2
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany0 miesięcy 1 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany0 miesięcy 2 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 27 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 28 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 29 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości1 miesięcy 2 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości1 miesięcy 2 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów1 miesięcy 6 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów1 miesięcy 7 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów1 miesięcy 7 dni temu


REKLAMA

Powiat Dzierżoniowski

O bezpieczeństwie w naszym powiecie

O bezpieczeństwie w naszym powiecie Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Podsumowanie akcji z trotylem pod mostem w Dzierżoniowie, nowy system poszukiwania zaginionych osób przyjęty przez policję i żółtaczka pokarmowa w naszym powiecie – między innymi te tematy omawiała Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku na posiedzeniu 30 listopada.

O bezpieczeństwie w naszym powiecie Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Podczas obrad przedstawiciele policji, straży pożarnej, inspekcji sanitarnej, weterynarii, nadzoru budowlanego, służby drogowej, sądu, prokuratury rejonowej i aresztu śledczego przedstawili informacje o działalności swoich jednostek od początku roku. Z wystąpień wynikało, że mieszkańcy powiatu mogą się czuć bezpiecznie.

Akcja z trotylem pod mostem

Niewątpliwie największą akcją w ostatnim czasie była ewakuacja 1600 mieszkańców Dzierżoniowa, w związku ze znalezieniem niewybuchu z II wojny światowej podczas remontu zabytkowego mostu przy ul. Sienkiewicza. Akcję tę podsumowali burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i komendant Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Przemysław Marut.

– Sytuacja była poważna, a akcja trudna. Mieszkańcy nagle musieli opuścić swoje domy, nie wiedząc, czy wrócą do nich za kilka czy kilkadziesiąt godzin. Potrzebującym zapewniliśmy ponad 200 miejsc noclegowych. Na szczęście akcja saperów przebiegła sprawnie, w czym pomogło to, że mieli stworzone dobre warunki do pracy, i o 21.30 mieszkańcy mogli wrócić do domów. Miejski sztab kryzysowy pracował 8 listopada od godz. 15.00 do godz. 15.00 następnego dnia – mówił burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, podkreślając, że mocnym narzędziem w komunikacji z mieszkańcami były media lokalne i społecznościowe.

– Nasze zadania skupiały się na organizacji objazdów i dojazdu dla służb w związku z wydzieleniem 500-metrowej strefy zagrożenia, ewakuacji osób, zabezpieczenia mienia i czynności procesowych na miejscu – mówił komendant Przemysław Marut. – Co dla nas istotne – nikt nie zgłosił się do nas z zawiadomieniem, że w czasie opuszczenia domu cokolwiek zginęło. Mieszkańcy zachowali się perfekcyjnie.

Za dobrze zorganizowaną akcję wszystkim zaangażowanym służbom podziękował przewodniczący obradom wicestarosta Marek Piorun.

O bezpieczeństwie w naszym powiecie Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Żółtaczka pokarmowa

Wiesława Bronowicka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie zwróciła uwagę na wystąpienie w naszym powiecie wirusowego zapalenia wątroby typu A, zwanego chorobą brudnych rąk: – Przez 30 lat nie było u nas tej choroby. Obecnie już 1500 przypadków zachorowań odnotowano w województwie mazowieckim. W naszym powiecie żółtaczkę pokarmową zdiagnozowano u 20 osób. Aby ustrzec się choroby, trzeba rygorystycznie przestrzegać zasad higieny – często myć ręce i stosować środki dezynfekcyjne.

Walka ze smogiem

Następnie obecni na spotkaniu wójtowie i burmistrzowie gmin mówili o podejmowanych działaniach związanych ze zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w okresie grzewczym. Podstawą jest informowanie mieszkańców o tym, że palenie śmieci w piecu jest nielegalne i szkodzi zdrowiu. Równie ważne jest zachęcanie do zmiany ogrzewania na ekologiczne przez udzielanie dofinansowania na ten cel.

Nowa metoda poszukiwania

Policja jest służbą wiodącą w poszukiwaniu osób zaginionych. W komendzie powiatowej został powołany profesjonalny zespół poszukiwaczy, który będzie pracował o oparciu o wykorzystywaną na świecie metodę opracowaną przez amerykańskiego naukowca. Jej wdrożenie związane z zakupem sprzętu będzie kosztować 15 tys. zł.

– Poszukiwanie osób to zadanie, które spędza nam sen z powiek. Zazwyczaj zdarza się w trudnych warunkach atmosferycznych, w nocy. Często korzystamy ze wsparcia innych służb. Nowa metoda usprawni naszą pracę, w której walczymy o ludzkie życie – uzasadniał komendant Przemysław Marut.

W trakcie obrad członkowie komisji zapoznali się z planem wydatków powiatu na zadania związane z bezpieczeństwem w 2018 roku, który przedstawiła skarbnik Iwona Swendrak-Zając. Poza tym informację o realizacji projektów z obszaru bezpieczeństwa przedstawiła dyrektor Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Grażyna Wójcik.

Kolejne posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl