2
Mlody, ale już trochę spuchniety:)
Erpol skomentował(a) Lechia: Rak na stażu u Probierza16 godzin 9 minut 27 sekund temu
Super dzieciaki!Super rywalizacja!
Jurek skomentował(a) Zawody Pływackie Szkół Podstawowych – podsumowanie0 miesięcy 2 dni temu
Brawo Lechia!
Anonim skomentował(a) Dopełnili formalności0 miesięcy 3 dni temu
Czas pokaże gdzie pójdą. Najważniejsze, że mają pasję i się konserwują. To jest najważniejsze, a nie to, gdzie pójdą.
Michał skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 3 dni temu
wyszkolicie zawodników i co dalej ,gdzie ich przekażecie
Anonim skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 3 dni temu
siódemko tak trzymaj
Anonim skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 3 dni temu
niech szkolenie idzie w dobrym kierunku
Anonim skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 3 dni temu
brawo siódemka
Anonim skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 3 dni temu
bardzo dobre zaplecze dla bielawianki
Anonim skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 3 dni temu
brawa dla drużynu
Anonim skomentował(a) PODWÓJNE ZŁOTO DLA UKS SIÓDEMKI W JELENIEJ GÓRZE!!!0 miesięcy 4 dni temu


REKLAMA

Powiat DDZ

O bezpieczeństwie w naszym powiecie

Komisja Bezpieczenstwa (1)

Podsumowanie akcji z trotylem pod mostem w Dzierżoniowie, nowy system poszukiwania zaginionych osób przyjęty przez policję i żółtaczka pokarmowa w naszym powiecie – między innymi te tematy omawiała Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku na posiedzeniu 30 listopada.

Komisja Bezpieczenstwa (9)

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Podczas obrad przedstawiciele policji, straży pożarnej, inspekcji sanitarnej, weterynarii, nadzoru budowlanego, służby drogowej, sądu, prokuratury rejonowej i aresztu śledczego przedstawili informacje o działalności swoich jednostek od początku roku. Z wystąpień wynikało, że mieszkańcy powiatu mogą się czuć bezpiecznie.

Akcja z trotylem pod mostem

Niewątpliwie największą akcją w ostatnim czasie była ewakuacja 1600 mieszkańców Dzierżoniowa, w związku ze znalezieniem niewybuchu z II wojny światowej podczas remontu zabytkowego mostu przy ul. Sienkiewicza. Akcję tę podsumowali burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i komendant Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Przemysław Marut.

– Sytuacja była poważna, a akcja trudna. Mieszkańcy nagle musieli opuścić swoje domy, nie wiedząc, czy wrócą do nich za kilka czy kilkadziesiąt godzin. Potrzebującym zapewniliśmy ponad 200 miejsc noclegowych. Na szczęście akcja saperów przebiegła sprawnie, w czym pomogło to, że mieli stworzone dobre warunki do pracy, i o 21.30 mieszkańcy mogli wrócić do domów. Miejski sztab kryzysowy pracował 8 listopada od godz. 15.00 do godz. 15.00 następnego dnia – mówił burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, podkreślając, że mocnym narzędziem w komunikacji z mieszkańcami były media lokalne i społecznościowe.

– Nasze zadania skupiały się na organizacji objazdów i dojazdu dla służb w związku z wydzieleniem 500-metrowej strefy zagrożenia, ewakuacji osób, zabezpieczenia mienia i czynności procesowych na miejscu – mówił komendant Przemysław Marut. – Co dla nas istotne – nikt nie zgłosił się do nas z zawiadomieniem, że w czasie opuszczenia domu cokolwiek zginęło. Mieszkańcy zachowali się perfekcyjnie.

Za dobrze zorganizowaną akcję wszystkim zaangażowanym służbom podziękował przewodniczący obradom wicestarosta Marek Piorun.

Komisja Bezpieczenstwa (1)

Żółtaczka pokarmowa

Wiesława Bronowicka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie zwróciła uwagę na wystąpienie w naszym powiecie wirusowego zapalenia wątroby typu A, zwanego chorobą brudnych rąk: – Przez 30 lat nie było u nas tej choroby. Obecnie już 1500 przypadków zachorowań odnotowano w województwie mazowieckim. W naszym powiecie żółtaczkę pokarmową zdiagnozowano u 20 osób. Aby ustrzec się choroby, trzeba rygorystycznie przestrzegać zasad higieny – często myć ręce i stosować środki dezynfekcyjne.

Walka ze smogiem

Następnie obecni na spotkaniu wójtowie i burmistrzowie gmin mówili o podejmowanych działaniach związanych ze zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w okresie grzewczym. Podstawą jest informowanie mieszkańców o tym, że palenie śmieci w piecu jest nielegalne i szkodzi zdrowiu. Równie ważne jest zachęcanie do zmiany ogrzewania na ekologiczne przez udzielanie dofinansowania na ten cel.

Nowa metoda poszukiwania

Policja jest służbą wiodącą w poszukiwaniu osób zaginionych. W komendzie powiatowej został powołany profesjonalny zespół poszukiwaczy, który będzie pracował o oparciu o wykorzystywaną na świecie metodę opracowaną przez amerykańskiego naukowca. Jej wdrożenie związane z zakupem sprzętu będzie kosztować 15 tys. zł.

– Poszukiwanie osób to zadanie, które spędza nam sen z powiek. Zazwyczaj zdarza się w trudnych warunkach atmosferycznych, w nocy. Często korzystamy ze wsparcia innych służb. Nowa metoda usprawni naszą pracę, w której walczymy o ludzkie życie – uzasadniał komendant Przemysław Marut.

W trakcie obrad członkowie komisji zapoznali się z planem wydatków powiatu na zadania związane z bezpieczeństwem w 2018 roku, który przedstawiła skarbnik Iwona Swendrak-Zając. Poza tym informację o realizacji projektów z obszaru bezpieczeństwa przedstawiła dyrektor Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Grażyna Wójcik.

Kolejne posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl