Dzierżoniów

Obowiązek wykonany

Piłka Ręczna żagiew 9gru18a18

Żagiew nie ma już żadnego marginesu błędu – 3 punkty w starciu ze Swarzędzem były obowiązkiem. Podopiecznym trenera Górecznego udało się z niego wywiązać. W końcu bardzo dobrze w ataku zagrał Robert Szuszkiewicz, a jego wysoka forma może cieszyć przed starciem z liderem rozgrywek.

bartek - Obowiązek wykonany
Każdy inny wynik niż pewna wygrana z beniaminkiem, dla dzierżoniowian byłby zawodem oraz sygnałem ostrzegawczym przed starciem z Borem. Wynik spotkania otworzył niezwodny Mateusz Błażkiewicz. Kolejne dwie bramki dla przyjezdnych zdobywali Antosik oraz Piróg. Swarzędz poważniejszy opór stawiał do 20 minuty.

Końcówka pierwszej połowy już zdecydowanie należała do ekipy z Dolnego Śląska – w ciągu 10 minut rzuciła ona 7 bramek, kapitulując zaledwie dwukrotnie. Na przerwę Żagiew zeszła prowadząc 15:8.

Wobec takiego obrotu wydarzeń, druga połowa miała być jedynie formalnością. W dodatku, zaczęła się ona dla dzierżoniowian w sposób wymarzony – szybkie 4 trafienia Matlęgi, Szuszkiewicza oraz Piróga sprawiły, że było już 19:8. Miejscowi byli do tej pory jedynie tłem dla szczypiornistów aspirujących do awansu o klasę wyżej.

Niestety, między 40. a 50. minutą spotkania wśród przyjezdnych nastąpił mały przestój, a do roboty wzięli się zawodnicy UKS. W ciągu 8 minut, rzucili oni aż 8 bramek – Żagiew odpowiedziała tylko trzema trafieniami i jedenastobramkowa przewaga stopniała do pięciu goli.

Na szczęście w samej końcówce skutecznością znów imponował Szuszkiewicz, a swoje trafienia dołożyli także Galik i Kuciński, przez co udało się nieco podreperować wynik. Warto zaznaczyć również, że wiele razy szwankowała celność i koncentracja, w wyniku czego Żagiew zmarnowała wiele stuprocentowych sytuacji. MKS wygrał 31:23.

Teraz misja – ograć lidera. Już w najbliższą sobotę wielkie starcie w Obornikach Śląskich, gdzie pierwszy w ligowej stawce Bór podejmie Żagiew. Dzierżoniowianie jako jedyni byli w stanie pokonać w tym sezonie zespół Artura Szabata – przed własną publicznością MKS wygrał aż 34:27. Na hit wybiera się grupa kibiców z Dzierżoniowa – jeśli zawodnicy dostosują się do poziomu dopingu, porażka będzie niemożliwa.

UKS Lider Swarzędz 23:31 (8:15) MKS Żagiew Dzierżoniów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl