2
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 21 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 23 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]0 miesięcy 23 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 26 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości0 miesięcy 27 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów1 miesięcy 1 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów1 miesięcy 1 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów1 miesięcy 1 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości1 miesięcy 1 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”1 miesięcy 5 dni temu


REKLAMA

Dzierżoniów

Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie!

Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! Dzierżoniów Interesujące Turystyka

15 dni. Dokładnie tyle trwał obóz Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP w Pobierowie na gościnnej bazie Hufca Łagiewniki druha hm. Ryszarda Gacka. Dla niektórych będą to pierwsze wspomnienia harcerskie, ale wielu z nas odłoży je na półkę wspomnień, która już przez wiele miesięcy, może lat zapełniana jest harcerskimi przygodami.

W naszej przygodzie wzięło udział 90 osób reprezentujących 7 DH „Iskra” z Pieszyc, 8 HDCzB „Bugaje”, 12 DH ‚Kosodrzewy”, 13 DH „Brzozy”, 18 DSH „CichoCiemni” i ’39 DSH „Enigma” z Dzierżoniowa oraz 2 DSH „Wilki”, 32 DH „T.O.M.C.I.A.” z Bielawy oraz obecni i byli instruktorzy naszego hufca.

W tym roku obóz był harcerski w pełnym tego słowa znaczeniu. Zaczynając od drewnianej pionierki z prawdziwego zdarzenia, a na nauce i przypomnieniu technik harcerskich kończąc. Szyfry, samarytanka (pierwsza pomoc) czy terenoznawstwo już nigdy nie będą sprawiały uczestnikom problemów. Zwieńczeniem każdego dnia było wieczorne ognisko, podczas którego harcerze pochylali się nad kolejnymi punktami prawa harcerskiego starając się je jak najlepiej zrozumieć.

Jednak kolejne dni mijały nie tylko na nauce. W końcu są wakacje! Tańce integracyjne, „szyszkoteka”, gry terenowe, wędrówki i po prostu codzienne spędzanie czasu razem, poznawanie się i znajdowanie wspólnych tematów do rozmów zbliżyły do siebie wszystkich harcerzy. Kilkanaście przyjacielskich par stanęło nawet na ślubnym, harcerskim, kobiercu.

Jak co roku, jednym z ważniejszych wydarzeń obozu był festiwal piosenki. Oprócz piosenek harcerskich, drużyny prezentowały znane i lubiane utwory polskiej sceny muzycznej. Zaangażowanie wszystkich drużyn było godne podziwu!

Harcerze mieli także okazje do zmierzenia się na polu sportowym. Siatkówka, piłka nożna, skok wzwyż, badminton to tylko przykłady wielu, wielu dyscyplin, zarówno grupowych jak i indywidualnych, w których można było zmierzyć się z innymi.

Nie w samym Pobierowie jednak harcerz żyje. Oprócz wspomnianych wcześniej wędrówek do pobliskich miejscowości, w drugim tygodniu uczestnicy zwiedzali także Świnoujście. Po przeprowadzeniu zwiadu terenowego, udali się na zwiedzanie niezwykle klimatycznego i interesującego Podziemnego Miasta na wyspie Wolin, a następnie wrócili do miasta, aby tym razem spędzić w nim czas w swoich drużynach.

Dzięki programowi profilaktycznemu mieliśmy okazję zjeść tonę owoców w Dniu Owocowym.

Warto też na sam koniec wspomnieć o klasyfikacji drużyn. Najlepszą drużyną obozową została 12 DH „Kosodrzewy”, II miejsce przypadło 32 DH „T.O.M.C.I.A.” a III miejsce ex aequo zajęły 7 DH „Iskra” oraz 2 DSH „Wilki”.

Te dwa tygodnie obfitowały w niesamowite chwile, które każdy z harcerzy zapamiętał na inny, swój własny sposób. Przyjaźń, a w tym życzliwość, dobroć i po prostu dobry humor są tym, co zdecydowanie charakteryzuje te dni. Jedno jest pewne – był to kolejny niezapomniany obóz.

Dlaczego obóz jest dla nas tak ważny? Jest to najlepszy czas, aby zintegrować drużynę. Średnia liczba zbiórek i zajęć na obozie jest równa ilości zbiórek w ciągu roku szkolnym. Obóz jest również podsumowaniem roku harcerskiego i doskonałą okazją do zaplanowania kolejnego.

Obóz odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu kadry na czele z Komendantką obozu phm. Edytą „Helą” Kargul oraz Kwatermistrzem druhem Krzysztofem Kargulem.

Ponadto kadrę tworzyli nasi najlepsi obozowi drużynowi:  pwd. Patrycja Różak, druhny Maja Sygidus, Joanna Krasnodębska, Katarzyna Kargul oraz druhowie pwd. Damian Trela, Bartosz Pasternak, Michał Kargul, Damian Leśniewski.

Komendant Hufca pwd. Tomasz Tkacz podkreśla ogromny wkład lokalnych samorządów Bielawy, Dzierżoniowa, Pieszyc, Powiatu Dzierżoniowskiego w sfinansowanie przejazdów do Pobierowa, wycieczek czy realizację programu profilaktycznego.

Wszystkim i każdemu z osobna ślemy harcerskie pozdrowienie:
CZUWAJ!
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej


Galeria - Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! Dzierżoniów


Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów Najlepszy na globie był obóz w Pobierowie! | Dzierżoniów
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl