2
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie14 godzin 48 minut 49 sekund temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie23 godzin 37 minut 55 sekund temu
Żenada jak potraktowali kibiców!!! Najpierw plakaty porozwieszane po całym mieście informujące o meczu, a później jakieś dziwne zakazy. Policji było tyle że mogliby na pewno zabezpieczyć nie jeden mecz na szczycie w ekstraklasie, a nie byli w stanie zabezpieczyć meczu czwartoligowego. Szok!! Mało tego, na miejscu zjawiła się pani która dowodzila tym całym zamieszaniem i zgodziła się na wpuszczanie 10 osób które miały być w formie ochrony ( dostali kamizelki) , szkoda tylko że wśród tycz dziesięciu osób były to osoby z Wałbrzycha. Ciekawe w jaki sposób nowy prezes zrekompensuje to kibica.
Kibic skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie23 godzin 45 minut 26 sekund temu
Ciekawe czy zrobi druzyne Bielawianki czy dalej bedzie to zaplecze Lechii
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Dobry wybór !
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Wreszcie nie ma sztuki Czesia !!! Mimo że jest Hałka nic się nie zmienia. Dalej będą rządzić te same osoby z drugiej linii ...POWODZENIA
kibic skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
wyjebcie tego Markowskiego
Kibic Bielawy skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Czas pokaże czy to dobry wybór.
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 4 dni temu
Oby na plus dla Bielawianki
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 4 dni temu
Ach ta nasza dzierżoniowska młodzież
Klo skomentował(a) 107. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie – 10.03.2019.0 miesięcy 12 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Edukacja

O oświacie na sesji Rady Powiatu

O oświacie na sesji Rady Powiatu Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Z sytuacją w szkolnictwie zapoznali się radni powiatowi podczas sesji, która odbyła się 23 października. Uhonorowano także laureatów plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018”.

O oświacie na sesji Rady Powiatu Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Na początku sesji przewodniczący Rady Powiatu Marian Kowal i starosta Janusz Guzdek wręczyli gratulacje dla najpiękniejszych obiektów w regionie odkrytych na terenie naszego powiatu w 9. edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018” organizowanego przez „Gazetę Wrocławską” pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego. W kategorii Agroturystyka Roku zwyciężyło gospodarstwo „Marianówek” z Dobrocina – gratulacje zostały przekazane właścicielom, państwu Sylwii i Krzysztofowi Ostrowskim. Natomiast w kategorii Atrakcja Turystyczna Roku II miejsce zajęło Arboretum w Wojsławicach prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski. Gratulacje odebrała Hanna Grzeszczak-Nowak, zastępca dyrektora Ogrodu Botanicznego.

Poza tym wręczono stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach programu stypendialnego „Złoty Talent” za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018.
Zobacz, kto otrzymał stypendium „Złoty Talent”

Następnie sytuację w oświacie przedstawiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Ze względu na kończącą się kadencję obecnej rady sporo było podsumowań, ale też wniosków na przyszłość.

– Lata 2014 – 2018 były dla edukacji w powiecie dzierżoniowskim czasem korzystnych zmian i przychylności organu prowadzącego. Dobro szkół i placówek oświatowych zawsze stało na pierwszym miejscu pomimo zwiększających się z roku na rok wydatków oświatowych. Postawiono na rozwój i pozyskiwanie środków pozabudżetowych przeznaczonych na poprawę jakości i warunków kształcenia. Udało się zrobić wiele i wszyscy mamy powody do dumy, bo nasze szkoły wypiękniały, zostały wyposażone w nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie korzystają z wielu ciekawych zajęć i szkoleń – mówiła Alicja Hromada.

Podczas wystąpienia dyrektor Wydziału Edukacji przypomniała, że od 2008 roku nie było zmian w sieci szkół mimo malejącej liczby uczniów (od 2013 roku spadła o 485 osób) i obniżanej w ślad za tym subwencji oświatowej. Pojemna sieć pomoże Powiatowi Dzierżoniowskiemu pomieścić podwójny rocznik klas pierwszych, który w przyszłym roku trafi do szkół średnich – na skutek reformy szkolnictwa w Polsce do szkół powiatowych przyjdą uczniowie kończący likwidowane gimnazja oraz pierwsi absolwenci klas ósmych szkół podstawowych. Ale sytuacja stwarzająca nadzieję na wypełnienie malejących liczebnie szkół będzie trwała jedynie trzy-cztery lata. Po tym okresie problem niżu demograficznego wróci i zmiany w sieci będą nieuniknione.

W części roboczej sesji radni podjęli kilka uchwał, m.in. w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok oraz w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Dzierżoniowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”. Rada Powiatu przyjęła także „Strategię Rozwoju Sudety 2030”, co umożliwi skuteczniejsze ubieganie się o środki finansowe dla południowej i zachodniej części Dolnego Śląska w latach 2021 – 2027.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/o-oswiacie-na-sesji-rady-powiatu.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl