2
Fajnie że grają młodym składem tylko żeby nie skończyło się to spadkiem.
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na sobotni mecz Bielawianki Bielawa20 godzin 32 minut 9 sekund temu
Gratulacje Panie Bienias. Kawał dobrej roboty
Rychu skomentował(a) Weszliśmy w dorosłość ;)0 miesięcy 2 dni temu
Łukasz w styczniu zrezygnował i nie ma go w klubie od tego czasu.
Krzysiek skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 7 dni temu
Masakra się dziej i tyle. Pewnie zarząd do wyborów się szykuje. Zobaczymy ilu z zarządu będzie startować by na stołek wskoczyć.
Anonim skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
Co się dzieje w Lechii? Łukasz ogłosił stronę nieoficjalną... juniorzy odchodzą do Bielawianki. Zespół klejony na siłę. Nawet Borowy zagrał w sparingu Bielawianki. O co tu chodzi? Chcą kontrolowanie spuścić klub do IV ligi?
ja skomentował(a) Lechia: Falstart na początek [1 video + 33 foto]0 miesięcy 10 dni temu
PiSowski komisarzyna dalej z pijakiem trzyma
Anonim skomentował(a) 74. rocznica Powstania Warszawskiego0 miesięcy 13 dni temu
"kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich" - kradli rowery sędziom sprzed sądu? ;-) A tak na poważnie, to wiecie dlaczego jest taka plaga kradzieży zwłaszcza drobnych? Ano dlatego, że mamy głupi przepis prawny który stanowi że kradzież do kwoty bodaj około 800 złotych to wykroczenie a nie przestępstwo podczas gdy wyłudzenie nawet jednej złotówki to jest przestępstwo: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/16/wyludzenie-niskiej-kwoty/ Z tym, że jak udowodnia serię kradzieży to sumują szkody.
Grzesiek skomentował(a) Dwóch nieletnich będzie odpowiadać za liczne kradzieże i włamania przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.0 miesięcy 16 dni temu
Proszę zainteresować się gościem który codziennie mimo zakazów jeździ ciągnikiem siodłowym z naczepą rano i popołudniu. Może ma specjalne pozwolenie ale w trosce o mieszczkańców ul. Okrzei oraz innych osób proszę to sprawdzić zanim się coś stanie. Zakaz to zakaz a on łamie przepisy w biały dzień.
Boję się o dziecko skomentował(a) Posterunku Policji w Piławie Górnej po remoncie0 miesięcy 19 dni temu
Dramat. Rozjebali ich jak rolnik gnój po polu.
Howard Web skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 21 dni temu
Kibice Lechii śmiali się że Bielawianka gra z wiochami, a teraz ta wiocha poniżyła ich na własnym boisku :D
kibice Lechii XD skomentował(a) Przegrana 10:0 Lechii w meczu kontrolnym0 miesięcy 24 dni temu


REKLAMA

Powiat Dzierżoniowski

O szpitalu na sesji Rady Powiatu

Z sytuacją Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie wobec nowych wyzwań, przed jakimi stoi placówka, zapoznali się radni powiatowi podczas sesji 24 kwietnia.

Sesja Szpital (1)

Przedstawiając informację o działalności NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie sp. z o.o., prezes jednostki Maciej Smolarz skupił się na dwóch aspektach.

Pierwszy to włączenie placówki do ogólnopolskiej sieci szpitali. Nasz szpital funkcjonuje w sieci od 1 października 2017 roku, co wiąże się z nowym systemem finansowania świadczeń medycznych – rozliczanie odbywa się w formie ryczałtowej, a nie za każde świadczenie osobno.

– Zmiana ta spowodowała znaczne trudności w bilansowaniu się szpitali spowodowane niefinansowaniem przez NFZ świadczeń wykonanych ponad 100 procent ryczałtu, czyli tzw. nadwykonań – mówił prezes Maciej Smolarz.

Drugi problem dotyczący większości szpitali to dostosowanie do ustawowych wymogów, które wiąże się z koniecznymi nakładami na inwestycje. Również nasz szpital, mimo prowadzonych od lat modernizacji i realizowania planu dostosowawczego, ciągle ma do wykonania listę zadań wskazanych przez Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Zarząd Powiatu zadeklarował, że w najbliższych latach będzie wspierał finansowo realizację inwestycji mających wpływ na bezpieczeństwo pacjentów.

W dalszej części obrad radni powołali Komisję Statutową Rady Powiatu, która będzie pracowała nad dostosowaniem statutu do nowych przepisów. W jej skład weszli: Wacław Dziendziel – przewodniczący, Marian Kowal i Krzysztof Nawrot. Poza tym radni wprowadzili zmiany do budżetu na 2018 rok oraz do Wieloletniej Prognozy Finansowej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl