Na sygnale

Mimo wielokrotnych apeli ciągle zdarzają się pijani kierujący

Policja1001

W miniony weekend policjanci powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Wśród nich był 17-latek, który jeszcze nie zdążył zrobić prawa jazdy i wjechał samochodem do rowu! Za jazdę na „podwójnym gazie” oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od 15 do 17 marca na drogach powiatu dzierżoniowskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy wpadł 15. marca przed godziną 10:00 w Wilkowie Wielkim, na drodze krajowej nr 8. Funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki zatrzymali 63-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich, który mając 0,63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował samochodem marki mercedes sprinter.

Policjanci tego samego wydziału, w tym samym dniu około 20:00 w Piławie Dolnej, zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował hondą. Jego wynik to 0,69 promila.

Dwa dni później zatrzymano kolejnych dwóch pijanych kierowców.

17-latka, który mając 1,3 promila, samochodem volvo w Piławie Górnej wjechał do przydrożnego rowu i 62 latka, kierującego rowerem w Kołaczowie, którego badanie, alkomatem wykazało 1,44 promila.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl