2
ło panie, ale lanie
Anonim skomentował(a) Lechia zebrała baty w Bielsku … [1 video + 43 foto]12 godzin 29 minut 1 sekund temu
Brawo drużyna
Anonim skomentował(a) Przebudzenie Bielawianki Bielawa0 miesięcy 2 dni temu
Bardzo dobre sędziowanie na turnieju, pozdrawiam
Xyz skomentował(a) IV Memoriał Oskara Plinty – podsumowanie0 miesięcy 15 dni temu
I znowu w plecy
Marek skomentował(a) Sobota: mecz Bielawianka – Polonia Świdnica0 miesięcy 16 dni temu
Chciałbym aby Lechia spadła, IV liga z Lechią, Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Świdnica zapowiada się ciekawie. ps. kibice Lechii bez spiny to nie jest atak
Bielawianka skomentował(a) Porażka Lechii Dzierżoniów 0:10 miesięcy 19 dni temu
Oho, zaczęliśmy się podpisywać. Skąd my to znamy?:)
Widzę skomentował(a) Sukces Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego!0 miesięcy 20 dni temu
Będzie sieka na wyborach. Stawiam na drugą turę Rak kontra Łyżwa
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 26 dni temu
Kandydat jednocześnie popierany przez PIS i OBS? To niezgodne z naturą. To tak jakby kogoś popieralo i PiS i PO jednocześnie. Więc coś z tym PIS w Bielawie jest nie tak. To PIS tylko z nazwy. Taka wydmuszka.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Jestem za!
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kurcze, może być ciekawie.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu


REKLAMA

Powiat Dzierżoniowski

Obradowała komisja bezpieczeństwa

Ocena stanu bezpieczeństwa od początku 2018 roku oraz przygotowanie powiatowych służb do okresu wakacyjnego – to główne tematy, którymi zajmowała się Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku na posiedzeniu 20 czerwca.

Obradowała komisja bezpieczeństwa Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Wzięli w nim udział przedstawiciele powiatowych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli, delegaci Rady Powiatu oraz wójtowie i burmistrzowie gmin, a przewodniczył starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek.

Bezpieczeństwo w powiecie

W pierwszej części spotkania przedstawiciele straży pożarnej, inspekcji sanitarnej, weterynarii, nadzoru budowlanego, służby drogowej, sądu, prokuratury rejonowej i aresztu śledczego przedstawili informacje o działalności swoich jednostek w okresie styczeń – maj 2018 roku. Z wystąpień wynikało, że minione miesiące były w naszym powiecie bezpieczne.

Wiesława Bronowicka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie zwróciła uwagę na temat szczepień ochronnych dzieci, w związku z tym, że różne kraje wprowadzają ograniczenia dla dzieci nieszczepionych, by chronić pozostałe. Obecnie poziom szczepień wynosi u nas 90 procent, co daje gwarancję bezpieczeństwa.

Czesław Barwicki, Powiatowy Lekarz Weterynarii, zwrócił uwagę na zagrożenie wystąpienia na naszym terenie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Choroba ta dynamicznie się rozprzestrzenia. Nie jest ona groźna dla ludzi, ale stwarza zagrożenie dla trzody chlewnej i powoduje straty ekonomiczne.

Tomasz Fedorszczak, Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie, poinformował natomiast, że o ile klasyczna przestępczość kryminalna spada, to ta w cyberprzestrzeni znacząco rośnie. Ostrzegał przed otwieraniem plików nieznanego pochodzenia, które może sparaliżować pracę na długi czas.

Bezpieczne wakacje

Następnie obecni na spotkaniu przedstawiciele służb, inspekcji i straży oraz wójtowie i burmistrzowie gmin omówili działania podejmowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Dotyczą one m.in. organizacji czasu wolnego dla dzieci, bezpieczeństwa w miejscach letniego wypoczynku, na akwenach wodnych, na placach zabaw oraz na imprezach masowych w okresie letnim.

Na koniec starosta przekazał podziękowania dla aresztu śledczego za nieodpłatną pracę skazanych na rzecz społeczeństwa naszego powiatu, do której każdego dnia jest oddelegowanych ok. 80 osób. Podziękował również za wszelkie działania, które wpływają na dobry poziom bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Kolejne posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zaplanowano na listopad.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/obradowala-komisja-bezpieczenstwa.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl