2
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski4 godzin 52 minut 36 sekund temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski22 godzin 59 minut 59 sekund temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa0 miesięcy 4 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych0 miesięcy 9 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji0 miesięcy 10 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 12 dni temu
Nie ma na co jechać będzie tam tyle chamstwa i buractwa ze strony gospodarzy jak ostatnio kiedy trener i zawodniczki zostali opluci przez ludzi prezesa wychodząca z szatni .
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 13 dni temu
siedziba ap dzierzoniow w moscisku xD
lol skomentował(a) Huczne otwarcie siedziby klubu AP Dzierżoniów0 miesięcy 17 dni temu
artystka z nabrzmiałym ego
Basia skomentował(a) Koronka klockowa – pasja Elżbiety Struzik0 miesięcy 18 dni temu
Jazda
Anonim skomentował(a) Sobota: Meczy wyjazdowy Bielawianki z Górnikiem0 miesięcy 21 dni temu


REKLAMA

Bielawa

MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU

VII MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

W PŁYWANIU

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie – „AQUARIUS”

W sobotę 9 grudnia 2017r w Bielawie na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się

po raz siódmy MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ W PŁYWANIU. Organizatorami imprezy była Diecezja Świdnicka i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie. Celem organizacji zawodów było promowanie zasad bezpiecznego pływania i popularyzacja pływania oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów i lektorów Diecezji Świdnickiej. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali burmistrz Miasta Bielawa Piotr Łyżwa i duszpasterz służby liturgicznej Diecezji Świdnickiej ks. Krzysztof Ora.

W sumie w mistrzostwach udział wzięło ponad 50 ministrantów i lektorów z 14 parafii

Diecezji Świdnickiej:

-Świętego Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu

-Niepokalanego Poczęcia w Wałbrzychu

-Świętego Stanisława i Wacława w Świdnicy;

-Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój;

-Trójcy Świętej w Jedlinie Zdrój;

-Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu;

-Świętego Andrzeja Boboli w Świdnicy;

– NMP Królowej Polski w Świdnicy

-Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku

-Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach;

-Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupiec

-Świętego Antoniego w Pieszycach

-Ducha Świętego w Bielawie;

-Wniebowzięcia NMP w Bielawie

Rywalizowano w 10 konkurencjach, w zależności od umiejętności i wieku.

KONKURENCJA NR 1

25m stylem grzbietowym, rocznik 2008, 2009 i młodsi

I miejsce SZYMON STRAMEK 24,77 Parafia p.w. Świętego Stanisława i Wacława w Świdnicy

II miejsce JAKUB BUCZYŃSKI 26,62 Parafia p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

III miejsce MARIUSZ MAJKO 27,37 Parafia p.w. MB Różańcowej w Kłodzku

KONKURENCJA NR 2

50m stylem grzbietowym, rocznik 2007, 2006 i 2005

I miejsce TYMOTEUSZ JAŚKÓW 38,47 Parafia p.w. Andrzeja Boboli w Świdnicy

II miejsce ŁUKASZ KASTNER 39,83 Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu

III miejsce PAWEŁ PASTUSZKA 44,14 Parafia p.w. WNMP w Bielawie

KONKURENCJA NR 3

100m stylem grzbietowym, rocznik 2004, 2003 i 2002

I miejsce SZYMON KOSTUSIAK 1:18,62 Parafia p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

II miejsce MARCEL LITWIŃSKI 1:36,41 Parafia p.w Św.Andrzeja Boboli w Świdnicy

III miejsce MICHAŁ DUBANIEWICZ 1:32,78 Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

KONKURENCJA NR 4

100m stylem grzbietowym, rocznik 2000, 1999 i 1998

I miejsce BARTOSZ GRANZOW 1:17,75 Parafia p.w. WNMP w Bielawie

II miejsce MATEUSZ LIPIŃSKI 1:40, 45 Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

III miejsce JAN ENGEL 1:46, 32 Parafia p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

KONKURENCJA NR 5

25m stylem dowolnym, rocznik 2008, 2009 i młodsi

I miejsce SZYMON STRAMEK 20,72 Parafia p.w. Świętego Stanisława i Wacława w Świdnicy

II miejsce MARIUSZ MAJKO 23,20 Parafia p.w. MB Różańcowej w Kłodzku

III miejsce JAKUB BUCZYŃSKI 26,32 Parafia p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

KONKURENCJA NR 6

50m stylem dowolnym, rocznik 2007, 2006 i 2005

I miejsce TYMOTEUSZ JAŚKÓW 34,78 Parafia p.w. Andrzeja Boboli w Świdnicy

II miejsce ŁUKASZ KASTNER 37,11 Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu

III miejsce PAWEŁ PASTUSZKA 39,11 Parafia p.w. WNMP w Bielawie

KONKURENCJA NR 7

100m stylem dowolnym, rocznik 2004, 2003 i 2002

I miejsce SZYMON KOSTUSIAK 1:09,35 Parafia p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

II miejsce MARCEL LITWIŃSKI 1:14,37 Parafia p.w. Św.Andrzeja Boboli w Świdnicy

III miejsce MICHAŁ DUBANIEWICZ 1:20,09 Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

KONKURENCJA NR 8

100m stylem dowolnym rocznik 2001, 2000, 1999

I miejsce BARTOSZ GRANZOW 1:09,78 Parafia p.w. WNMP w Bielawie

II miejsce MATEUSZ LIPIŃSKI 1:22,50 Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

III miejsce JAN ENGEL 1:22,50 Parafia p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

KONKURENCJA NR 9

4x25m SZTAFETA STYLEM DOWOLNYM

I miejsce – parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój

II miejsce – parafia p.w. Trójcy Świętej w Jedlinie Zdrój

KONKURENCJA NR 10

50m stylem dowolnym opiekun/trener

I miejsce KS.MARCIN BANACZYK 50,31 Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

II miejsce KS.MIROSŁAW BENEDYK 51,74 Parafia p.w. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach

III miejsce KS. MACIEJ SROCZYŃSKI 57,45 Parafia p.w. Św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu

KLASYFIKACJA GENERALNA

I miejsce – parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój (26 pkt.)

II miejsce – parafia p.w. Świętego Anrzeja Boboli w Świdnicy (18 pkt.)

III miejsce – parafia p.w. WNMP w Bielawie (14 pkt.)

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Wręczenia pamiątkowych medali za miejsca I-III oraz pamiątkowych dyplomów za miejsca I-VI dokonali ks. Robert Begierski i diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Krzysztof Ora.

Puchar ufundowany przez kanclerza Kurii Świdnickiej za miejsce I w KLASYFIKACJI GENERALNEJ otrzymała parafia p.w Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój.

Wszystkim ministrantom i lektorom gratulujemy ukończenia zawodów

i zapraszamy za rok !!!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl