanie się samorządowców od swoich wyborców. Przypomną sobie o nas za pięć lat i ponownie będą nas mamić obietnicami i swoimi rzekomo chrześcijańskimi korzeniami, patriotyzmem, wierności tradycji, dbaniem o dobro wspólne i prospołecznym programem.

Kazimierz M. Janeczko


Galeria - Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie Dzierżoniów


Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów Orszak Trzech Króli 2019 w Dzierżoniowie | Dzierżoniów
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl