2
ło panie, ale lanie
Anonim skomentował(a) Lechia zebrała baty w Bielsku … [1 video + 43 foto]15 godzin 17 minut 13 sekund temu
Brawo drużyna
Anonim skomentował(a) Przebudzenie Bielawianki Bielawa0 miesięcy 2 dni temu
Bardzo dobre sędziowanie na turnieju, pozdrawiam
Xyz skomentował(a) IV Memoriał Oskara Plinty – podsumowanie0 miesięcy 15 dni temu
I znowu w plecy
Marek skomentował(a) Sobota: mecz Bielawianka – Polonia Świdnica0 miesięcy 16 dni temu
Chciałbym aby Lechia spadła, IV liga z Lechią, Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Świdnica zapowiada się ciekawie. ps. kibice Lechii bez spiny to nie jest atak
Bielawianka skomentował(a) Porażka Lechii Dzierżoniów 0:10 miesięcy 19 dni temu
Oho, zaczęliśmy się podpisywać. Skąd my to znamy?:)
Widzę skomentował(a) Sukces Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego!0 miesięcy 20 dni temu
Będzie sieka na wyborach. Stawiam na drugą turę Rak kontra Łyżwa
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kandydat jednocześnie popierany przez PIS i OBS? To niezgodne z naturą. To tak jakby kogoś popieralo i PiS i PO jednocześnie. Więc coś z tym PIS w Bielawie jest nie tak. To PIS tylko z nazwy. Taka wydmuszka.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Jestem za!
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kurcze, może być ciekawie.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu


REKLAMA

Powiat Dzierżoniowski

O bezpieczeństwie w naszym powiecie

O bezpieczeństwie w naszym powiecie Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Podsumowanie akcji z trotylem pod mostem w Dzierżoniowie, nowy system poszukiwania zaginionych osób przyjęty przez policję i żółtaczka pokarmowa w naszym powiecie – między innymi te tematy omawiała Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku na posiedzeniu 30 listopada.

O bezpieczeństwie w naszym powiecie Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Podczas obrad przedstawiciele policji, straży pożarnej, inspekcji sanitarnej, weterynarii, nadzoru budowlanego, służby drogowej, sądu, prokuratury rejonowej i aresztu śledczego przedstawili informacje o działalności swoich jednostek od początku roku. Z wystąpień wynikało, że mieszkańcy powiatu mogą się czuć bezpiecznie.

Akcja z trotylem pod mostem

Niewątpliwie największą akcją w ostatnim czasie była ewakuacja 1600 mieszkańców Dzierżoniowa, w związku ze znalezieniem niewybuchu z II wojny światowej podczas remontu zabytkowego mostu przy ul. Sienkiewicza. Akcję tę podsumowali burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i komendant Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Przemysław Marut.

– Sytuacja była poważna, a akcja trudna. Mieszkańcy nagle musieli opuścić swoje domy, nie wiedząc, czy wrócą do nich za kilka czy kilkadziesiąt godzin. Potrzebującym zapewniliśmy ponad 200 miejsc noclegowych. Na szczęście akcja saperów przebiegła sprawnie, w czym pomogło to, że mieli stworzone dobre warunki do pracy, i o 21.30 mieszkańcy mogli wrócić do domów. Miejski sztab kryzysowy pracował 8 listopada od godz. 15.00 do godz. 15.00 następnego dnia – mówił burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, podkreślając, że mocnym narzędziem w komunikacji z mieszkańcami były media lokalne i społecznościowe.

– Nasze zadania skupiały się na organizacji objazdów i dojazdu dla służb w związku z wydzieleniem 500-metrowej strefy zagrożenia, ewakuacji osób, zabezpieczenia mienia i czynności procesowych na miejscu – mówił komendant Przemysław Marut. – Co dla nas istotne – nikt nie zgłosił się do nas z zawiadomieniem, że w czasie opuszczenia domu cokolwiek zginęło. Mieszkańcy zachowali się perfekcyjnie.

Za dobrze zorganizowaną akcję wszystkim zaangażowanym służbom podziękował przewodniczący obradom wicestarosta Marek Piorun.

O bezpieczeństwie w naszym powiecie Powiat Dzierżoniowski Pozostałe informacje

Żółtaczka pokarmowa

Wiesława Bronowicka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie zwróciła uwagę na wystąpienie w naszym powiecie wirusowego zapalenia wątroby typu A, zwanego chorobą brudnych rąk: – Przez 30 lat nie było u nas tej choroby. Obecnie już 1500 przypadków zachorowań odnotowano w województwie mazowieckim. W naszym powiecie żółtaczkę pokarmową zdiagnozowano u 20 osób. Aby ustrzec się choroby, trzeba rygorystycznie przestrzegać zasad higieny – często myć ręce i stosować środki dezynfekcyjne.

Walka ze smogiem

Następnie obecni na spotkaniu wójtowie i burmistrzowie gmin mówili o podejmowanych działaniach związanych ze zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w okresie grzewczym. Podstawą jest informowanie mieszkańców o tym, że palenie śmieci w piecu jest nielegalne i szkodzi zdrowiu. Równie ważne jest zachęcanie do zmiany ogrzewania na ekologiczne przez udzielanie dofinansowania na ten cel.

Nowa metoda poszukiwania

Policja jest służbą wiodącą w poszukiwaniu osób zaginionych. W komendzie powiatowej został powołany profesjonalny zespół poszukiwaczy, który będzie pracował o oparciu o wykorzystywaną na świecie metodę opracowaną przez amerykańskiego naukowca. Jej wdrożenie związane z zakupem sprzętu będzie kosztować 15 tys. zł.

– Poszukiwanie osób to zadanie, które spędza nam sen z powiek. Zazwyczaj zdarza się w trudnych warunkach atmosferycznych, w nocy. Często korzystamy ze wsparcia innych służb. Nowa metoda usprawni naszą pracę, w której walczymy o ludzkie życie – uzasadniał komendant Przemysław Marut.

W trakcie obrad członkowie komisji zapoznali się z planem wydatków powiatu na zadania związane z bezpieczeństwem w 2018 roku, który przedstawiła skarbnik Iwona Swendrak-Zając. Poza tym informację o realizacji projektów z obszaru bezpieczeństwa przedstawiła dyrektor Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Grażyna Wójcik.

Kolejne posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl