2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 6 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 5 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 5 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 1 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 2 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 2 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 5 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 6 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 10 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 10 dni temu


REKLAMA

Edukacja

O oświacie na sesji Rady Powiatu

O oświacie na sesji Rady Powiatu Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Z sytuacją w szkolnictwie zapoznali się radni powiatowi podczas sesji, która odbyła się 23 października. Uhonorowano także laureatów plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018”.

O oświacie na sesji Rady Powiatu Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Na początku sesji przewodniczący Rady Powiatu Marian Kowal i starosta Janusz Guzdek wręczyli gratulacje dla najpiękniejszych obiektów w regionie odkrytych na terenie naszego powiatu w 9. edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018” organizowanego przez „Gazetę Wrocławską” pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego. W kategorii Agroturystyka Roku zwyciężyło gospodarstwo „Marianówek” z Dobrocina – gratulacje zostały przekazane właścicielom, państwu Sylwii i Krzysztofowi Ostrowskim. Natomiast w kategorii Atrakcja Turystyczna Roku II miejsce zajęło Arboretum w Wojsławicach prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski. Gratulacje odebrała Hanna Grzeszczak-Nowak, zastępca dyrektora Ogrodu Botanicznego.

Poza tym wręczono stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach programu stypendialnego „Złoty Talent” za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018.
Zobacz, kto otrzymał stypendium „Złoty Talent”

Następnie sytuację w oświacie przedstawiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Ze względu na kończącą się kadencję obecnej rady sporo było podsumowań, ale też wniosków na przyszłość.

– Lata 2014 – 2018 były dla edukacji w powiecie dzierżoniowskim czasem korzystnych zmian i przychylności organu prowadzącego. Dobro szkół i placówek oświatowych zawsze stało na pierwszym miejscu pomimo zwiększających się z roku na rok wydatków oświatowych. Postawiono na rozwój i pozyskiwanie środków pozabudżetowych przeznaczonych na poprawę jakości i warunków kształcenia. Udało się zrobić wiele i wszyscy mamy powody do dumy, bo nasze szkoły wypiękniały, zostały wyposażone w nowe pracownie, a nauczyciele i uczniowie korzystają z wielu ciekawych zajęć i szkoleń – mówiła Alicja Hromada.

Podczas wystąpienia dyrektor Wydziału Edukacji przypomniała, że od 2008 roku nie było zmian w sieci szkół mimo malejącej liczby uczniów (od 2013 roku spadła o 485 osób) i obniżanej w ślad za tym subwencji oświatowej. Pojemna sieć pomoże Powiatowi Dzierżoniowskiemu pomieścić podwójny rocznik klas pierwszych, który w przyszłym roku trafi do szkół średnich – na skutek reformy szkolnictwa w Polsce do szkół powiatowych przyjdą uczniowie kończący likwidowane gimnazja oraz pierwsi absolwenci klas ósmych szkół podstawowych. Ale sytuacja stwarzająca nadzieję na wypełnienie malejących liczebnie szkół będzie trwała jedynie trzy-cztery lata. Po tym okresie problem niżu demograficznego wróci i zmiany w sieci będą nieuniknione.

W części roboczej sesji radni podjęli kilka uchwał, m.in. w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok oraz w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Dzierżoniowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”. Rada Powiatu przyjęła także „Strategię Rozwoju Sudety 2030”, co umożliwi skuteczniejsze ubieganie się o środki finansowe dla południowej i zachodniej części Dolnego Śląska w latach 2021 – 2027.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/o-oswiacie-na-sesji-rady-powiatu.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl