Historia, tradycja

Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej

IV

„Peace begins with me!”
Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej

1-9 lipca 2019 r.

Jeszcze do jutra w Krzyżowej będą przebywać uczestnicy projektu młodzieżowego „Peace begins with me”. To polsko – niemiecko – czeskie spotkanie młodzieży w wieku 13-17 lat jest już tradycją w Krzyżowej. Uczestnicy pochodzą nie tylko z różnych krajów, ale również z różnych grup społecznych (domy dziecka, rodziny zastępcze, uchodźcy, rodziny). Młodzież z mniejszymi szansami spotyka się tu z młodzieżą z wysokim kapitałem społecznym, kulturowym i finansowym. Razem uczą się, bawią, spędzają czas. I zawsze jest to dla nich duże przeżycie.

Koordynatorzy projektu podkreślają: „Projekt ten jest o tyle wyjątkowy i ważny, że nasi uczestnicy na co dzień nie mieliby okazji do kontaktu ze sobą, ponieważ często przynależą do bardzo jednolitych środowisk. Jednak to spotkanie stwarza możliwość poznania różnorodnych poglądów, przekonań i potrzeb”.

Młodzież uczestniczy w warsztatach: cyrkowym, stolarskim, teatralnym i plastycznym. Działania artystyczne pozwalają im na wyrażanie siebie, a także komunikację mimo barier językowych. W czasie projektu młodzież jest wspierana w inicjowaniu i przeprowadzaniu własnych pomysłów i zajęć. Czas spędzony w Krzyżowej to często dla nich inwestycja w siebie, ponieważ mają szansę odkryć w sobie zdolności, których na co dzień nie mieli okazji ujawnić.

Część uczestników jest w Krzyżowej już po raz kolejny. Dlaczego chcą wracać? „Bo w Krzyżowej jest super!” – odpowiadają każdy w swoim języku.

 


Galeria - Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej Historia, tradycja


Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja Młodzi Polacy, Czesi i Niemcy ponownie spotykają się w Krzyżowej | Historia, tradycja
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl