2
Mój podopieczny ma Alzheimera, już ma 85 lat także inne choroby też się go czepiają. Ale jest to sympatyczny starszy pan. Na początku się bałam wyjechać do Niemiec do pracy, ale była okazja, że w laxo care szukali opiekunek i zdecydowałam się , już się przyzwyczaiłam do pracy i swoich obowiązków.
Krystyna skomentował(a) Opiekunka do osób starszych w Niemczech – najczęstsze schorzenia seniorów0 miesięcy 15 dni temu
Super impreza
Kibic skomentował(a) 4 etap CCC Tour Grody Piastowskie – zamknięte drogi w Dzierżoniowie1 miesięcy 8 dni temu
Żenada
Anonim skomentował(a) Karne do poprawy1 miesięcy 17 dni temu
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast1 miesięcy 30 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 2 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 6 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala2 miesięcy 13 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”2 miesięcy 14 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 15 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany2 miesięcy 21 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Edukacja

O oświacie na sesji Rady Powiatu

O oświacie na sesji Rady Powiatu Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Z sytuacją w szkolnictwie zapoznali się radni powiatowi podczas sesji, która odbyła się 23 października. Uhonorowano także laureatów plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018”.

O oświacie na sesji Rady Powiatu Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Na początku sesji przewodniczący Rady Powiatu Marian Kowal i starosta Janusz Guzdek wręczyli gratulacje dla najpiękniejszych obiektów w regionie odkrytych na terenie naszego powiatu w 9. edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018” organizowanego przez „Gazetę Wrocławską” pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego. W kategorii Agroturystyka Roku zwyciężyło gospodarstwo „Marianówek” z Dobrocina – gratulacje zostały przekazane właścicielom, państwu Sylwii i Krzysztofowi Ostrowskim. Natomiast w kategorii Atrakcja Turystyczna Roku II miejsce zajęło Arboretum w Wojsławicach prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski. Gratulacje odebrała Hanna Grzeszczak-Nowak, zastępca dyrektora Ogrodu Botanicznego.

Poza tym wręczono stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach programu stypendialnego „Złoty Talent” za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018.
Zobacz, kto otrzymał stypendium „Złoty Talent”

Następnie sytuację w oświacie przedstawiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Ze względu na kończącą się kadencję obecnej rady sporo było podsumowań, ale też wniosków na przyszłość.

– Lata 2014 – 2018 były dla edukacji w powiecie dzierżoniowskim czasem korzystnych zmian i przychylności organu prowadzącego. Dobro szkół i placówek oświatowych zawsze stało na pierwszym miejscu pomimo zwiększających się z roku na rok wydatków oświatowych. Postawiono na rozwój i pozyskiwanie środków pozabudżetowych przeznaczonych na poprawę jakości i warunków kształcenia. Udało się zrobić wiele i wszyscy mamy powody do dumy, bo nasze szkoły wypiękniały, zostały wyposażone w nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie korzystają z wielu ciekawych zajęć i szkoleń – mówiła Alicja Hromada.

Podczas wystąpienia dyrektor Wydziału Edukacji przypomniała, że od 2008 roku nie było zmian w sieci szkół mimo malejącej liczby uczniów (od 2013 roku spadła o 485 osób) i obniżanej w ślad za tym subwencji oświatowej. Pojemna sieć pomoże Powiatowi Dzierżoniowskiemu pomieścić podwójny rocznik klas pierwszych, który w przyszłym roku trafi do szkół średnich – na skutek reformy szkolnictwa w Polsce do szkół powiatowych przyjdą uczniowie kończący likwidowane gimnazja oraz pierwsi absolwenci klas ósmych szkół podstawowych. Ale sytuacja stwarzająca nadzieję na wypełnienie malejących liczebnie szkół będzie trwała jedynie trzy-cztery lata. Po tym okresie problem niżu demograficznego wróci i zmiany w sieci będą nieuniknione.

W części roboczej sesji radni podjęli kilka uchwał, m.in. w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok oraz w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Dzierżoniowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”. Rada Powiatu przyjęła także „Strategię Rozwoju Sudety 2030”, co umożliwi skuteczniejsze ubieganie się o środki finansowe dla południowej i zachodniej części Dolnego Śląska w latach 2021 – 2027.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/o-oswiacie-na-sesji-rady-powiatu.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl