Edukacja

Najlepsi uczniowie powalczą we Wrocławiu

Wałbrzych. Uczennice Ze Szkoły W Lubaniu W Czasie Konsulatcji Z Ekspertem ZUS.fot. Walter Magdalena

Przed nami wojewódzki etap Olimpiady ZUS dla uczniów „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – półfinał na Dolnym Śląsku. Będzie gorąco od emocji! Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 11.00, w Oddziale ZUS we Wrocławiu, przy ul. Pretficza 11, w sali konferencyjnej.

W olimpiadzie wezmą udział najlepsi z najlepszych z całego województwa dolnośląskiego – 63 uczniów z 21 szkół. Powalczą o tytuł zwycięzcy w trzyosobowych zespołach. Ten skład to efekt silnej konkurencji, bowiem w całym województwie dolnośląskim do konkursu na temat ubezpieczeń społecznych pierwotnie przystąpiło 2,3 tys. uczniów z 66 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego przeszli już jednak tylko ci najlepsi.

– Uczniowie ciężko pracują i chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach. Zadanie nie jest łatwe. W etapie wojewódzkim olimpiady weźmie udział 21 drużyn ale tylko jedna z nich awansuje do finału. Będzie to drużyna z najwyższą liczbą punktów. Już na tym etapie uczniowie z trzech pierwszych miejsc otrzymają od nas atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówi Magdalena Walter, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu. – Wspierają nas również Uczelnie, z którymi współpracujemy. Dodatkowe nagrody przekazała Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Ekonomiczny. Uczniowie otrzymają też upominki przekazane przez Urząd Marszałkowski. W finale, oprócz nagród rzeczowych, uczniowie zawalczą też o indeksy na wybrane uczelnie w kraju oraz o dodatkowe punkty w rekrutacji na wymarzone studia – dodaje Walter.

Katarzyna Nieć, Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu podkreśla, że szkoła już kolejny raz bierze udział w Lekcjach z ZUS i w Olimpiadzie.

– Uczniowie zdobywają wiedzę, która bardzo im się przyda w dorosłym życiu, więc chętnie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach. Ubezpieczenia społeczne to nie jest łatwy temat. Uważam jednak, że takie zajęcia są nam potrzebne – dodaje pani Dyrektor.

Nikola z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza z Lubania po raz kolejny bierze udział w Olimpiadzie. Uważa, że „Warto wiedzieć więcej” – stąd jej udział w lekcjach z ZUS. Renata z pierwszej klasy twierdzi, że bierze udział, bo chcę siebie sprawdzić, czy potrafi, czy da radę. Aleksandra po maturze chce studiować na Uniwersytecie Ekonomiczny – Wiedza, którą zdobywam będzie przydatna na przyszłej Uczelni, ale też w życiu – mówi.

15 marca w Oddziale ZUS we Wrocławiu pojawią się uczniowie z 21 szkół z całego naszego regionu: z Milicza, Oleśnicy, Legnicy, Polkowic, Głogowa, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Lubania, Kamiennej Góry, Bogatyni, Kłodzka, Zgorzelca, Pieszyc i z Wrocławia.

Spodziewamy się ostrej, ale zdrowej rywalizacji i sporo emocji. A jest, o co powalczyć! Dla uczniów trzech najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku nagrody ufundowali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Co więcej, zwycięzcy z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu zawalczą w etapie centralnym olimpiady już w kwietniu, oprócz  cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa.

Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza szkół zawodowych. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Czas wybrać najlepsze szkoły w każdym województwie, a za kilka tygodni najlepsze szkoły w Polsce. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki!

Agenda półfinału olimpiady ZUS na Dolnym Śląsku „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” II etap – wojewódzki 
10:00 – 11:00  Przybycie gości, rejestracja uczniów
11:00 – 11:10  Przywitanie gości, Pani Marii Pałys, Z-cy Dyrektor Oddziału ZUS we Wrocławiu,
11:10 – 11:20  Przedstawienie zasad konkursu
11:20 – 11:50  Pisanie testu głównego
11:50 – 12:50  Przerwa – jury olimpiady sprawdza testy
12:50 – 13:20  Przeprowadzenie ewentualnej dogrywki /w razie konieczności/
13:20 – 14:00  Ogłoszenie wyników i zakończenie spotkania

Magdalena Walter,
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl