2
Czy tego niby "Miasta " nie stać na chociaż jeden normalny zespół..
Lalala skomentował(a) Zapraszamy na Dni Pieszyc 20180 godzin 18 minut 17 sekund temu
Jak zwykle śmierdzi chujem..
Mieszkaniec skomentował(a) Zapraszamy na Dni Pieszyc 20180 godzin 20 minut 58 sekund temu
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 3 dni temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 4 dni temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa0 miesięcy 7 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych0 miesięcy 12 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji0 miesięcy 13 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 15 dni temu
Nie ma na co jechać będzie tam tyle chamstwa i buractwa ze strony gospodarzy jak ostatnio kiedy trener i zawodniczki zostali opluci przez ludzi prezesa wychodząca z szatni .
siedziba ap dzierzoniow w moscisku xD
lol skomentował(a) Huczne otwarcie siedziby klubu AP Dzierżoniów0 miesięcy 20 dni temu

Dzierżoniów

MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie

BartekZ

Żagiew, po niedawnym obiecującym występie we Wrocławiu, tym razem – z teoretycznie słabszym rywalem – zaprezentowała się dużo gorzej niż przed tygodniem i zdecydowanie przegrała z Borem Oborniki Śląskie.

W grze dzierżoniowian od samego początku widać było sporą nerwowość – zarówno w ataku jak i w obronie. Pewni swego, oraz przede wszystkim maksymalnie zdeterminowani goście, szybko osiągnęli dość bezpieczną przewagę, a następnie kontrolowali przebieg spotkania i raz za razem punktowali bezradną Żagiew.

W 15. minucie, po serii kilku strat i bezlitosnych kontratakach Boru, na tablicy wyników było już 5:11 na korzyść przyjezdnych. Ciężar zdobywania bramek tradycyjnie wzięli na siebie Szabat i Sawicki.

Małe przebudzenie miejscowych miało miejsce dopiero po 20 minutach – wtedy właśnie zdobyli oni 3 bramki z rzędu (trafiali Batko i Nowak). Na koniec pierwszej odsłony tego starcia skuteczniejszy jednak znów był Bór. Na domiar złego, powróciły demony z niedalekiej przeszłości, mianowicie niewykorzystane rzuty karne. Tym razem zmora dopadła Nowaka, który z siedmiu metrów obił słupek bramki dobrze dysponowanego tego wieczora Głośniaka.

Do przerwy MKS przegrywał 13:18 i choć ten sezon pokazał, że dla dzierżoniowian strata pięciu bramek jest do odrobienia, to miny kibiców były nietęgie – głownie za sprawą wielkiej konsekwencji w grze rywala z Obornik Śląskich.

Obawy fanów były zasadne – przyjezdni tuż po przerwie, błyskawicznie dołożyli jeszcze 4 trafienia i stało się jasne, że jedynie ich wielka niefrasobliwość może sprawić, że Żagiew powalczy o jakąkolwiek zdobycz punktową. Na domiar złego, w ofensywie Boru rozkręcił się Kamil Ramiączek, który tylko w drugiej odsłonie spotkania potrafił zdobyć aż 7 bramek.

Na niespełna 15 minut przed końcem, przewaga SPRu wzrosła już nawet do jedenastu trafień. Z ręką na sercu należy przyznać, że wygrana gości ani przez moment nie była zagrożona.

Rozluźnienie obu ekip dało o sobie znać w ostatnich pięciu minutach spotkania – w których padło aż 13 bramek(!). Tłumnie zgromadzeni na Hali OSiR kibice, obejrzeli radosny handball – cała naprzód, przy miernym wkładzie w defensywę. W dużej mierze przez to, ostateczny wynik 30:38 był bardzo wysoki. Nietrudno wyliczyć, że w całym spotkaniu padło aż 68 bramek. Dla porównania, w meczu Żagwi ze Świebodzinem padło zaledwie 41 bramek.

Przez kolejną wygraną GOKiSu, oraz brak zdobyczy punktowej Żagwi, dzierżoniowska ekipa spadła w tabeli o jedno oczko (na 11. miejsce) – właśnie na korzyść beniaminka z Kątów Wrocławskich, który z 11. pozycji przeskoczył już na 9. Do końca pierwszej rundy rozgrywek pozostał tylko jeden mecz, w którym podopieczni Macieja Łazora zmierzą się na wyjeździe z czołową drużyną ligi – SKF KPR Spartą Oborniki Wielkopolskie.

ŻAGIEW: Madaliński, Hejnowski – Batko 8, Błażkiewicz M. 4, Durasiewicz 3, Grycan 3, Mański 3, Błażkiewicz K. 2, Klemenski 2, Nowak 2, Galik 1, Matlęga 1, Kaźmierczak 1, Pietrzykowski, Rymsza, Wojdak

BÓR: Głośniak, Kurzydło, Reder – Ramiączek 10, Szabat 9, Sawicki 8, Stykała 2, Weisskopf 2, Giera 2, Doniec 2, Burchacki 1, Czajka 1, Chmieliński 1, Antolak, Kielar, Błasiak

Bartłomiej Żygadło

MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów MKS Żagiew Dzierżoniów 30:38 (13:18) SPR Bór Oborniki Śląskie | Dzierżoniów