News

Opiekunka do osób starszych w Niemczech – najczęstsze schorzenia seniorów

Opieka nad starszymi w Niemczech zawsze będzie dotyczyła osób z różnymi schorzeniami. Dzieje się tak, ponieważ nie ma sensu opiekować się osobą całkowicie zdrową, która doskonale radzi sobie w życiu. Osoby starsze cierpią jednak najczęściej na kilka najpopularniejszych schorzeń. Przedstawiamy tekst opisujący choroby, z którymi przyjdzie ci się mierzyć, wykonując pracę opiekunki osób starszych.

opiekunkaosobstarszychniemcy - Opiekunka do osób starszych w Niemczech - najczęstsze schorzenia seniorów

Choroby otępienne

Do chorób otępiennych możemy zaliczyć wiele schorzeń, na które cierpią seniorzy. Należy do nich między innymi demencja i Alzheimer. Te dwie choroby utożsamia się i łączy ze sobą, jednak nie muszą one występować równolegle i mają zasadniczo inne objawy oraz przyczyny. Demencja to w zasadzie nie jest jedna choroba, to tzw. termin parasolowy, który łączy ze sobą wiele schorzeń podobnych, opierających się na zaburzeniach myślenia oraz pamięci. Alzheimer prowadzi do totalnego otępienia umysłowego i niepełnosprawności fizycznej. Praca opiekunki w Niemczech nad osobą z chorobami otępiennymi nie należy do najłatwiejszych. Trzeba zmagać się zarówno z problemami z ruchem, jak i wyrażaniem myśli przez seniora. Aby poznać szczegóły ofert pracy – opiekunka osób starszych w Niemczech wejdź na: https://laxocare.pl

Cukrzyca

Cukrzyca występuje bardzo często wśród osób po 65 roku życia. Częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Jest związana zarówno z procesem starzenia się organizmu, a tym samym insulinoodpornością, ale nie bez znaczenia jest również tryb życia. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na występowanie cukrzycy w wieku starczym to nadwaga oraz otyłość. Seniorzy nie zażywają odpowiedniej ilości ruchu, a ich dieta może być pełnowartościowa. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech może wymagać od opiekunki dla osób starszych dbania o osoby z cukrzycą. Warto więc dowiedzieć się jak najwięcej o danej chorobie.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Opieka nad starszymi wymagać będzie bardzo często pomocy w poruszaniu się. Choroby zwyrodnieniowe stawów to najczęstsze przyczyny niepełnosprawności osób w wieku starczym. Objawia się ona bólem, a po nadwyrężeniu może wystąpić opuchlizna lub zaczerwienienie. Zadaniem opiekunki do osób starszych jest zadbanie o odpowiednią dawkę ruchu, przy jednoczesnym uważaniu na to, aby nie przeciążać.

Nietrzymanie moczu

Problemy z układem moczowym to bardzo często spotykane schorzenia wśród osób starszych. Mogą pojawiać się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jednak wynikają z innych przyczyn. U kobiet podstawą może być rozluźnienie mięśni, spowodowane wiekiem oraz przebytymi porodami. A u mężczyzn może powodować je przede wszystkim prostata.

Praca opiekunki do osób starszych w Niemczech wymagać będzie rozeznania w tym, jakie choroby ma podopieczny. Duża część zadań opiekunki do osób starszych polega na wspomaganiu seniora w tych chorobach. Dbanie o to, aby podopieczny zażywał leki, odpowiednio się odżywiał i odbywał wizyty kontrolne to podstawa obowiązków każdej opiekunki.

Komentarze
  • Krystyna
    o 08:17

    Mój podopieczny ma Alzheimera, już ma 85 lat także inne choroby też się go czepiają. Ale jest to sympatyczny starszy pan. Na początku się bałam wyjechać do Niemiec do pracy, ale była okazja, że w laxo care szukali opiekunek i zdecydowałam się , już się przyzwyczaiłam do pracy i swoich obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl