2
Super impreza
Kibic skomentował(a) 4 etap CCC Tour Grody Piastowskie – zamknięte drogi w Dzierżoniowie0 miesięcy 11 dni temu
Żenada
Anonim skomentował(a) Karne do poprawy0 miesięcy 20 dni temu
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast1 miesięcy 2 dni temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 5 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 9 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala1 miesięcy 16 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”1 miesięcy 17 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 18 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany1 miesięcy 23 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą1 miesięcy 23 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Edukacja

Najlepsi uczniowie powalczą we Wrocławiu

Najlepsi uczniowie powalczą we Wrocławiu Edukacja Warto przeczytać  edukacja

Przed nami wojewódzki etap Olimpiady ZUS dla uczniów „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – półfinał na Dolnym Śląsku. Będzie gorąco od emocji! Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 11.00, w Oddziale ZUS we Wrocławiu, przy ul. Pretficza 11, w sali konferencyjnej.

W olimpiadzie wezmą udział najlepsi z najlepszych z całego województwa dolnośląskiego – 63 uczniów z 21 szkół. Powalczą o tytuł zwycięzcy w trzyosobowych zespołach. Ten skład to efekt silnej konkurencji, bowiem w całym województwie dolnośląskim do konkursu na temat ubezpieczeń społecznych pierwotnie przystąpiło 2,3 tys. uczniów z 66 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego przeszli już jednak tylko ci najlepsi.

– Uczniowie ciężko pracują i chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach. Zadanie nie jest łatwe. W etapie wojewódzkim olimpiady weźmie udział 21 drużyn ale tylko jedna z nich awansuje do finału. Będzie to drużyna z najwyższą liczbą punktów. Już na tym etapie uczniowie z trzech pierwszych miejsc otrzymają od nas atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówi Magdalena Walter, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu. – Wspierają nas również Uczelnie, z którymi współpracujemy. Dodatkowe nagrody przekazała Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Ekonomiczny. Uczniowie otrzymają też upominki przekazane przez Urząd Marszałkowski. W finale, oprócz nagród rzeczowych, uczniowie zawalczą też o indeksy na wybrane uczelnie w kraju oraz o dodatkowe punkty w rekrutacji na wymarzone studia – dodaje Walter.

Katarzyna Nieć, Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu podkreśla, że szkoła już kolejny raz bierze udział w Lekcjach z ZUS i w Olimpiadzie.

– Uczniowie zdobywają wiedzę, która bardzo im się przyda w dorosłym życiu, więc chętnie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach. Ubezpieczenia społeczne to nie jest łatwy temat. Uważam jednak, że takie zajęcia są nam potrzebne – dodaje pani Dyrektor.

Nikola z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza z Lubania po raz kolejny bierze udział w Olimpiadzie. Uważa, że „Warto wiedzieć więcej” – stąd jej udział w lekcjach z ZUS. Renata z pierwszej klasy twierdzi, że bierze udział, bo chcę siebie sprawdzić, czy potrafi, czy da radę. Aleksandra po maturze chce studiować na Uniwersytecie Ekonomiczny – Wiedza, którą zdobywam będzie przydatna na przyszłej Uczelni, ale też w życiu – mówi.

15 marca w Oddziale ZUS we Wrocławiu pojawią się uczniowie z 21 szkół z całego naszego regionu: z Milicza, Oleśnicy, Legnicy, Polkowic, Głogowa, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Lubania, Kamiennej Góry, Bogatyni, Kłodzka, Zgorzelca, Pieszyc i z Wrocławia.

Spodziewamy się ostrej, ale zdrowej rywalizacji i sporo emocji. A jest, o co powalczyć! Dla uczniów trzech najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku nagrody ufundowali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Co więcej, zwycięzcy z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu zawalczą w etapie centralnym olimpiady już w kwietniu, oprócz  cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa.

Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza szkół zawodowych. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Czas wybrać najlepsze szkoły w każdym województwie, a za kilka tygodni najlepsze szkoły w Polsce. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki!

Agenda półfinału olimpiady ZUS na Dolnym Śląsku „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” II etap – wojewódzki 
10:00 – 11:00  Przybycie gości, rejestracja uczniów
11:00 – 11:10  Przywitanie gości, Pani Marii Pałys, Z-cy Dyrektor Oddziału ZUS we Wrocławiu,
11:10 – 11:20  Przedstawienie zasad konkursu
11:20 – 11:50  Pisanie testu głównego
11:50 – 12:50  Przerwa – jury olimpiady sprawdza testy
12:50 – 13:20  Przeprowadzenie ewentualnej dogrywki /w razie konieczności/
13:20 – 14:00  Ogłoszenie wyników i zakończenie spotkania

Magdalena Walter,
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl